هوای اکثر مناطق کشور خنک می‌شود/ تداوم بارش باران در شمال
هوای اکثر مناطق کشور خنک می‌شود/ تداوم بارش باران در شمال
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلام کاهش دمای هوا در شمال، غرب‌ و شرق کشور، اعلام‌کرد: سامانه بارشی در استان‌های شمالی، بخش‌هایی از غرب و دامنه‌های البرز تا روز یکشنبه فعال است

تیرنگ:

«صادق ضیاییان» با اعلام کاهش چهار تا هفت درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و سایر مناطق غربی، افزود: از فردا (یکشنبه) دمای هوا علاوه بر شمال و غرب، در شمال شرق کشور هم‌ کاهش دارد و افت دما تا ۱۰ درجه انتظار می‌رود.

وی گفت: امروز نیز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، شاهد رشد ابرها و بارش‌های پراکنده و رگباری در شمال استان‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، شرق فارس و جنوب غرب کرمان خواهیم بود.

ضیاییان ادامه‌داد: برای امروز در شمال شرق آذربایجان شرقی و شمال اردبیل بارش‌های رگباری شدیدتری را انتظار داریم و به شهروندان توصیه می‌کنیم از برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها احتیاط کنند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: بارش‌ها فردا (یکشنبه) نیز در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب و جنوب غرب کرمان تداوم خواهد داشت که بیشتر در ساعت‌های عصر و اوایل شب به شکل رگبار همراه باد خواهد بود.

به گفته ضیاییان، شدت بارش‌ها برای فردا نیز در گیلان، مازندران ارتفاعات گلستان و نیمه شمالی آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی پیش بینی شده است.

  • منبع خبر : ایرنا