نساجی ریشه صنعت مازندران است
نساجی ریشه صنعت مازندران است
فرماندار شهرستان قائمشهر ضمن تقدیر و تشکر از همکاری، تعامل و زحمات یکایک خبرنگاران و پرسنل گروه رسانه ای تیرنگ، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: عملکرد دولت باید با زبان هنرمندانه به مردم انعکاس داده شود، گفت: به همین منظور نقش و جایگاه رسانه ها در جابجایی و انتقال سریع اطلاعات به مردم بسیار حائز اهمیت است.

 

تیرنگ، رضا شریعتی:
فرماندار شهرستان قائمشهر ضمن تقدیر و تشکر از همکاری، تعامل و زحمات یکایک خبرنگاران و پرسنل گروه رسانه ای تیرنگ، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: عملکرد دولت باید با زبان هنرمندانه به مردم انعکاس داده شود، گفت: به همین منظور نقش و جایگاه رسانه ها در جابجایی و انتقال سریع اطلاعات به مردم بسیار حائز اهمیت است.

جواد مولایی قرا، فرماندار شهرستان قائمشهر در بازدید از دفتر گروه رسانه‌ای تیرنگ با بیان اینکه نساجی مازندران بالغ بر هشتاد سال قدمت دارد، گفت: رئیس جمهور در زمانی که در قوه قضاییه حضور داشت به این مسئله ورود کرد و از زمانی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد تاکید کرد که هم بانک ملی و هم وزارت اقتصاد دارایی به مسئله رسیدگی کنند.
وی با بیان اینکه در گذشته کارخانه نساجی به یک سرمایه گذار ترک واگذار شد تا به صورت فایناس تعهداتی را انجام دهد، افزود: اما بدون اینکه کاری انجام شود کارخانه در ازای بدهی سرمایه گذار ترک به دست فرد دیگری که از سرمایه گذار طلبکار بود افتاد و این کارخانه در ازای بدهی عده‌ای به عده دیگر واگذار شد.
فرماندار شهرستان قائمشهر با بیان اینکه هیئت حمایت از صنایع با مصوبه شورای تامین شهرستان و استان مامور شدند تا مسئله را پیگیری کنند، ادامه داد: امروز حقوق کارگرها به روز پرداخت می‌شود در گذشته با اعتبار کارگرها وام گرفته بودند و کارگر بیچاره نمی توانست برای عروسی فرزندش وام بگیرد!
مولایی قرا با بیان اینکه در این دولت نساجی سر و سامان گرفت، گفت: رییس جمهور دستور داد تا کارگروه ویژه به مسئله مالکیت و توسعه کارخانه ورود کند. نساجی مازندران ریشه صنعت مازندران است این کارخانه بزرگترین کارخانه خاورمیانه بود.
*بیمارستان رازی در حال بهره برداری است
مولایی قرا در ادامه با بیان اینکه پروژه ساختمان جدید بیمارستان رازی از آغاز تا سال گذشته تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در دولت سیزدهم ظرف مدت یکسال و با اعتبار تزریق شده تکمیل و در حال بهره‌برداری است، افزود: طرح‌های بر زمین مانده و مهمی در این شهرستان وجود داشت که از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون تلاش شده تا این طرح‌ها به اتمام و سرانجام برسد.
وی ادامه داد :‌ بیمارستان رازی از جمله طرح‌های عمرانی و خدماتی که ساخت آن ۱۷ سال بر زمین مانده بود به عنوان مطالبه و خواسته شهروندان شهرستان ۳۵۰هزار نفری قائمشهر و شهرستان‌های همجوار سیمرغ، سواکوه در این دولت به سرانجام رسید
فرماندار شهرستان قائمشهر اظهار داشت :‌ این بیمارستان ۳۲۰تختخوابی در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی سازه داشت و با صرف اعتبار ۹ هزار میلیارد ریالی این طرح به بهره برداری رسید و در حال حاضر با تجهیزات مدرن و پیشرفته‌ای که دارد تمامی بخش‌های آن در حال ارائه خدمات به مردم است.
مولایی قرا ‌ گفت: تقاطع شهید “مهدوی”‌ از دیگر طرح‌های بر زمین مانده شهرستان قائمشهر به شمار می رفت که ۹ سال از آغاز این طرح گذشته بود اما به دلیل معارضات مردمی و کمبود اعتبارات مشمول صرف زمان شد، با لحاظ کردن خواسته مردم این طرح اجرایی شد.
*باشگاه نساجی متعلق به تمام استان است
وی ادامه داد :‌ همچنین نوسازی و بازسازی ورزشگاه شهید “وطنی”‌ در مدت چهارماه با انجام در سه شیفت کاری و ۷۰۰ میلیارد ریال انجام شد.
این مسئول باشگاه نساجی را یک تیم متعلق به تمام استان دانست و گفت: نساجی از سراسر ایران طرفدار دارد.
مولایی قرا با مثبت ارزیابی کردن‌ اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور در این شهرستان گفت: در سفر رئیس جمهور به مازندران، قائمشهر ۵۰ مصوبه داشت که برخی از این مصوبات از جمله نوسازی ورزشگاه وطنی با گماردن مسئول ویژه از سوی استاندار با جدیت پیگیری شد و به ثمر رسید.
وی اضافه کرد: نتیجه نخستین سفر هیات دولت سیزدهم به مازندران تصویب حدود ۱۷۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حوزه‌های مختلف بود که از این مبلغ حدود۶ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به صورت نقدی در مرحله اول اختصاص یافت.
*قائمشهر کوچک ترین تنش آبی را نداشت

