کلنگ ساخت سد سجادرود هفته دولت به زمین زده می‌شود
کلنگ ساخت سد سجادرود هفته دولت به زمین زده می‌شود
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: عملیات اجرایی ساخت سد سجادرود در هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

تیرنگ نیوز: مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: عملیات اجرایی ساخت سد سجادرود در هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

به گزارش شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران، محمدابراهیم یخکشی اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم مرتبط با آب که قرار است در مازندران ساخته شود سد سجادرود است که پس از انجام مراحل اداری در ماه‌های گذشته اکنون به مرحله اجرا رسیده است.

وی افزود: عملیات ساخت این سد قرار است در هفته دولت امسال به طور رسمی آغاز شود. ساخت این سد علاوه بر تامین بخشی از آب آشامیدنی مورد نیاز شهرهای گروه الف شامل بابل، بابلسر، فریدونکنار، گلوگاه (بابل)، زرگر شهر و روستاهای مسیر، در کنترل سیلاب و تأمین حقابه های پایین دست نیز اثرگذار است.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: برای ساخت سد سجادرود یک‌هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده که با توجه به داشتن کد اعتباری امیدواریم بودجه مورد نیاز ساخت آن از محل بودجه‌های سالانه و همچنین سایر منابع اعتباری تأمین شود تا طی چند سال آینده شاهد بهره‌برداری از این سد باشیم.

یخکشی اظهار کرد: سد مخزنی سجادرود به ارتفاع ۶۱ متر به صورت سنگریزه‌ای با رویه بتنی روی رودخانه سجادرود و با حجم مخزن  ۲۱.۵ میلیون متر مکعب و امکان تنظیم آب آشامیدنی به میزان ۲۴ میلیون متر مکعب ساخته می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی