یک تاریخ همدلی
یک تاریخ همدلی
مردم مومن و انقلابی مازندران با شرکت در راهپیمایی سراسری حمایت از مردم رنج دیده غزه شعار مرگ بر اسرائیل را فریاد زدند.

 

تیرنگ:
مردم مومن و انقلابی مازندران روز گذشته با شرکت در راهپیمایی سراسری حمایت از مردم رنج دیده غزه شعار مرگ بر اسرائیل را فریاد زدند.
مردم دیگر شهر‌های استان مازندران نیز در این راهپیمایی با سردادن شعار‌های «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «بیت‌المقدس قبله نخستین، رها شود با قدرت مسلمین»، «دفاع از فلسطین، باعث عزت ماست»، «نابودی اسرائیل، خواسته ملت ماست»، «نصر من الله و فتح قریب» و «مرگ بر آمریکای مردم فریب»، حمایت خود را از جنبش مقاومت مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.
بعد از عملیات طوفان الاقصی رژیم کودک‌کش صهیونیستی روزانه با بمباران نقاط مختلف، بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها و خانه و کاشانه مردم و کشت و کشتار و مجروحیت هزاران نفر فشار می‌آورد تا مردم غزه را نابود و از سرزمین خود آواره کند.
سکوت مدعیانی همچون سازمان حقوق بشر در برابر این جنایات هولناک در حالی‌ است که احساسات مردم سراسر کشور ایران به ویژه مازندرانی‌ها جریحه‌دار شده و از آن زمان تاکنون در راهپیمایی‌ها و تجمعات مختلف مردمی، اعتراض خود را به گوش دنیا رسانده‌اند.
در این راهپیمایی‌ها شاهد حضور کودکان و دخترانی بودیم که عروسک‌هایی در دست داشتند تا با کودکان مظلوم غزه اظهار همدردی کنند، نوجوانان و جوانانی که به میدان آمدند تا فریاد مرگ بر رژیم کودک‌کش و مرگ بر آمریکا سردهند.
بزرگ و کوچک، زن و مرد همه آمدند تا حمایت و پشتیبانی خود را از مردم مظلوم غزه اعلام دارند.
سالاری، شهروند ساروی که به این راهپیمایی آمده است در گفت‌وگو با تیرنگ می‌گوید که مقاومت نه مربوط به یک شخص یا گروه بلکه در جان و خون مردم فلسطین است و نمی‌توان چنین روحیه‌ای را از بین برد.
وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها در اقدامی بی‌سابقه و گسترده از هوا، دریا و زمین به غزه حمله کردند، اما به‌رغم برخورداری از حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا و چند کشور اروپایی، وادار به عقب‌نشینی شدند، ادامه داد: جنایت هولناک کشتار زنان و کودکان به دست رژیم صهیونیستی، با حمایت آمریکا و چند کشور اروپایی، بسیاری از مردم جهان را دچار حیرت و خشم و نفرت از این رژیم کرده است.

زهرای شش ساله که همراه مادرش به راهپیمایی آمده است به تیرنگ می‌گوید: هم بازی‌های من در غزه شهید می‌شوند.
او می‌گوید: دوست دارم تا عروسک‌هایم را به بچه‌های غزه بدهم.
مهدوی هم به تیرنگ می‌گوید: آمریکایی‌های مدعی حقوق بشر که این رژیم جعلی و ضد بشری را برای جنایت در غزه به تجهیزات نظامی مجهز و از آن حمایت می‌کنند، برای این اقدامات چه پاسخی به ملت خود و ملت‌های دنیا دارند؟‌
وی گفت: به تعبیر رهبری معظم انقلاب اسلامی مردم فلسطین را می‌شود مردمی مظلوم و مقتدر نامید که این روحیه و ایستادگی با چنین انگیزه و اراده‌ای حتما پیروزی را به نام ملت فلسطین و جریان مقاومت رقم خواهد زد.
✓مظلومان غزه ایستادگی را از عاشورا درس گرفتند

حجت الاسلام علی رضایی در راهپیمایی حمایت از مردم مظلوم غزه با بیان اینکه رژیم غاصب و جنایتکار وحشی گری را به اوج رسانده است و به مدارس و منازل مردم فلسطین حمله ور شده که قلب امام زمان (عج) را به درد آورده است.

وی با بیان اینکه ما در این اجتماع بزرگ اعلام می‌کنیم که ملت ایران اسلامی خود را در کنار ملت مظلوم غزه و فلسطین می‌داند و برای پیروزی این مردم دعا می‌کند، افزود: ملت مظلوم فلسطین و غزه ایستادگی را از عاشورا درس گرفتند و ظلم و ذلت را نمی‌پذیرند.

وی ادامه داد: ملت‌های مسلمانان بدانند که اسلام و غزه پیروز است و خداوند حمایت می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفان با اظهار اینکه فرج و آسانی از سوی خداوند به مردم غزه و فلسطین هدیه می‌شود، گفت: خداوند برای کسانی که در راه او حرکت کنند، دست یاری می‌دهد.

حجت‌الاسلام رضایی با اظهار اینکه مردم غزه با ایمان مقاومت می‌کنند و پیروزی نصیب آنها است، گفت: امروز فریاد می زنیم آمریکا از دست ملت ایران و غزه عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

وی با انتقاد از اینکه برخی‌ها به غزه و مقاومت آنها خرده می‌گیرند، گفت: باید در مقابل ظلم و استکبار ایستاد و اگر مردم غزه شهید شوند، عزت مسلمانان در این منطقه پایدار است.

جنایات در غزه با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد

وی با تقدیر از خروش و حماسه مردم ساری و مازندران گفت: امروز همه ملت ایران از مردم غزه حمایت می‌کنند و باید بدانیم که همه جنایات در غزه با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفان با اشاره به در پیش بودن انتخابات آمریکا گفت: بایدن خود را برای رژیم کودک کش اسرائیل خرج می‌کند تا دوباره رأی بیاورد و در کرسی بماند.

حجت الاسلام رضایی با محکوم کردن جنایات آمریکا و اسرائیل در غزه گفت: متأسفانه عده‌ای در کشور برجام و ارتباط با غرب را تحفه‌ای می‌دانستند اما سرانجام آنان را دیدیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۱ هزار نفر از جمله شش هزار کودک مظلوم در غزه به خاک و خون کشیده شدند، گفت: حامیان حقوق بشر کجا هستند و چرا ساکت هستند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه همه افکار عمومی دنیا برای حمایت از مردم غزه به میدان آمدند، گفت: هیمنه اسرائیل شکسته و ضربه غیرقابل جبران بر پیکره این رژیم جعلی وارد شده است.