نمایندگان در انتخاب استاندار دخالت نکنند/ گزینه های پیشنهادی مازندران ضعیف هستند
نمایندگان در انتخاب استاندار دخالت نکنند/ گزینه های پیشنهادی مازندران ضعیف هستند
دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران کرد: اینکه مجمع نمایندگان استان ها در انتخاب استانداران و فرمانداران دخالت کنند، این اقدام آن ها خوب و قانونی نیست. نمایندگان می توانند نقش مشورتی ایفا کنند اما اینکه بگویند تقی باشد نقی نباشد این کار دخالت در کار قوه مجریه محسوب می شود.

تیرنگ نیوز- سرویس سیاسی: علی صابری دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در استان و دبیر جامعه مهندسین مازندران در گفت و گو با تیرنگ با قابل دفاع خواندن کابینه آیت الله رئیسی اظهار کرد: همانطور که دلسوزان انقلاب پس از انتخاب رئیس جمهور سیزدهم با توجه به شرایط کشور سفارش کرده بودند تا کابینه ای قوی، کارآمد و مقتدر تشکیل شود، آیت الله رئیسی نیز در همین راستا گام برداشته و بیشتر اعضای کابینه دولت وی را افراد قدر، کارآمد و فهیم تشکیل می دهند. انصافا هم تاکنون کابینه دولت مواضع و واکنش‌های خوبی داشتند.

وی افزود: خوشبختانه مجلس هم همکاری خوبی در رای اعتماد به کابینه داشت از مجلس انقلابی انتظار می رفت مواضع درستی اتخاذ کند که در عمل نیز همین گونه شد. امیدواریم برای وزارت آموزش و پرورش که یکی از با اهمیت ترین وزارتخانه های کشور است نیز فردی دلسوز، کاربلد و متعهد انتخاب شود.

رئیسی مدیری موفق و مخلص هست

صابری با اشاره به نقش جوانان انقلابی در دولت ایران قوی افزود: علاوه بر انتخاب وزرای جوان تر در کابینه به نظر می رسد در ادامه نیز در جای جای بدنه دولت از نقش مدیریتی جوانان به شکل گسترده تری بکارگیری شود تا رفته رفته نقش آن ها در اداره کشور پر رنگ تر گردد.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران با بیان اینکه شخص آقای رئیسی با عملکرد و اقدامات خود در سِمَت های مختلف نشان داده که مدیری موفق و مخلص هست، گفت: در این مدت کوتاه از ریاست جمهوری ایشان نیز مشاهده کردیم شبانه روز برای بهبود اوضاع جامعه در تلاش و تکاپو هستند حتی تعطیلات پایان هفته را به جای استراحت در منزل در استان های محروم گذراند تا با لمس نزدیک مسائل و دغدغه های آن ها، تصمیماتی درست و عاجل را برای رفع موانع موجود اتخاذ کند.

حضور ایران در اجلاس شانگهای عزتمندانه بود

وی با اشاره به نخستین سفر خارجی رئیس جمهور و حضور در اجلاس شانگهای در تاجیکستان بیان کرد: رفتار و برخورد عزتمندانه میزبان و سران اجلاس با آیت الله رئیسی نشان از اهمیت و قدرت ایران در منطقه است و عضویت دائم ایران در این سازمان نیز موید همین موضوع می باشد. باید بپذیریم در اجلاس شانگهای قدرت های عظیم شرق حضور دارند و ما باید بتوانیم از ظرفیت همسایگان و قدرتهای شرق برای تقویت و توسعه کشورمان استفاده کنیم این برای کشور ما که همواره مورد تحریم اروپا و غرب بوده، نوعی پیروزی بزرگ محسوب می شود.

صابری تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید دور غرب و آمریکا را خط بکشیم و به قدرت و توان داخلی با همکاری دولت های شرقی تکیه کنیم.

رئیسی با یک تلفن مشکل واکسن را حل کرد

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران با اشاره به چین هراسی و روس هراسی برخی از اصلاح طلبان، گفت: رفتار آمریکا با کشورهای مختلف نشان داد که هرگز قابل اعتماد نیست اما برخی همچنان چشم به آمریکا دوختند و نمی خواهند از گذشته و دولت های حامی آمریکا درس بگیرند.

وی درباره عملکرد منفعلانه دولت قبلی در مواجهه با کرونا بیان کرد: آقای رئیسی با یک تلفن مشکل واکسن را حل کرد که این اقدام ایشان پیروزی بزرگی برای ملت ایران بود متاسفانه دولت قبلی با تعلل ها و بی تفاوتی هایش داشت با جان مردم معامله می کرد. در حالت کلی دولت سیزدهم علیرغم گرانی ها، سختی ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوان با قدرت پای کار است و خوشبختانه تا اینجای کار عملکرد قابل قبولی دارد.

نمایندگان نباید در انتخاب استانداران دخالت کنند

صابری درباره حواشی انتخاب استاندار مازندران اظهار کرد: اینکه مجمع نمایندگان استان ها در انتخاب استانداران و فرمانداران دخالت کنند، این اقدام آن ها خوب و قانونی نیست. نمایندگان می توانند نقش مشورتی ایفا کنند اما اینکه بگویند تقی باشد نقی نباشد این کار دخالت در کار قوه مجریه محسوب می شود. اگر اینگونه باشد که نمایندگان در انتخاب استانداران دخیل باشند استقلال قوه مجریه زیر سوال می رود و نمی تواند به اهداف و برنامه های مد نظر خود رسیدگی کند از طرفی مجلس هم نمی تواند آن چنان که باید در عملی ساختن نقش نظارتی خود موفق باشد.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران افزود: طبیعتاً دولت نباید زیربار دخالت مجلس برود. در حالت کلی چنین دخالت هایی دون شان مجلس است و قوه مجریه نباید دربست در اختیار نمایندگان مجلس باشد. دولت باید بدون فشار و با فراغ خاطر انتخاب کند تا نتایج مطلوبی کسب نماید.

گزینه های پیشنهادی مجمع نمایندگان مازندران ضعیف هستند

وی با اشاره به معرفی 5 گزینه مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: به نظر من، گزینه هایی که نمایندگان استان معرفی کرده‌اند قدر نیستند. معرفی چنین گزینه های ضعیفی نشان می دهد که نمایندگان ما آینده نگری خوبی  در این موضوع نداشتند و حتی می توان گفت برخی از ان ها اهل زد و بند هستند و مصلحت استان را در نظر نمی گیرند.

صابری تصریح کرد: مازندران مسائل بزرگی دارد و استانی کاملا سیاسی است از اینرو نیاز به فردی بومی با ظرفیت ملی دارد. فردی که قدرتمند، کارکشته، با دانش، دارای قدرت چانه زنی بالا، اهل مشورت  و شاخص هایی از این دست باشد تا بتواند مازندران را از وضعیت نامساعد فعلی خارج کند و موجب بهبود اوضاع استان شود./ گفتگو: مجید ساجدی فر