کاربرد فناوری نانو در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوشها
کاربرد فناوری نانو در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوشها
ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد کاربرد فناوری نانو در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوشها در قالب گزارشی منتشر شده است.

تیرنگ نیوز: ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد کاربرد فناوری نانو در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوشها در قالب گزارشی منتشر شده است.

گزارش صنعتی با موضوع «کاربرد فناوری نانو در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوش‌ها» منتشر شد که در آن جزئیات مربوط کاربرد برخی نانومواد در تولید صنعتی پانسمان‌ها و زخم‌پوش‌ها تشریح شده است.

در این گزارش به پیرامون نانومواد قابل تجزیه زیستی درترمیم زخم‌ها اشاره شده است.

در بخشی از این گزارش آمده است، مدیریت و مراقبت از زخم عمدتاً به تولید مواد جدید و مؤثر در پانسمان زخم متکی است و همچنان تحقیقات گسترده‌ای در زمینه مراقبت از زخم‌های مزمن در حال انجام است.

مدیریت مناسب مراقبت از زخم یک چالش کلینیکی قابل توجه است و نیاز فزاینده‌ای به مراقبت از زخم وجود دارد. در سال‌های اخیر، تحقیق و توسعه مواد پانسمان کننده زخم وارد سطح جدیدی از استانداردها شده است و درک بهتری از بیماری‌زایی زخم‌های مزمن وجود دارد. فناوری نانو با تحریک حرکت مناسب در مراحل مختلف بهبود، رویکرد فوق‌العاده‌ای برای تسریع در بهبود زخم‌های حاد و مزمن ایجاد می‌کند.

در فناوری نانو از مواد نانو کوچک، داربست‌های نانو، الیاف نانو و مواد زیستی برای انتقال موضعی دارو برای بهبود زخم‌ها استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر، استفاده از مواد نانو برای کاربردهای پزشکی و دارویی جذابیت قابل توجهی پیدا کرده است؛ بنابراین، درصد قابل توجهی از مواد نانو در کاربردهای مختلف زیست‌پزشکی برای پانسمان زخم، رهایش دارو و سایر اهداف پزشکی استفاده می‌شوند. این گزارش به بررسی کاربرد نانوذرات و نانومواد قابل تجزیه زیستی در ترمیم زخم‌ها می‌پردازد./میترا سعیدی کیا

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر