کسب و کار خانگی، امید و زندگی
کسب و کار خانگی، امید و زندگی
معصومه صادریان یک بانوی دهه شصتی که پس از فارغ التحصیلی در رشته تحصیلی آشپزی بین الملل که برای کار دست به دامان دیگران نشد . با اعتماد بنفس و تلاش و پشتکار برای ایجاد اشتغال همت گمارد و به عنوان یک بانوی کارآفرین دست به کار شد

تهیه و تنظیم: رقیه سعیدی نژاد
معصومه صادریان یک بانوی دهه شصتی که پس از فارغ التحصیلی در رشته تحصیلی آشپزی بین الملل که برای کار دست به دامان دیگران نشد . با اعتماد بنفس و تلاش و پشتکار برای ایجاد اشتغال همت گمارد و به عنوان یک بانوی کارآفرین دست به کار شد.ایشان با سرمایه اندک وام خانگی آغاز کرد و کم کم سرمایه اش را اضافه کرد .وی بعنوان تولیدکننده محصولات غذایی خانگی بابرندحلواکده بانوی شمال اکنون توانسته مشتریان ثابتی همچون هایپرمارکت و مارکت های کوچک و بزرگ را پوشش دهد علاوه بر آن سفارشات دیگری از رستوران ها و هتل ها و مهمانی ها را نیز قبول کند.
خبرنگار تیرنگ برای ایجاد انگیزه در جوانان و زنان جویای کار و ساعی با این بانوی توانمند گفتگویی انجام داده است که در ادمه می خوانید.
تیرنگ:چگونه ایده ی راه اندازی یک کسب و کار خانگی را به واقعیت تبدیل کردید؟
صادریان: از ابتدا به جهت تحصیلاتم علاقه زیادی به آموزش آشپزی به کودکان در مدارس داشتم که موفق به اخذ موافقت برای راه اندازی کارگاه های غذاسازی در مدارس نشدم و پس از آن به فکر کارگاه تولیدی مواد غذایی افتادم علی رغم اینکه مشکلات و معضلات زیادی سر راه مان وجود داشت و مهمترین آن کمبود نقدینگی بود شروع کردم و پس از آزمون و خطا توانستیم تولیداتمان را افزایش و گسترش دهیم.
محصولات موجود متنوع هستند در حال حاضر بیش از 4 نوع دسرو شیرینی تولید می‌کنیم ما باید تعداد محصولات کمتری را برای آغاز فعالیت تجاری خود ارائه میدادیم تا در تولید آن‌ها متبحر شویم بنابراین فعلا در تولید این محصولات به نتایج خوبی رسیدیم. مهارت در تولید این شش مدل محصولات می‌تواند مارا تبدیل به یک کارخانه بزرگ کند.
تیرنگ:پیشنهاد شما برای آغاز کسب و کار چیست؟
صادریان:پیشنهاد می کنم اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار دارید و یک تولیدکننده حرفه‌ای شوید از مسیر آکادمیک ورود کنید و این مهارت را در قالب یک رشته تحصیلی ادامه داده و تحصیل‌کرده این مهارت باشید می‌توانید گام‌های زیر را به ترتیب بردارید. نکته مهم اینکه هم‌اکنون در هنرستان‌های شهرهای بزرگ مانند تهران رشته‌های آشپزی و شیرینی‌پزی هم وجود دارد اما در مازندران حتی برای سرگرمی کودکانمان نیز این کارگاه ها نیست چندین بار عروس خانم های جوان به من مراجعه کردند یکی از آنها گفت من تحصیلات عالیه دارم و ازدواج کردم اما هیچ هنری از آشپزی ندارم و نگران زندگی مشترکم هستم و به صورت تخصصی و انفرادی نزد من آشپزی می آموزد.
صادریان ادامه داد:جوانان عزیز می‌توانند در دانشگاه علمی کاربردی هم به‌صورت تخصصی این رشته را دنبال کنند. نتیجه این اقدام آینده نگرانه راه اندازی یک کسب و کار موفق در منزل ، کارگاه و بلافاصله تبدیل شدن به یک کسب وکار بزرگ است که می تواند اشتغالزایی خوبی ایجاد کند.
تیرنگ:رمز موفقیت شما چیست؟
صادریان: برای موفقیت در کسب و کار های خرد یا بنگاه های کوچک فارغ از دانش علمی سطح بالا، مهارت تجربی ، مشاوره ، نوآوری و خلق مزیت رقابتی، تضمین بازگشت سرمایه و درآمد در ماه است. مزیت و نوآوری در کار ما وجود دارد و در طعم یا شکل بسته بندی پیاده‌ می کنیم؛ بسته بندی های ما تنها 300 گرمی است که خاص ماست و در محیطی کاملا استریل و سالم تولید می شود که دارای سیب سلامت و مجوز غذاودارو هست ما با تجربه بیش از یک دهه تلاش توانستیم رضایت کامل مشتری را جلب کنیم . صبر وتلاش زیادی تا این زمان انجام دادیم حتی زمانیکه شکست خوردیم ناامید نشدیم و در کنار همسرم به گسترش کارمان فکر کردیم.
تیرنگ: برای گسترش کسب وکارتان چه اقداماتی انجام داده اید؟
صادریان: در کارگاه ما همه غذاها در نوع دسر با طعم واقعی تولید می شود و خانم هایی که به صورت مستقیم وغیر مستقیم در کنار ما کار می کنند به امید توسعه کارمان هستند بنابراین ما نیز برای گسترش کارگاه به هر روزنه امیدی مراجعه کرده ایم مشکل ما اینجاست ما مواد اولیه را نقد می خریم و برای فروش چک مدت دار می گیریم بنابراین بسیاری از مشکلات به نقدینگی بر می گردد . تولیدات ما بسیار خوب بفروش می رسد اما محدودیت داریم در تولید صرفا به جهت کمبود مواد اولیه بنابراین این کارگاه می تواند به کارخانه تبدیل شود و به سراسر کشور و حتی خارج نیز صادر شود و ارزآوری داشته باشد.در پی اخذ وام بودم اما متاسفانه بانک ها گردش مالی را بهانه کردند و از دادن وام خودداری کردند ما باید وام کلان با دوره خواب بگیریم تا بتوانیم کارمان را گسترش دهیم .
تیرنگ: سختی های این کار را بفرمایید
صادریان: ما در ابتدا به سازمان علوم پزشکی مراجعه کردیم و از بهداشت غذا و دارو مجوز گرفتیم پس از اخذ سیب سلامت محصولات مان را به آزمایشگاه می بریم ودر طول دوره تولید نیز موظف به انجام این کار هستیم چون از مواد اولیه بسیار مرغوب برای تولید استفاده می کنیم و مراحل پخت کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنیم مشکلی نداریم .کمی در نگهداری و پخش محصولات سختی داریم ولی خداروشکر تاکنون توانستیم حل کنیم .
تیرنگ: توصیه شما چیست؟
صادریان: من به همه کسانی که به دنبال کارهستند و توانایی و مهارتی دارند توصیه می کنم برای کسب درآمد به کسی التماس نکنند و با تجمیع سرمایه های خرد و مهارت آموزی با همت و تلاش شروع کنند سعی کنید از افراد بیکار خانواده و فامیل برای تشکیل یک شرکت کمک بگیرید تا بتوانید طی مدتی که هنوز به درآمد نرسیدید نگران حقوق و مزایای کارکنان نباشید. ایده های خلاقانه و نوآورانه می تواند بسیار بازار خوبی برای کسب و کارها فراهم کند و این را صادقانه بگویم هرگز نباید انتظار داشته باشید در ابتدای کار سودسرشاری داشته باشید اما به مرور که در بازارشناخته شدید قطعا تولیدات مرغوب خریداران خود را می یابد. پشتکار و امید دو سر مدار توسعه می باشد و باید مد نظر قرار داد. توجه داشته باشد ابتدا تحقیق و مطالعه از تولید تا بازار هدف بعد از آن تلاش و کوشش حین انجام فعالیت و پس از آن امید به فرداهای پررونق می تواند زندگی را متحول سازد.
تحریریه تیرنگ از حضور گرم و صمیمی خانم صادریان در دفتر روزنامه سپاسگزار است.