۸۰۰ اثر پژوهشی در سال تحصیلی گذشته توسط همکاران فرهنگی در استان تولید شد
۸۰۰ اثر پژوهشی در سال تحصیلی گذشته توسط همکاران فرهنگی در استان تولید شد
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آیین گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری اظهار کرد: ۸۰۰ اثر پژوهشی در سال تحصیلی گذشته توسط همکاران فرهنگی در استان تولید شد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آیین گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری اظهار کرد: ۸۰۰ اثر پژوهشی در سال تحصیلی گذشته توسط همکاران فرهنگی در استان تولید شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آیین گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری که در دبیرستان شهید بهشتی ناحیه یک ساری برگزار شد، ضمن تبریک هفته ملی پژوهش و فناوری گفت: پژوهشباپرسشآغازمی‌شود و پرسش پنجره ای به سوی دانایی است.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش مازندران بحث اقدام پژوهی با جدیت پیگیری شده است افزود: قطب های پژوهشی را در شهرستان‌های آمل بابل و قائمشهر تشکیل دادیم تا بر این موضوع تمرکز بیشتری صورت بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام این خبر که در سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۰۰ اثر پژوهشی توسط همکاران فرهنگی در شهرستانها و مناطق تولید و به دبیرخانه استانی جشنواره اقدام پژوهی ارسال شد تصریح کرد: از بین این آثار ۱۹۰ اثر به جمع پژوهش‌های استانی راه یافتند که از این میان ۷۵ اثر به عنوان آثار منتخب استانی پذیرفته شد.

وی اضافه کرد: آثار پژوهشی دو نفر از همکاران فرهنگی و دو نفر از دانش آموزان استان حائز رتبه های برتر کشوری شد.

علیرضا سعدی پور خاطرنشان کرد: ۱۲ عنوان پژوهشی به عنوان اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش انتخاب و به صورت فراخوان به اطلاع همکاران فرهنگی و پژوهشگران رسید.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی گفت:  با امضای تفاهم نامه پژوهشی مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش مازندران و دانشگاه فرهنگیان استان کارگاه های آموزشی مختلفی به منظور ارتقای دانش و مهارت های پژوهشی همکاران برگزار شد.

وی در پایان آور شد: ۴۰۰ مدرسه پژوهش محور در سطح استان فعالیت می‌کنند که امیدواریم با عملی شدن نتایج پژوهش‌ها و اجرای آن در کف مدرسه بتوانیم آموزش و پرورش استان را توسعه ببخشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی