کارگران به عنوان بازوی جهش تولید و نیروی مولد،از مهمترین طبقات اجتماعی و اقتصادی کشور هستند
 کارگران به عنوان بازوی جهش تولید و نیروی مولد،از مهمترین طبقات اجتماعی و اقتصادی کشور هستند
یادواره شهید شاخص کارگری کشوری شهید گرانقدر نوروزعلی یزدانخواه با دو محوریت به میزبانی فریدونکنار در هفته دفاع مقدس و مراسم ملی نیز در سالروز شهادت این شهید والامقام برگزار می‌شود.

تیرنگ نیوز: یادواره شهید شاخص کارگری کشوری شهید گرانقدر نوروزعلی یزدانخواه با دو محوریت به میزبانی فریدونکنار در هفته دفاع مقدس و مراسم ملی نیز در سالروز شهادت این شهید والامقام برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، اولین جلسه ستاد یادواره شهدای کارگری و کارفرمایی استان مازندران با حضور علی باقری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران، سید جواد حسینیان مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران، معاونین اداره کل، روسای تشکل‌های کارگری و مدیران حوزه بسیج کارگری استان در محل سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این جلسه با اشاره به اینکه ما مدیون شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم، گفت: باید با همدلی، هم افزایی و تعامل گام بزرگی در جهت ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت در استان و کشور عزیزمان برداریم.

علی باقری با اعلام اینکه وجود تفکر فرهنگ ایثار و فداکاری در بین مردم سبب  شده است که این نظام مقدم در سخت ترین شرایط نیز پا برجاست، تصریح کرد: باید طوری کار و رفتار داشته باشیم تا شرمنده شهدا نشویم.

* شهید یزدانخواه افتخار ملی و استانی برای همه است

رئیس ستاد یادواره شهدای کارگری و کارفرمایی مازندران ایثارگری های شهدا و ایثارگران سبب  شده است که مسئولین ارائه خدمت به مردم شریف این سرزمین اسلامی را وظیفه خود بدانند.

وی با بیان اینکه مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران از هیچ کوششی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دریغ نخواهد کرد، ادامه داد: شهید یزدانخواه یک افتخار ملی و استانی برای همه ماست و یادواره این شهید گرانقدر باید به بهترین نحو برگزار شود.

باقری بهترین شرکای اجتماعی در استان را تشکل های کارگری اعلام کرد و افزود: تعامل خوبی با تشکل ها داریم و باید خدمات ویژه ای به این قشر خدوم ارائه کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: کارگران به عنوان بازوی جهش تولید و نیروی مولد، یکی از مهمترین طبقات اجتماعی و اقتصادی کشور هستند که با وجود تمام تنگناها از هیچ کوششی برای شکوفایی و پیشرفت ایران دریغ نمی‌کنند.

* برگزاری یادواره شهید یزدانخواه در هفته دفاع مقدس

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات و دبیر ستاد یادواره شهدای کارگری و کارفرمایی مازندران نیز در این جلسه  جایگاه کارگران را در کشور بسیار مهم دانست و افزود:  در هشت سال دفاع مقدس و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی کارگران بزرگی خود را نشان داده اند.

سید جواد حسینیان با اشاره به اینکه کارگران همواره در خط مقدم  جنگ نابرابر اقتصادی هستند، تصریح کرد: در دیدگاه امام راحل و مقام معظم رهبری نیز جایگاه بالای کارگران و ضرورت توجه به این قشر همواره دیده می شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما از طرق مختلف در حال ضربه وارد کردن به اسلام و انقلاب هستند و این وظیفه ماست که از اسلام، انقلاب و کشور عزیزمان ایران دفاع کنیم.

حسینیان با بیان این که کارگران نقش مهمی در رونق تولید کشور دارند، گفت: کارگران بعنوان تلاشگران عرصه اقتصادی، کشور را به سمت پیشرفت سوق می دهند.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلا گفت: یادواره شهید شاخص کارگری کشوری شهید گرانقدر نوروزعلی یزدانخواه با دو محوریت به میزبانی سپاه ناحیه فریدونکنار در هفته دفاع مقدس و مراسم ملی نیز در سالروز شهادت این شهید والامقام برگزار خواهد شد.

حسینیان خاطرنشان کرد: ساخت مستند و فیلم برای شهید یزدانخواه، تهیه کتاب صوتی، چاپ مجدد کتاب شهید، ساخت سردیس شهید، تبلیغات محیطی و… در دست اقدام است.

وی اظهار داشت: باید بتوانیم هر چه بهتر و بیشتر این شهید را به جامعه کارگری و مردم معرفی کنیم.

سرهنگ برمر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهید یزدانخواه و خانواده ایشان حق زیادی بر گردن ما دارند، گفت: ۵ شهید از بیت یزدانخواه تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با اعلام اینکه شهید نوروزعلی یزدانخواه یک کارگر بود که از همه چیز خود گذشت و ایثار کرد، افزود: جبهه کار و تولید یک جبهه مقدس است و کارگران مدافعان حرم اقتصادی در این جبهه هستند و تولید خط مقدم این جبهه قرار دارد.

گفتنی است، در این مراسم از لوگو و یادمان شهدای کارگری و کارفرمایی استان مازندران رونمایی شد.

در پایان احکام مسئولیت اعضای ستاد یادواره شهدای کارگری و کارفرمایی استان مازندران اهداء شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی