62 تیم عملیاتی از 4 استان رزمایش منطقه‌ای مقابله با سیل را در مازندران برگزار می‌‌کنند
62 تیم عملیاتی از 4 استان رزمایش منطقه‌ای مقابله با سیل را در مازندران برگزار می‌‌کنند
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: رزمایش عملیاتی، تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در شمال کشور قرار است روزهای 10 و 11 دی به میزبانی مازندران با حضور 62 تیم عملیاتی از 4 استان برگزار شود.

تیرنگ نیوز: مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: رزمایش عملیاتی، تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در شمال کشور قرار است روزهای 10 و 11 دی به میزبانی مازندران با حضور 62 تیم عملیاتی از 4 استان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه تیرنگ به نقل روابط عمومی شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران، محمدابراهیم یخکشی اظهار کرد: دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از سال 1397 برگزاری رزمایش‌های تمرینی آموزشی در مناطق 6گانه کشور را در دستور کار قرار داده که برای سال جاری نیز این رزمایش به صورت منطقه‌ای در استان‌های مختلف برگزار می‌شود و مازندران میزبان منطقه مرکزی شمال کشور است.

وی افزود: در این رزمایش مجموعا 62 تیم عملیاتی شامل 20 تیم صنعت آب و برق استان‌های اصفهان، تهران و یزد، 30 تیم از شرکت‌های آب و برق مازندران و 12 تیم از دستگاه‌هایی همچون حمل‌ونقل، هلال احمر و اورژانس مشارکت خواهند داشت. تعداد نیروهای حاضر در این رزمایش نیز مجموعا 456 نفر است که در قالب 62 تیم عملیاتی طی 2 روز به فعالیت خواهند پرداخت.

به گفته یخکشی رزمایش عملیاتی، تمرینی و آموزشی وزارت نیرو در شمال کشور قرار است در شهرهای نکا، ساری، جویبار، قائمشهر، آمل، بابلسر، نوشهر، رویان و کلاردشت برگزار شود.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: این رزمایش طبق دستورالعمل‌های تعیین شده در سطح یک کشوری برگزار می‌شود و قرار است تیم‌های متعدد عملیاتی و امدادی در شرایط فرضی وقوع سیل، عملیات مشترکی را برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی به زیرساخت‌های نیروگاهی و آب و برق انجام دهند.

یخکشی اظهار کرد: عملیات مدیریت بحران به صورت واقعی و بر اساس شیوه‌نامه‌ تدوین شده توسط شرکت‌های آبفا، آب‌منطقه‌ای، توزیع برق مازندران، توزیع برق غرب مازندران، برق منطقه‌ای و مدیریت تولید برق نیروگاه نکا برگزار خواهد شد.

ایجاد هماهنگی بین سازمان‌ها و شرکت‌ها در حوزه مدیریت بحران، هم‌افزایی و مبادله دانش و تجارب،افزایش توان و مهارت‌ها در مواجهه با حوادث غیرمترقبه و ایجاد آمادگی برای مقابله با سیل و پیشگیری از خسارات احتمالی از اهداف این رزمایش به شمار می‌آیند.

  • منبع خبر : روابط عمومی