نشست و گفتگو مدیرکل منابع طبیعی مازندران و مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان
نشست و گفتگو مدیرکل منابع طبیعی مازندران و مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری و مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در راستای اهمیت حفاظت از منابع طبیعی گفتگو کردند.

تیرنگ نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری و مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در راستای اهمیت حفاظت از منابع طبیعی گفتگو کردند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری در این جلسه گفت:  ما با تمام توان و نیروی انسانی در اختیار حفاظت فیزیکی از عرصه های طبیعی را انجام می دهیم اما این تنها راه حفاظت نیست و با توسعه فرهنگ منابع طبیعی مطابق فرمایش مقام معظم رهبری” فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود” و افزایش سطح هوشیاری و آگاهی و حساسیت مردم نسبت به منابع طبیعی در جامعه  میتوان فعالیت های حفاظت را تکمیل کرد و در این زمینه کانون های فرهنگی می توانند به عنوان بازوی توانمند ما در انجام فعالیت های حفاظت باشند.

آقای دکتر اسحاق عطایی  با اشاره به اینکه دو وظیفه  حفاظت فنی و حفاظت فیزیکی عرصه های منابع طبیعی بعهده ما است، گفت: اقدامات فنی همکاران ما در عرصه های طبیعی زود بازده نیست و گاهی در بازده زمانی ده ساله به نتیجه می رسد و زحمات نیروهای خدوم وزحمتکش منابع طبیعی آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی افزود:  پایه گذاری بسیاری از فعالیت های عمرانی نظیر تعریض جاده، انتقال لوله آب، فشار قوی برق، احداث منبع آب ،نصب، معادن و… دکل های مخابرات منابع طبیعی است و عملا با عدم موافقت منابع طبیعی این فعالیت ها به نتیجه ای نخواهد رسید.

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گفت: مطابق تکلیف شرعی حفاظت از منابع طبیعی بعهده همه ما است و با توجه به گستره زیاد فعالیت منابع طبیعی و نیروی انسانی کم، کانون های فرهنگی و هنری با نیروهای انسانی خودجوش میتواند در فعالیت های حفاظتی کمک اداره منابع طبعی باشد.

حجت الاسلام رجب نعمتی افزود: کانون های فرهنگی و هنری استان مازندران  با دارا بودن 700 کانون در روستاهای استان  و نیروهای مردمی اعم از امام جماعت، دهیار، فرمانده پایگاه، نیروهای بسیج و بدون هیچ توقعی می توانند نقش و تاثیر بسزایی در امر حفاظت از عرصه های ملی و طبیعی و همچنین در شرایط بحرانی مانند سیل و آتش سوزی داشته باشند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری در این جلسه گفت: منابع طبیعی جزء انفال بوده و وظیفه حفاظت و صیانت از آن بعهده همگان است.

حاج آقا راهدار با اشاره به اینکه گستردگی منابع طبیعی به اندازه ای است که همه دستگاههای اجرایی و فرهنگی باید کنار اداره کل منابع طبیعی باشند تا وظیفه شرعی و خطیر حفاظت را انجام دهیم.

وی افزود: لازم است ضمن بهره مندی از  توانمندی و پتانسیل کانون های فرهنگی و هنری ، با آموزش اهمیت منابع طبعی به فرزندان مان از کودکی و بیان  ارزش آن برای ادامه حیات، موثر در رسیدن به اهداف سازمانی باشیم .

آقای دکتر رضا دادخواه رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ده تفاهم نامه با دستگاههای مختلف در راستای بهره مندی از ظرفیت آنان برای اهداف سازمانی  و مشارکت حداکثری عامه مردم در امر حفاظت منعقد شده است، افزود:  این اداره کل آمادگی دارد با کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز تفاهم نامه ای  منعقد نماید.

  • منبع خبر : روابط عمومی