9 دی روز عبور از فتنه‌ها
9 دی روز عبور از فتنه‌ها
سال 88 بود که پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد ماه، با هدایت سرویس‌های جاسوسی بیگانه در سایه حمایت‌های مالی کشورهای متخاصم نظیر آمریکا، اسرائیل و...  دو تن از نامزدهای ریاست جمهوری ادعایی خلاف واقع را مطرح کرده و کشور را به آشوب کشاندند.

 تیرنگ نیوز : سال 88 بود که پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد ماه، با هدایت سرویس‌های جاسوسی بیگانه در سایه حمایت‌های مالی کشورهای متخاصم نظیر آمریکا، اسرائیل و…  دو تن از نامزدهای ریاست جمهوری ادعایی خلاف واقع را مطرح کرده و کشور را به آشوب کشاندند.

نامزدهای شکست‌خورده انتخابات به بهانه‌ “تقلب” اعتراضاتی را آغاز کردند که رفته رفته فضای سیاسی اجتماعی کشور را با فتنه‌ای پیچیده‌ مواجه کرد.

سناریوی فتنه 88 در چند مرحله ادعای تقلب، صیانت آرا و آشوب، برنامه‌ریزی شده بود. ادعایی که در اغتشاشات اخیر، امروزه به کشته سازی در شهرهای ایران رسیده است تا کشور و انقلاب را با مشکلاتی مواجه کرده و به خیال واهی خود مردم را از انقلاب دلسرد کنند.

آتش هیزم فتنه هشتاد و هشت زمانی روشن شد که برخی از افراد پیش از اعلام نتایج انتخابات مدعی پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری شده و حتی جشن پیروزی گرفتند اما با اعلام نتایج مشخص شد که آنها در خواب غفلت بوده و برنده انتخابات مردم ولایتمدار ایران اسلامی با ۲۴٬۵۹۲٬۷۹۳ رای بودند.

این آشوب و فتنه چند ماهی کشور را با مشکلاتی مواجه کرد و برای نظام هزینه تراشی داشت؛ اردوكشی‌های خیابانی پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ابتدا با تحمیل خسارت به اموال عمومی و خصوصی از  آتش زدن اتوبوس‌های شهری تا بانک‌ها، مساجد، سطل‌های زباله، اماكن دولتی و عمومی آغاز شد تا اینکه در تاسوعا و عاشورای ۱۳۸۸ هتک حرمت‌هایی که صورت گرفت باعث شد مردم و معترضانی که فریب خورده بودند ماهیت اصلی فتنه و فتنه گران را بشناسند و به دامن انقلاب بازگردند و این موضوع باعث شد تا در نهم دی ماه سال 1388 یکی از حماسه‌های به یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی رقم بخورد تا آتش فتنه‌ای که توسط عوامل بیگانه و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم از سال‌ها پیش برنامه ریزی شده بود، خاموش شود.

ملّت عزیز ایران در این روز با حضوری آگاهانه و مقتدرانه به بیعتی دوباره با آرمان‌های امام  و رهبری رفتند تا درنتیجه آن تمام تلاش‌های دشمنان  برای ضربه به نظام و انقلاب نقش بر آب شود.

حماسه نه دی آنقدر بزرگ و با شکوه بود که باعث شد امروز بعد از 13 سال همچنان در خاطره‌ها مانده و مردم ولایتمدار که پایبندی و دلبستگی به آرمان‌های انقلاب و اسلام ناب محمدی در کنار اطاعت محض از قانون دارند؛ همچون گذشته پای انقلاب ایستاده و همانگونه که در اغتشاشات اخیر نشان داده‌اند فریب دشمن را نخورند.

اگرچه با این وجود امروزه تعداد کمی در دام سرویس‌های جاسوسی بیگانه دشمن افتادند و با آتش زدن اموال عمومی و تخریب کشور را به آشوب کشاندند اما با روشنگری‌های صورت گرفته و تلاش نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، بسیج و دیگر ارگان‌ها همین تعداد اندک هم شناسایی شده و به سزای اعمالشان رسیدند.

در عظمت حماسه نه دی همان کافیست که رهبر معظم انقلاب فرمودند :«فتنه‌ى سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت – همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند – یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه‌ى این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال می‌کنند می‌توانند میان نظام و میان مردم جدایى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانى که با همه‌ى وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ى اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند. سردمداران دولت‌هاى مستکبر – و در رأس آنها آمریکا – علیه ملت ما حرف می‌زنند، توطئه می‌کنند، گاهى شعار می‌دهند، گاهى اظهارات مزوّرانه می‌کنند، گاهى صریحاً دشمنى می‌کنند، گاهى در لفافه می‌برند؛ اینها همه براى این است که تحلیل درستى از مسائل ایران و شناخت درستى از ملت ایران ندارند. ملت ما ملت بیدارى است، ملت هشیارى است.»