فرماندار شهرستان قائمشهر در بخش دیگری از سخنانش به قدمت بالای شبکه انتقال آب این شهر به عنوان دیگر دغدغه مدیریت شهری در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان نام برد و گفت: شبکه انتقال قائمشهر قدمت ۵۰ تا ۶۰ ساله دارد همچنین انتقال آب برای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن در این شهر از طریق یک لوله تغذیه ۲۰۰ اینچ انجام می شد که در برخی مواقع مجبور به افت فشار و یا قطعی آب مشترکان در نقاطی بودیم.
وی اظهار داشت :‌با توجه به اورژانسی بودن ترمیم شبکه انتقال آب شهرستان در آخرین پیگیری که در دفتر وزیر نیرو انجام شد از محل اعتبارات شهرهای دچار تنش آبی یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای این منظور تخصیص یافت و ۲لوله ۸۰۰ اینچ در این شهر در حال نصب است.
مولایی قراء با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده پارسال قایمشهر کوچک ترین تنش آبی را هم در حوزه کشاورزی نداشته است، ‌گفت: ۳۰ حلقه چاه حفر و لایروبی شده و تنش آبی امسال رخ نداد.

به گفته مولایی قراء با بهره برداری پروژه آب شرب شهرستان تا پنجاه سال آینده مشکل نخواهد شد.

* قائمشهر رتبه اول اجرای طرح هادی در استان مازندران
وی افزود:‌ همچنین قائمشهر رتبه اول اجرای طرح هادی را در استان مازندران دارد و در حال حاضر طرح هادی ۳۰روستا در حال اجرا است.
به گفته مولایی قراء‌ قائمشهر پارسال در کمپ نوروزی رتبه اول کشور را کسب کرد و در زمینه جذب اعتبارات تملک دارایی استان نیز رتبه نخست دارد.
فرماندار شهرستان قائمشهر اضافه کرد:‌در هفته دولت امسال بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال طرح و دهه فجر پارسال ۲۰ هزار میلیارد ریال طرح در شهرستان قائمشهر کلنگ زنی و به بهره برداری رسید که در این زمینه این شهرستان رتبه اول مازندران را دارد.
وی در پایان به نقش و جایگاه رسانه‌ها در جابه جایی و انتقال سریع اطلاعات در عصر حاضر اشاره کرد و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید داشته‌‌اند می بایست کارکرد و عملکردها بیان شود تا مردم مطلع شوند و خوشبختانه در دولت سیزدهم در این شهرستان اتفاقات خوبی رخ داده است.
فرماندار قائمشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به توسعه و آبادانی روستاها دارد، تصریح کرد: به همین منظور و درسال گذشته یک سوم از اعتبارات شهرستان را به راه روستایی اختصاص داده‌ایم . در اجرای طرح هادی این شهرستان با 87 درصد رتبه برتر استان را کسب کرده است.
*قائمشهر بیشترین تایید ثبت نام قطعی داوطلبان در استان را دارد
مولایی قرا در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری با بیان اینکه قائمشهر بیش‌ترین تایید ثبت نام قطعی داوطلبان در استان را دارد، گفت: تعداد ۲۵۶ داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پیش ثبت نام را انجام داده بودند که ثبت نام ۱۴۲ داوطلب قطعی شده است.
مولایی قرا تصریح کرد: از تعداد ۱۴۲ نفر داوطلب، تعداد ۱۲۸ نفر مرد( ۹۰ درصد شرکت کننده) و ۱۴ نفر زن( ۱۰ درصد شرکت کننده ) بوده اند‌.

