کاهش قیمت مرغ نباید به تولیدکننده ضربه بزند/ دولت به تولیدکنندگان یارانه مناسب اختصاص دهد
کاهش قیمت مرغ نباید به تولیدکننده ضربه بزند/ دولت به تولیدکنندگان یارانه مناسب اختصاص دهد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت کنونی مرغ موجب متضرر شدن تولیدکنندگان می‌شود، برخی تصورشان بر این است به‌نفع مصرف‌کننده خواهد بود درحالی‌که بنا نیست به تولید ضربه بخورد.

تیرنگ نیوز : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت کنونی مرغ موجب متضرر شدن تولیدکنندگان می‌شود، برخی تصورشان بر این است به‌نفع مصرف‌کننده خواهد بود درحالی‌که بنا نیست به تولید ضربه بخورد.

منصورعلی زارعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بازار مرغ مازندران اظهار کرد: مازندران رتبه نخست را در بحث طیور در کشور دارد و باتوجه به این جایگاه تولیدکنندگان ما این روزها دارند متضرر می‌شوند.

وی با گلایه از قیمت پایین مرغ، افزود: قیمت کنونی مرغ موجب متضرر شدن تولیدکنندگان می‌شود، برخی تصورشان بر این است به‌نفع مصرف‌کننده خواهد بود درحالی‌که بنا نیست به تولید ضربه بخورد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پایین آمدن قیمت مرغ موفقیت دولت نیست بلکه دولت باید به مصرف یارانه مناسب اختصاص دهد.

زارعی بیان کرد: با تبدیل ارز ترجیحی، سود متعارفی برای تولیدکننده باشد، این نگاه نباید باشد.

وی ادامه داد: قرار بود یارانه تولید را به‌گونه‌ای اختصاص دهند که به تولید ضربه نخورد و یا اینکه در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند ولی هیچ کدام از اینها اتفاق نیفتاد و نتیجه هم این شد که تولید ضربه خورده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس