پیراهن گشاد نساجی برای بازیکنان/ این نساجی افتضاح است!
پیراهن گشاد نساجی برای بازیکنان/ این نساجی افتضاح است!
نساجی شناسنامه فوتبال یک شهر و یک استان است و منظور از افتضاح بودن این است که بازیکنان تیم در حد باشگاه ریشه دار نیستند و در واقع آنها افتضاح هستند. برخی از آنها برای پر کردن جیب خود به نساجی آمده‌اند و برایشان تعصب معنایی ندارد.

 

تیرنگ نیوز:

شاید بدبین‌ترین مازندرانی که به رشته فوتبال علاقمند است حتی در حافظه‌اش خطور نمی‌کرد که تیم نساجی در این فصل چنین شکست مفتضحانه‌ای در برابر تیمی که تنها سه برد تا پیش از بازی با نساجی داشت بخورد، آن هم 4 گل!

تیم در معرض خطر سقوط نفت آبادان با نتیجه پرگل از سد نساجی گذشت تا نساجی همچنان در بحران بماند و به مرز سقوط نزدیک‌تر شود.

نفت آبادان با ثبت بهترین برد فصل خود ۲۰ امتیازی شد و با وجود باقی ماندن در رده پانزدهم، امیدهایش برای بقا بیش از پیش شد. این تیم از زمان حضور عبدالله ویسی در ۵ بازی ۸ امتیاز کسب کرده است. این نتیجه سبب ثبت بهترین برد فصل آبادانی‌ها شد.

نساجی نیز در ادامه روزهای بد خود در نیم فصل دوم ۲۵ امتیازی و در جایگاه دوازدهم باقی ماند. این اولین شکست تیم اسپانیایی تحت هدایت انرخوس اسپانیایی بود.

* اینجا یا جای من است یا جای آنها

بعد از بازی هفته پانزدهم بود که بالاخره صبر حمید مطهری سرمربی پیشین نساجی از مشکلاتی که برای تیم در روند نتیجه گیری ایجاد شد به سر آمد و گفت: ما بد باختیم چون چند بازیکن نساجی در حد این تیم نیستند و از این به بعد اینجا یا جای من است یا جای آنها.

وی ادامه داد: البته توانمندی‌های پرسپولیس را نمی‌خواهم نادیده بگیرم اما دو سه نفر در تیم ما خوب کار نکردند که اینجا دیگر یا جای من است یا جای آنها. برای چند بازیکن پیراهن نساجی گشاد است. من آدمی نیستم که برای پایین جدول بجنگم و می خواهم نگاهم به بالای جدول باشد.

مطهری ادامه داد: تیم من باید هدفمند باشد و نگاهش به بالای جدول باشد. به تیم پرسپولیس تبریک می گویم و از هواداران نساجی عذرخواهی می کنم.

*برای برخی بازیکنان نساجی نتایج این تیم اهمیتی ندارد

البته او تنها نفری نبود که از این نتیجه انتقاد کرد و حقیقی دیگر منتقد بازیکنان بود.

علیرضا حقیقی پس از تقابل تیم فوتبال نساجی مازندران مقابل ذوب‌آهن در هفته بیست‌وسوم بازی‌های لیگ برتر که به شکست یک بر صفر این تیم انجامید گفت: نساجی برای او مهم است و برخی بازیکنان باید بدانند در چه تیمی دارند بازی می کنند.

وی با بیان اینکه برای برخی بازیکنان نساجی نتایج این تیم اهمیتی ندارد افزود: تقابل جالبی را شاهد نبودیم و تیم ما امروز افتضاح بازی کرد و یک بر صفر بازی را واگذار کردیم. به‌نظر من یک‌تیم به‌حدی باید خوب کار کند که مسائل داوری تأثیری بر روی نتیجه‌اش نگذارد. اشتباهات‌داوری برای همه تیم‌ها وجود دارد؛ اگر موقعیتی اینگونه از دست رفت باید با خلق فرصت‌های دیگر به گل رسید همیشه که داور مقصر نیست، مشکل از خود تیم است.

وی با بیان اینکه برای برخی بازیکنان نساجی نتایج این تیم اهمیتی ندارد افزود: نظر شخصی‌ام را می‌گویم به کسی بربخورد یا نه مهم نیست؛ من سه سال و نیم است که در نساجی بازی می‌کنم و به این تیم عِرق دارم. تیم ما به حیات‌خلوت یک‌سری بازیکنان تبدیل شده که اصلاً برایشان مهم نیست تیم چه نتیجه‌ای می‌گیرد و روزمرگی‌شان را دارند. این اصلاً قشنگ نیست و باید آن بازیکنان بدانند در چه تیمی بازی می‌کنند.

دروازه‌بان تیم فوتبال نساجی با اشاره به افتخارات و عملکرد نساجی شرایط این تیم را بسیار بد تشریح کرد و گفت: نساجی سال گذشته قهرمان جام‌حذفی شد و امسال هم کماکان مدعی است؛ اگر فیلم بازی را ببینید تعداد سیو گلر حریف که فقط یک‌عدد بود همه‌چیز را مشخص می‌کند. فوتبال اروپا را از ساعت ۱۱ شب تا ۳ صبح همه می‌بینند پس چه‌چیزی از آن‌ها یاد می‌گیرید؟ تیم ما نباید به این راحتی گل بخورد و اگر هم این اتفاق افتاد باید برای زدن گل مساوی تلاش کنیم. چندین هفته است که وضعیت تیم ما اینگونه است و امیدوارم در هفت‌هفته پیش‌رو تدابیری اندیشیده شود چرا که این وضعیت در شأن نساجی نیست.

علیرضا حقیقی در واکنش به این پرسش که نساجی برای لیگ‌ قهرمانان آسیا آماده خواهد شد تصریح کرد:

دیگر بدتر! اگر شرایط تیم اینگونه بماند و بخواهیم در لیگ‌ قهرمانان آسیا بازی کنیم و به‌طور مثال به النصر برخورد کردیم چه اتفاقی می‌افتد؟ تا زمان هست باید این مسائلی که در تیم وجود دارد از ریشه برطرف شود و روزهای خوب به نساجی برگردد.

 

این سبک بازی بالاخره صبر حمید مطهری را به سر آورد و او یک بار استعفا داد که مورد موافقت قرار نگرفت اما سر انجام بعد از شکست از فولاد برکنار شد.

آنطور که رسانه های ورزشی گزارش داده بودند، مطهری در اولین فصل سرمربیگری در لیگ برتر با چالش‌های بزرگی مواجه شده بود. وی که سال‌ها به‌عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی در لیگ برتر حضور داشت و تیم‌های زیادی را تجربه کرد، این فصل با پیشنهاد نساجی مازندران مواجه شد تا به‌عنوان نفر اول کادرفنی در تیمی لیگ برتری حضور پیدا کند.

مطهری به خوبی می‌دانست نساجی به لحاظ بودجه‌ای، محدودیت دارد و نمی‌تواند با تیم‌های دولتی رقابت کند اما او سعی کرد تیمی منسجم ببندد تا با اتحاد و تلاش بتوانند کارهای بزرگی انجام دهند.

نساجی در هفته‌های ابتدایی، نتوانست نتایج خوبی بگیرد که این مسئله شایعه‌های زیادی در رابطه با برکناری مطهری به وجود آورد اما طولی نکشید که این تیم توانست به روزهای خوب برگردد و نتایج درخشانی کسب کند.

به این ترتیب نساجی هفته به هفته در جدول بالاتر آمد و در پایان نیم فصل اول حتی به رده پنجم هم رسید. با این شرایط، انتظار می‌رفت قرمزپوشان مازندرانی با تقویت شدن، در نیم فصل دوم روزهای بهتری را هم تجربه کنند اما بودجه پایین نساجی و البته گران شدن عجیب بازیکنان باعث شد مطهری نتواند بازیکنان مورد نظر را جذب کند.

بعد از برکناری مطهری سرمربی از مبدا اسپانیا به مقصد مازندران رسید اما در دومین هفته حضورش چیزی جز 4 گل برای تیم به ارمغان نیاورد. بازیکنان نساجی نمی‌دانند که این تیم شناسنامه فوتبال یک شهر و یک استان است و منظور از افتضاح بودن این است که بازیکنان تیم در حد باشگاه ریشه‌دار نیستند. برخی از آنها برای پر کردن جیب خود به نساجی آمده‌اند و برایشان تعصب معنایی ندارد. مردم مازندران با هر برد نساجی به زندگی لبخند می زنند و بعد از هر برد و باخت می‌خوانند «نساجی ای امید شهر خسته، نفس من به نفست وصله، نمیذاریم تو رو اینجا تنها، با تو هستیم تا آخر دنیا»

مردم مازندران امروز به بازیهای آسیایی فکر می‌کنند و قهرمان فصل قبل جام حذفی هستند، مردم از بازیکنان انتظار دارند برای شادی مردم شهر تلاش کنند نه اینکه با نتایج افتضاح به سقوط نزدیک‌تر شوند.