هلال احمر می‌کوشد بر دایره خدمات بیفزاید
هلال احمر می‌کوشد بر دایره خدمات بیفزاید
غلامعلی فخاری با بیان اینکه از فعالیت‌های خبرنگاران که باعث رشد و توسعه هلال احمر است تشکر دارم، گفت: استاندار مازندران در نشستی که با حضور مسئولان برگزار شد هلال احمر مازندران را از هلال احمر برتر کشور دانست و گفت که در ساماندهی سواحل خوب عمل کرد.

 

تیرنگ:
غلامعلی فخاری با بیان اینکه از فعالیت‌های خبرنگاران که باعث رشد و توسعه هلال احمر است تشکر دارم، گفت: استاندار مازندران در نشستی که با حضور مسئولان برگزار شد هلال احمر مازندران را از هلال احمر برتر کشور دانست و گفت که در ساماندهی سواحل خوب عمل کرد.
وی با بیان اینکه در امداد ۱۲۸ واحد خدمات داریم و هر روز ۶۶۴ نفر در پایگاه‌ها حضور دارند که هلال احمر زمینه استقرار این افراد را فراهم کرد، ادامه داد: جمعیت هلال احمر مازندران یکی از فعال ترین جمعیت های کشور محسوب می شود که به لحاظ ویژگیهای خاص استان اعم از پذیرش میلیونها گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال نظیر نوروز و تابستان از یک سو و تعدد حوادث طبیعی و انسانی از سوی دیگر، تقریبا بطور مداوم درتمام طول سال در آماده باش کامل به سر می برد.
وی با بیان اینکه در مازندران ۳۶ پایگاه امداد نجات داریم و ۲۵ مرکز پاسخگویی در شرایط اضطرار داریم، ادامه داد: ما ایستگاه آموزش با ۹۰ مربی داریم‌، همچنین تست قند خون و فشار انجام می‌شود.
وی از طرح‌های بهرفت ( بهبود حرکات ترافیکی)، کلبه دوستداران کودک، توزیع بسته فرهنگی و… به عنوان طرح‌های نوروز نام برد و گفت که به دنبال آن هستیم تا نوروز با طعم رمضان را برای مسافران تداعی کنیم.
وی از افزایش تعداد پایگاه‌های خبر داد و افزود: استان مازندران به دلیل فعالیت‌ها پایلوت شد و ۲۹ درصد در سال گذشته خدمات افزایش یافت.
فخاری گفت که مازندران اولین استانی که ۱۷ مجوز پست دارد و از ظرفیت خیرین و اسپانسرهای برای برپایی این خدمات استفاده شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه در بخش آموزش ایستگاهی برای ارتقای تاب آوری و خود امدادی فعالیت انجام می‌دهند، ادامه داد: در حوزه درمان مراکز درمانی و دارویی را فعال نگه داشتیم و در چهار شهرستان کارناوال شادی را بعد از افطار در دستور کار قرار دادیم و امسال در سواحل حضور داریم.
وی ادامه داد: ۴۴ تیم سحاب و سحر در سواحل و پارک‌ها حضور دارند.
فخاری گفت: سال گذشته بیش از ۷ هزار مورد عملیات امداد و نجات داشتیم بیشترین عملیات را از لحاظ فراوانی ما داشتیم همچنین در حوادث غزه، سیل سیستان و بلوچستان و زلزله افغانستان نقش داشتیم.
این مسئول با بیان اینکه دولت سیزدهم دست هلال احمر را گرفت، افزود: پایگاه‌های زیاد خیر ساز با کمک مردم فعال کردیم و باید از زحمات مردم و خیران تشکر کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: هلال احمر می کوشد با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود به ویژه همت بلند نیکوکاران، خیران، داوطلبان، جوانان، نجاتگران و امدادگران خستگی ناپذیر، بر دامنه خدمت رسانی به اقشار متاثر از حوادث بیافزاید و نیازمندان بیشتری را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

دکتر فخاری از اختصاص 32.5 میلیارد تومان برای تجهیز پایگاه های امداد و نجات در سفر رئیس جمهور به مازندران خبر داد و گفت: این اعتبار نقدی برای تکمیل پایگاه امداد و نجات دریایی فریدونکنار، تکمیل پایگاه امداد و نجات مکارود چالوس، تکمیل پایگاه امداد و نجات کوهی‌‌خیل جویبار، تکمیل پایگاه امداد و نجات حسین آباد بهشهر، تکمیل ساختمان اداری امدادی درمانی و انبار امدادی نوشهر و احداث ساختمان اداری و امدادی بابلسر در نظر گرفته شده است.
وی افزود: روابط عمومی ما در ارزیابی از رتبه ۲۳ به رتبه سوم رسید.