نقش بی بدیل راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران نوروزی
نقش بی بدیل راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران نوروزی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان نمود:نقش بی بدیل راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران نوروزیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران در رزمایش مشترک طرح نوروزی 1402 که بمنظور آمادگی و هماهنگی موجود بین دستگاههای متولی در استان برگزار گردید ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران در خصوص ایمنی راه ها ، راهداری راشغلی سخت و توام با ایثار و فداکاری دانست و اظهار داشت: نقش راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران بی بدیل است.

تیرنگ نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان نمود:نقش بی بدیل راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران نوروزیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران در رزمایش مشترک طرح نوروزی 1402 که بمنظور آمادگی و هماهنگی موجود بین دستگاههای متولی در استان برگزار گردید ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران در خصوص ایمنی راه ها ، راهداری راشغلی سخت و توام با ایثار و فداکاری دانست و اظهار داشت: نقش راهداران در ارتقای ایمنی راه ها و حفظ جان مسافران بی بدیل است.

حسن جهانیان در حاشیه این رزمایش عنوان نمود : هماهنگی و تعامل بسیار مطلوب با دستگاه های ذیربط از جمله پلیس راه ، هلال احمر و اورژانس و …. در اجرای طرح عملیات راهداری نوروزی صورت پذیرفت.

وی در خصوص فعالیتهای راهداری این اداره کل خاطرنشان ساخت : این اداره کل در طول سال به طور جاری و ساری در تمامی محورها حضور فعال و طرح ایمنی محورها را در دستور کار خود قرار داده و سعی برآن دارد با برنامه ریزی های دراز مدت و کوتاه مدتی که داشته ، بتواند با اجرای پروژه ها یی از قبیل روکش آسفالت ، نصب علائم ، خط کشی و … شرایط بسیار مطلوبی را در تمامی فصول برای جاده های استان ایجاد نماید تا هیچ راننده و مسافری در جاده ها دچار مشکل نشود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تصریح نمود : در طول 10400 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی استان مازندران 23 راهدارخانه ثابت و سیار فعالیت می کنند که 300 نفر از راهداران سخت کوش و پرتلاش در قالب 36 اکیپ راهداری زمستانی و با 250 دستگاه ماشین آلات راهداری در 3700 کیلومتر از راههای برفگیر و کوهستانی استان به انجام فعالیت های راهداری مشغول می باشند.

جهانیان در ادامه به طرح ” پاکسازی حریم راه های استان ” اشاره و اظهار داشت : خوشبختانه در راستای تاکید استاندار مبنی بر اجرای طرح مذکور ، اقدامات گسترده و مثبتی از سوی راهداران این اداره کل و دیگر دستگاه های مرتبط در خصوص زیباسازی و پاکسازی حریم راه ها انجام پذیرفت.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از اجرای عملیات گسترده ایمن سازی در سطح محورهای استان خبر داد و عنوان کرد : به منظور فرا رسیدن سال نو ، عملیات ایمن سازی محورهای این استان با شتابی مضاعف در دستور کار 300 راهدار پر تلاش این استان قرار دارد.

جهانیان در خاتمه به اجرای پویش همراهان سفر ایمن در سطح جاده های استان اشاره و اظهارداشت: از ۲4 اسفندماه جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰2 پویش “همراهان سفر ایمن” را با رویکرد اصلی آموزش و افزایش دانش عمومی نسبت به فرهنگ صحیح رانندگی با ایجاد چهار ایستگاه در محور ارتباطی گلوگاه، سوادکوه ،بابلسر و تنکابن اجرا خواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی