پایتخت جهان اسلام و مرکز جبهه مقاومت در ایران است
پایتخت جهان اسلام و مرکز جبهه مقاومت در ایران است
فرمانده جبهه مقاومت با اعلام اینکه زمان ما زمان عین عمار نیست چون سلیمانی‌ها، ابومهدی‌ها، باکری‌ها، باقری‌ها بودند، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس دو جبهه بود یک جبهه بزرگ که همه کشورهای دنیا علیه ایران جمع شده بودند و ایران تنها بود و جبهه کوچک که با توکل بر خدا و رهبری امام ره با این کشورهای ابرقدرت ایستادند.

تیرنگ، فاطمه نبی زاده:

به گزارش خبرنگار”تیرنگ”سیدهاشم الحیدری  در یادواره سرداران ۴۳۰ شهید شهرستان محمودآباد واقع در مسجد امام رضا(ع) شهر سرخ‌رود با اشاره به جایگاه اصل ولایت فقیه در زمان حاضر اظهار کرد: مطابق تاریخ در مورد محرم و صفر خواندیم که در کوفه چه اتفاقی افتاد و ۱۷ هزار نامه دعوت برای امام نوشتند و فرستادند و وقتی نایب امام وارد کوفه شد چگونه بعد از دو ماه شهید شدند.
وی افزود: آن زمان فقط یک خانم ماندند و همه مردم کوفه ساقط شدند که این خانم درب منزلشان را برای نایب امام باز گشودند؛ آن‌ها بر شهادت امام قبول کردند و اینکه چیزی از آن واقعه نماند تا زمانی که فقط حضرت زینب( س) ماند و آن رسالتی که شنیدیم تا به امروز به دست ما رسید.
الحیدری با بیان اینکه قبل عاشورا جهاد با شمشیر و بعد عاشورا جهاد به زبان بود و امروز در زمان ما بزرگترین امتحان جهاد تبیین است، عنوان کرد: در نوزده بهمن سال ۱۴۰۰ هجری شمسی یک حکم ولایی از مقام معظم رهبری صادر شد که ایشان در دهه فجر در سخنرانی به مناسبت روز نیروی هوایی فرمودند که “جهاد تبیین فریضه قطعی فوری است” و این منویات نه فقط بر حوزه‌های علمیه بلکه برای همه مهم و فریضه قطعی فوری قطعی مطرح شد.
از همرزمان سردار شهید سلیمانی با تاکید بر اینکه در این امر چه کاری صورت گرفت و هر جوان، دختر، پسر و فرد مکلف در این زمینه چه کاری انجام شد تا به جهاد تبیین توجه شود، اظهار داشت: امروزه همه جنگ نرم به سرکردگی آمریکا هدفشان به مانند یزید نابودی ولایت فقیه است اما امروز مردم ایران بودند که به دفاع از ولایت فقیه، نظام ولایت و کربلای زمان پرداختند و دفاع مقدس ایران حمایت از اینها بوده است؛ میدان‌های کربلا در دوران دفاع مقدس زیاد بود و هر یک میدان‌های شلمچه، سوریه، لبنان، عراق میدان کربلا بوده است.
وی با بیان اینکه ۴۳۰ شهدای محمودآباد و هر یک از این شهدای هشت سال دفاع مقدس به کربلای امام خمینی (ره) رفتند بنابراین یادواره ها و همایش‌ها که برای شهدا برگزار می‌شود باید دید حقی از این شهدا ادا شده است، مطرح کرد: آزمون بزرگ ما امام حسین (ع) نیست بلکه هر یک از این‌ها اعتقاد معنوی، باور و عشق است و هیچ ارتباط فعلی و تکلیف فعلی نداریم و هر گامی برای ایشان مستحب است پس باید دید تکلیف ما چیست؟
الحیدری برپایی راهیان نور ایران را واقعا یک راهیان نور، یک معنویت و به نوعی یک نوع اربعین عنوان کرد و گفت: این همایش یک اربعین نظام و خواص، عاشقان شهادت است چون شهدایی چون باکری ها و باقری ها در آن‌جا هستند؛ آن‌ها برای نایب امام زمان عج رفتند در واقع هر یک از آنها عشاق رفتند و کوفه تکرار نشد.
فرمانده جبهه مقاومت با اعلام اینکه زمان ما زمان عین عمار نیست چون سلیمانی‌ها، ابومهدی‌ها، باکری‌ها، باقری‌ها بودند، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس دو جبهه بود یک جبهه بزرگ که همه کشورهای دنیا علیه ایران جمع شده بودند و ایران تنها بود و جبهه کوچک که با توکل بر خدا و رهبری امام ره با این کشورهای ابرقدرت ایستادند.
وی ادامه داد: فکر می‌کنید حاج قاسم چطور حاج قاسم شد؛ اولا ولی امر خود را شناخت و میدان و تکلیف خود یعنی قدس، لبنان، فلسطین، سوریه با اخلاص شناخت، مکتب حاج قاسم وصل به مکتب ولایت است و ایشان بر نایب امام زمان (عج) باور داشتند.
الحیدری با بیان اینکه همه دشمنان نگاهشان بر نظام ولایت فقیه شده است اگر می‌خواهید حاج قاسم شوید باید با اخلاص نگاهتان به ولایت فقیه و در جهاد تبیین باشد اگر کسی به یاری نایب امام زمان نرود موفق نمی‌شود، افزود: در غیبت امام زمان راز ظهور دفاع از ولایت فقیه و جهاد تبیین است؛ اگرچه به لحاظ اقتصادی مشکلاتی هست و به مردم فشار است اما نسبت به سایر کشورها مردم ایران در وضعیت مناسب‌تری به سر می‌برند.
وی گفت: مسلمانان یک الگوی برتری چون ائمه اطهار دارند و دشمنان دنیا برعلیه ولایت فقیه به زبان‌های متعدد با راه‌اندازی شبکه‌های متعدد تلاش می‌کنند.
از همرزمان حاج قاسم با اشاره به اینکه پایتخت جهان اسلام و مرکز جبهه مقاومت در ایران است و ولایت فقیه را نایب امام زمان (عج) می‌دانیم، خاطرنشان کرد: اکنون به قله‌ها نزدیک شدیم و آینده بسیار روشن است اگرچه صبر و ایستادگی و استقامت می‌خواهد.