18 درصد افزایش مصرف بنزین در 9 ماهه سال 1401 در منطقه ساری ثبت شد
18 درصد افزایش مصرف بنزین در 9 ماهه سال 1401 در منطقه ساری ثبت شد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با مصرف بیش از یک میلیارد لیتر بنزین در 9 ماهه نخست امسال ، افزایش 18 درصدی مصرف را نسبت به مدت مشابه سال قبل به دنبال داشته است .

تیرنگ نیوز: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با مصرف بیش از یک میلیارد لیتر بنزین در 9 ماهه نخست امسال ، افزایش 18 درصدی مصرف را نسبت به مدت مشابه سال قبل به دنبال داشته است .

علی رغم توصیه و تاکیدات وزارت نفت مبنی بر استفاده بهینه و رعایت الگوی مصرف سوخت ، با بررسی های به عمل آمده میزان مصرف 1401 نسبت به مدت مشابه سال قبل روند رشد قابل ملاحظه ای در پی داشته است  که علاوه بر هدر رفت سرمایه ملی ، آلودگی محیط زیست و خطرات سلامت و زیست محیطی را به دنبال دارد .

به گزارش روابط عمومی ، سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری به میزان مصرف فرآورده های نفتی در منطقه ساری اشاره کرد و گفت: میزان مصرف بنزین در 9 ماهه سال 1400 حدود 886 میلیون لیتر بوده که با مقایسه میزان مصرف 9 ماهه 1401 هجده درصد افزایش داشته است .

وی افزود: رشد 18 درصدی مصرف بنزین در این مدت نسبت به مدت مشابه در سال 1400 به دلیل افزایش تعداد خودروها ، اعلام پایان بیماری کرونا و از سرگیری جریان زندگی در شهرها و افزایش مسافرتها می باشد .

رجب پور ادامه داد : بنزین مصرف شده در 9 ماهه سال1401بیش از یک میلیارد لیتر است و این درحالی است که میزان بنزین مصرف شده در مدت مشابه سال 1400حدود 886 میلیون لیتر بوده که در137 جایگاه عرضه سوخت ( پمپ بنزین ) منطقه ساری توزیع شد .

وی خاطر نشان کرد: در 9 ماهه سال 1401 حدود  490 میلیون لیتر نفتگاز و حدود 18 میلیون لیتر نفت سفید در مازندران در بین خودروهای ترابری ، کشاورزی و خانوار توزیع شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل نفتگاز 4 درصد افزایش و نفت سفید 3 درصد کاهش در مصرف داشته است .

مدیر منطقه ساری با اشاره به اینکه در این ایام بیش از 171 میلیون کیلو گرم گاز در جایگاههای سی ان جی منطقه ساری توزیع شده است ، عنوان کرد : میزان مصرف سی ان جی در 9 ماهه سال 1400 در استان حدود 170 میلیون کیلوگرم بود که این مقدار با مقایسه 9 ماهه امسال یک درصد افزایش را به دنبال داشته است .

رجب پور افزود : واحدهای بازرسی ، نظارتی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری در تمامی ایام سال فعالیت داشته تا رضایتمندی شهروندان و مسافرین را در ارائه خدمات مطلوب این شرکت جلب نمایند .

  • منبع خبر : روابط عمومی