نشت یابی بیش از 2000 كیلومتر از خطوط لوله منطقه 9 عملیات انتقال گاز در سال جاری
نشت یابی بیش از 2000 كیلومتر از خطوط لوله منطقه 9 عملیات انتقال گاز در سال جاری
مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از نشت یابی بیش از 2000 کیلومتر از خطوط لوله این منطقه عملیاتی در سال جاری خبر داد.

تیرنگ نیوز: مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از نشت یابی بیش از 2000 کیلومتر از خطوط لوله این منطقه عملیاتی در سال جاری خبر داد.

محی‌الدین مفخمی با اشاره به اهمیت تأمین ایمن و پایدار گاز طبیعی برای مصرف‌کنندگان صنعتی و خانگی، گفت: شرایط جغرافیایی منطقه ۹ عملیات به‌واسطه شرایط جغرافیایی و اقلیمی، این منطقه را از دیگر مناطق متمایز و نشت‌یابی خطوط لوله را نیز دشوارتر کرده است.

وی افزود: با توجه به شرایط سخت منطقه‌ای و نقاط صعب العبور در سه استان شمالی گیلان، گلستان و مازندران، همکاران متعهد واحد بازرسی فنی منطقه، خطوط لوله گاز به طول دو هزار و 9 کیلومتر را مورد نشت‌یابی قرار دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز هدف از انجام عملیات نشت‌یابی را حفظ و افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرهای محیط زیستی دانست و ادامه داد: این موضوع سبب پایش مستمر خطوط لوله انتقال گاز شده و از بروز حوادث ناگوار و هدررفت گاز طبیعی به‌عنوان سرمایه ملی جلوگیری می‌کند.

مفخمی ضمن قدردانی از کارکنان واحد بازرسی فنی، بر لزوم بازرسی‌های مستمر برای تحقق انتقال ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی تأکید کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی