کاهش 60 درصدی حریق در نه ماهه نخست 1401
کاهش 60 درصدی حریق در نه ماهه نخست 1401
سرهنگ ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری گفت: حریق در نه ماهه نخست 1401 در مقایسه با سال گذشته 60 درصد کاهش یافت.

تیرنگ نیوز: سرهنگ ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری گفت: حریق در نه ماهه نخست 1401 در مقایسه با سال گذشته 60 درصد کاهش یافت.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندارن-ساری گفت: حریق در نه ماهه نخست 1401 در مقایسه با سال گذشته 60 درصد کاهش یافت.

سرهنگ مجید ذکریایی افزود: در نه ماهه سال جاری تعداد 27 فقره حریق در سطح جنگل های استان مازندران منطقه ساری به مساحت 32 هکتار و نیز 6 فقره حریق در سطح مراتع به مساحت 16 هکتار به وقوع پیوست.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاع رسانی به موقع توسط رسانه ها و روابط عمومی اداره کل و افزایش مشارکت عمومی مردم و رعایت شهروندان و گردشگران و همچنین اقدامات پیشگیرانه یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ها و حضور به موقع نیروهای امدادی در عرصه ها موجب کاهش 60 درصدی حریق در سطح جنگل ها و مراتع استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

سرهنگ ذکریایی حفاظت از عرصه های ملی و انفال را وظیفه‌ای همگانی دانست و از حامیان و مردم طبیعت دوست خواست در صورت مشاهده هرگونه آسیب رساندن به طبیعت و تخریب و تصرف اراضی ملی و  برای جلوگیری از تخریب عرصه های ملی و نیز عدم سوء استفاده از این عرصه ها درصورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف، قطع درخت، زغال گیری در عرصه های جنگلی و مرتعی ، مراتب را ازطریق شماره رایگان ١٥٠٤ گزارش دهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی