«ورزش» یک ضدافسردگی طبیعی برای نوجوانان است
«ورزش» یک ضدافسردگی طبیعی برای نوجوانان است
یک بررسی جدید استدلال می کند که پادزهر قوی برای افسردگی در نوجوانان ممکن است در سالن های ورزشی مدارس و در زمین های ورزشی پیدا شود.

تیرنگ نیوز: یک بررسی جدید استدلال می کند که پادزهر قوی برای افسردگی در نوجوانان ممکن است در سالن های ورزشی مدارس و در زمین های ورزشی پیدا شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های ۲۱ مطالعه شامل بیش از ۲۴۰۰ کودک، مشخص شد برنامه‌های ورزشی تحت نظارت با کاهش قابل توجه علائم افسردگی در میان کودکان و نوجوانان مرتبط است.

«والتر تامپسون»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی جورجیا، گفت: «این اولین باری است که می‌توانیم مطالعات کافی را با هم انجام دهیم تا بتوانیم به یک نتیجه‌گیری خوب برای پاسخ به این سوال دست پیدا کنیم که آیا فعالیت بدنی و ورزش برای کودکان مبتلا به علائم افسردگی مفید است؟ پاسخ کاملاً مثبت است.»

علاوه بر این، داده‌ها نشان می‌دهد حدود یک ساعت فعالیت بدنی سه روز در هفته بهترین تسکین برای علائم افسردگی است.

نویسندگان این مطالعه می‌گویند افسردگی دومین اختلال روانی شایع در میان کودکان و نوجوانان است و پیش بینی کننده قوی اختلالات روانی و خودکشی در آینده است.

به گفته محققان تا ۶۷ درصد از جوانان مبتلا به علائم افسردگی در معرض خطر ابتلاء به افسردگی یا اضطراب کامل در بزرگسالی هستند.

برای این مطالعه، تیم تحقیقاتی داده‌های ۲۱ کارآزمایی بالینی قبلی را که در آن کودکان و نوجوانان در برنامه‌های فعالیت بدنی شرکت می‌کردند، گردآوری کردند.

محققان دریافتند که بیشترین فایده در شرکت کنندگان بالای ۱۳ سال مشاهده شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر