نخستین جشنواره ملّی ادبی “کوثرانه” در نوشهر
نخستین جشنواره ملّی ادبی “کوثرانه” در نوشهر
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، امام جمعه نوشهر و جمعی از مسئولان،از پوستر نخستین جشنواره ملی ادبی کوثرانه ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور رونمایی شد.

تیرنگ نیوز: با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، امام جمعه نوشهر و جمعی از مسئولان،از پوستر نخستین جشنواره ملی ادبی کوثرانه ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علیرضا سعدی‌پور در این مراسم با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره‌ای در سطح ملی که دبیرخانه آن به نوشهر واگذار شده افتخاری بزرگ است، گفت: تعلیم و تربیت اسلامی یکی از رسالت‌های بزرگ آموزش و پرورش است و ترویج تربیت اسلامی باید در بین دانش آموزان صورت گیرد. دوری از رذایل و نزدیک شدن به فضایل اخلاقی با نزدیک شدن به ائمه اطهار به‌دست می آید و جشنواره کوثرانه در خصوص مقام حضرت فاطمه(س) فرصت مناسبی برای نزدیک شدن و توسل به ائمه اطهار به‌ویژه‌ حضرت فاطمه (س) در بین دانش آموزان است.

وی درباره جزئیات برگزاری این جشنواره ادامه داد: شرکت کنندگان این جشنواره دانش‌آموزان سراسر کشور (مقطع متوسطۀ اول و دوم) هستند که در قالب‌های شعری (کلاسیک، نو، ترانه) قطعه ادبی نثر در حداکثر ۳۰۰کلمه، و شعر محلّی با گویش مازندرانی آثار خود را به جشنواره ارسال می‌کنند. وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از این رویداد بزرگ فرهنیگ مذهبی حمایت خوبی به لحاظ مالی خواهد داشت. چرا که ترویج فرهنگ روحیه محبت اهل بیت (ع) و مقام مادر باید سرلوحه برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت باشد.

مدیر آموزش و پرورش نوشهر نیز در این آیین با بیان اینکه جشنواره کوثرانه نشانه هویت و سند اعتبار و اعتقادات دینی برای امت اسلامی است، گفت: شناسایی و حمایت از شاعران آیینی و تقدیر از نفرات برتر از اهداف جشنواره است و برای ترویج جشنواره ملی در نوشهر باید سرمایه‌گذاری صورت گیرد. از زمان اعلام فراخوان تاکنون بیش از ۲۵۰ اثر از دانش‌آموزان سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شده است. از نوجوانان دعوت می‌شود تا توانمندی‌های ادبی و آیینی خود را به نمایش بگذارند و با آثار ارزشمند و فاخر خود، نخستین دفتر جشنواره را مزین کنند.

صفی اله درویش تصریح کرد: شرکت کنندگان جشنواره دانش‌آموزان سراسرکشور (مقطع متوسطۀ اول و دوم) هستند که در قالب‌های شعری (کلاسیک، نو، ترانه) قطعه ادبی نثر حداکثر ۳۰۰کلمه) ، شعر محلّی باگویش مازندرانی آثار خود را به جشنواره ارسال می‌کنند. قرار بود جشنواره تا پایان دی ماه باشد اما به دلیل امتحانات دانش آموزان تا ۲۰ بهمن ماه تمدید شد. همچنین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در روز میلاد امام علی( ع) در شهرستان نوشهر خواهد بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی