100درصد اطلاعات منطقه 9 عملیات از طریق تكنولوژی RTK وارد سامانه GIS شد
100درصد اطلاعات منطقه 9 عملیات از طریق تكنولوژی RTK وارد سامانه GIS شد
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از عملکرد 100 درصدی این منطقه در حوزه GIS با استفاده از تکنولوژی RTK خبر داد.

تیرنگ نیوز: سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از عملکرد 100 درصدی این منطقه در حوزه GIS با استفاده از تکنولوژی RTK خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد: GIS با عنوان سیستم اطلاعات مکانی، مجموعه ای سازمان یافته متشکل از سخت افزار، نرم افزار، داده و نیروی انسانی متخصص برای جمع آوری، ذخیره سازی، بروز رسانی و پردازش انواع داده های مکانی است.

سرپرست منطقه 9 به اهمیت و ضرورت موضوع GIS در مباحث مربوط به خطوط انتقال اشاره کرد و یادآور شد: پروژه GIS در این منطقه از سال 90 با خرید تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری آغاز و نقشه برداری از کل خطوط لوله انتقال گاز منطقه  با دستگاه GPS دستی در سال 91 انجام گرفت.

وی افزود: با توجه به ارزش بالای زمین های منطقه شمال و لزوم در اختیار داشتن  نقشه جانمایی خطوط لوله انتقال گاز با دقت بالاتر در این محدوده، این منطقه نسبت به خرید دستگاه جی پی اس RTK )سیستم تعیین موقعیت آنی) اقدام کرده و 100 درصد اطلاعات مکانی خطوط لوله انتقال گاز منطقه با استفاده از تکنولوژی RTK و با دقت بسیار بالا مجددا نقشه برداری و وارد سامانه GIS شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی