واریز بیش از ۱۲ میلیارد تومان سرانه به مدارس شبانه‌روزی استان در دو سال اخیر
واریز بیش از ۱۲ میلیارد تومان سرانه به مدارس شبانه‌روزی استان در دو سال اخیر
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از مدارس شبانه‌روزی شهرستان بهشهر گفت: از اواخر سال ۱۳۹۸ تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد تومان سرانه به حساب مدارس شبانه‌روزی استان واریز شد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از مدارس شبانه‌روزی شهرستان بهشهر گفت: از اواخر سال ۱۳۹۸ تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد تومان سرانه به حساب مدارس شبانه‌روزی استان واریز شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ “علیرضا سعدی‌پور” که برای بازدید از مدارس شبانه‌روزی بهشهر به روستاهای مناطق کوهستانی این شهرستان در بخش یانه‌سر رفت، گفت: در ۲ سال اخیر بودجه چشمگیری به نسبت سال‌های قبل به حساب مدارس شبانه‌روزی استان مازندران واریز شد که خوشبختانه بخش اعظمی از مشکلات مدارس شبانه‌روزی را رفع کرده است.

وی با اشاره به ۴ میلیارد تومان سرانه در دی ماه ۱۴۰۰ که در روز گذشته به حساب مدارس شبانه‌روزی واریز شد، افزود: در سال‌های تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ و ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیش از ۷ میلیارد تومان سرانه و در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که در حال حاضر در آن به سر می‌بریم بیش از ۵ میلیارد تومان سرانه به مدارس شبانه‌روزی استان داده شد که در مجموع ۱۲ میلیارد تومان سرانه به مدارس شبانه‌روزی استان واریز و به بخش زیادی از مشکلات این مدارس پایان داد.

سعدی پور ردیف‌های واریزی این مبالغ را در زمینه‌های مواد غذایی، تجهیزات، امور رفاهی و ایاب و ذهاب دانسته و تصریح کرد: بیش از ۵۵۰۰ دانش‌آموزان استان مازندران در مقاطع و پایه‌های مختلف در مدارس شبانه‌روزی تحصیل می‌کنند که از این میان ۴۲۰۰ دانش‌آموز مازندرانی در مدارس شبانه‌روزی بیتوته می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مدارس شبانه‌روزی را فرصت بسیار مناسبی برای تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم و دورافتاده دانست که دارای امکانات و شرایط خوبی برای تحصیل و پیشرفت فرزندان این مرز و بوم است و می‌تواند موجبات رشد دانش‌آموزان را فراهم آورد.

  • منبع خبر : روابط عمومی