نظارت بر عملکرد شرکت ها و ناوگان‌های عمومی مسافربری تشدید می شود
نظارت بر عملکرد شرکت ها و ناوگان‌های عمومی مسافربری تشدید می شود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از آمادگی کامل این اداره کل جهت استقبال از مسافران نوروزی خبر داد واظهارداشت: نظارت بر عملکرد شرکت ها و ناوگان عمومی مسافربری تشدید می گردد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از آمادگی کامل این اداره کل جهت استقبال از مسافران نوروزی خبر داد واظهارداشت: نظارت بر عملکرد شرکت ها و ناوگان عمومی مسافربری تشدید می گردد.

حسن جهانیان اظهار داشت: مطابق شیوه نامه‌های ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فعالیت نوروزی اداره کل نیز آغاز و از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین سال آینده اجرا می شود.

وی تشدید نظارت بر فعالیت شرکت‌ها و ناوگان‌های حمل و نقل عمومی مسافری را خاطرنشان کرد گفت: نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل با تاکید بر توقف ناوگان تحت پوشش آنها در زمان و مکان مناسب برای ادای فریضه نماز،صرف غذا و همچنین مساجد و نمازخانه های بین راهی، هماهنگی با پلیس راهور به منظور اعمال نظارت کافی در خصوص جلوگیری از سوار و پیاده نمودن مسافران در محدوده شهری و خارج از پایانه های مسافری، فعالیت موثر مدیران فنی شرکت ها و موسسات حمل و نقل در اعمال دقت نظر بیشتر جهت تایید سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر، کنترل تجهیزات ایمنی ناوگان های حمل و نقل عمومی مسافری از قبیل وسایل گرمایشی ، زنجیر‌چرخ ، برگ معاینه فنی معتبر، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه و مثلث شبرنگ مورد توجه و بازرسی ویژه قرار می گیرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ادامه داد: ؛ بکارگیری ناوگان عمومی فاقد شرایط لازم ممنوع است و تصمیم گیری در خصوص ممنوعیت ارائه سرویس دربستی اتوبوسی در برخی ایام وروزهای خاص در طرح نوروز 1402 برعهده این اداره کل می باشد .

وی توقف فعالیت های عمرانی در سطح و حریم راه‌ها را در طول اجرای طرح نوروزی یادآور شد و گفت: گشت های نوروزی راهداری در این ایام خاص از فعالیت دست فروشان در حریم جاده ها جلوگیری کرده و با حضور شبانه‌روزی خود در محورهای مواصلاتی از حریم راهها حفاظت و صیانت خواهند کرد.

جهانیان بر زیباسازی و بهسازی جاده ها، مرمت و اصلاح تابلوهای اطلاع‌رسانی، رنگ آمیزی جداول و سرعت گیرها، مرمت و نصب گاردریل ها، رفع مشکلات سیستم های روشنایی، اصلاح خط کشی راهها، پاکسازی زباله از حریم راهها، انجام اقدامات مستمر راهداران در نگهداری راه‌ها، آشکارسازی نقاط پرحادثه، لکه گیری و رفع افتادگی چاله ها، استفاده از ظرفیت تابلوها و بیلبوردهای جاده ای به منظور اطلاع رسانی های لازم، تسطیح حریم و رفع افتادگی شانه راه در راستای استقبال هر چه از مسافران نوروزی تاکید کرد.

مدیرکل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان اکیپ‌های راهداری زمستانی تا پایان تعطیلات نوروزی جهت ارائه خدمات لازم به مردم عزیز در راهدارخانه ها و گردنه های استان مستقر خواهند بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی