یک میلیارد دلار مقابله با کرونا کجا هزینه شده؟!
یک میلیارد دلار مقابله با کرونا کجا هزینه شده؟!
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در تذکری مطرح کرد: افرادی که واردات واکسن کرونا را مشروط به برجام می کردند، باید پاسخگو باشند!

تیرنگ نیوز: علی بابایی کارنامی در نشست علنی امروز چهارشنبه، 4 خردادماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به ماده 22 و 212 آیین نامه داخلی مجلس افزود: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مترقی آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جهت صیانت از حقوق ملت ایران است، یک میلیارد دلاری که مقام معظم رهبری در شرایط بسیار حساس برای مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و دفاع از سلامت مردم اختصاص دادند، متاسفانه در استان ها گزارشاتی دریافت کردیم که حق بسیاری از افراد از جمله کادر درمان تضییع شده است و بسیاری از مردم ایران در این رابطه شکایت دارند و دولت و وزیر سابق بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه در این زمینه خوب عمل نکرده است، لذا از رئیس مجلس درخواست دارم با توجه به اینکه تحقیق و تفحص در این رابطه را ترک کردیم، این موضوع را پس از آغاز به کار اجلاسیه سوم مجدد در اولویت بررسی قرار دهد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم ادامه داد: مردم باید بدانند که یک میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای مقابله با بیماری کرونا با اذن رهبری اختصاص یافت در کجا هزینه شده است و افرادی که واردات واکسن را مشروط به برجام و توافقات می کردند، باید هم اکنون پاسخگو باشند.

نکاتی که در گزارش امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات آمده بدون اغراق است. ما نمایندگان باید پاسخگوی مردم باشیم و شأن مجلس نیز بسیار مهم است./ روابط عمومی دفتر بابایی کارنامی