فرماندار شهرستان قائمشهر در ادامه افزود: از تعداد داوطلبین نهایی ثبت‌نام،۲۳ داوطلب دارای مدرک دکتری، ۱۰۹ دواطلب دارای تحصیلات کارشناسی ارشد، ۸ داوطلب دارای تحصیلات حوزوی و ۲ داوطلب دارای مدرک کارشناسی هستند.
رئیس هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه شهرستان قائمشهر گفت: پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام، بررسی صلاحیت از سوی هیات اجرایی به مدت ۱۵ روز آغاز شده است.
فرماندار شهرستان قائمشهر همچنین عنوان کرد: متقاضیان حضور در ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ۱۴ تا ۲۰ آبان ماه می‌توانند از ساعت هشت صبح تا ۱۸ بعد از ظهر با مراجعه به فرمانداری مرکز استان و یا وزارت کشور نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
✓رویکرد تیرنگ صدای مردم بودن است
محمد جویباری، مدیرمسئول روزنامه تیرنگ در این دیدار با بیان اینکه گروه رسانه‌ای تیرنگ سعی کرده تا صدای مردم باشد و این افتخاری برای ما است، گفت: مردم از اصحاب رسانه انتظار دارند تا دردهای آنها را بشنوند و انعکاس دهند، رویکرد ما صدای مردم بودن است.
وی با بیان اینکه چاپ رسانه های محلی بسیار مشکل شده است گفت: امروز یکی از معضلات روزنامه محلی هزینه چاپ، هزینه پخش روزانه، هزینه بیمه، پرداخت حقوق و دستمزد، تامین کاغذ مصرفی، ‌اجاره مکان، تجهیزات و امکانات مصرفی دفتر، هزینه حامل‌های انرژی و درگیری‌های مالیاتی است البته باید به این نکته اشاره کنیم عدم همراهی و همکاری برخی دستگاه‌ها و ارگان‌ها یکی از معضلات بزرگی است که رسانه‌های مکتوب استان با آن مواجه هستند.

* ما روایتگر اول نیستیم
مدیرمسئول روزنامه تیرنگ با بیان اینکه چالش دیگر در این حوزه این است که ما روایتگر اول نیستیم؛ گفت: به همین دلیل دشمن با دروغ پردازی روایتگر اول می شود و ما آسیب می خوریم.
*مدیران ما سواد رسانه‌ای ندارند
جویباری از چالش‌های جدی که در حوزه رسانه وجود دارد و در اغتشاشات سال گذشته احساس شد را نداشتن سواد رسانه‌ای برخی مدیران و مسئولان و همکاران دانست و افزود: برخی از این افراد در بزنگاه‌های تاریخی نمی‌توانند درست را از غلط تشخیص بدهند، در اغتشاشات سال گذشته برخی مدیران ما سکوت کردند جایی که جای سکوت نبود و باید به میدان عمل می آمدند و از نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام و شهدا دفاع می‌کردند.
* خبرنگاران قشری دارای مشکلات اقتصادی هستند
مدیرمسئول روزنامه تیرنگ با بیان اینکه خبرنگاران قشری دارای مشکلات اقتصادی هستند، ادامه داد: فشار اقتصادی به همکاران خوبم در حوزه رسانه و خبر بیشتر صنوف دیگر است چرا چون که خبرنگار و روز و شب ندارد، جا و مکان ندارد، امنیت روحی و جسمی ندارد، خبرنگاران روایتگران جامعه هستند که هیچ وقت خودشان دیده نشدند ما روایتگر اول نیستیم