نبردی قانونی‌تر از نبرد با صهیونیست‌ها نیست/آمریکا مسئول و اسرائیل ابزار جنگ است
نبردی قانونی‌تر از نبرد با صهیونیست‌ها نیست/آمریکا مسئول و اسرائیل ابزار جنگ است
دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت تکریم شهدای راه قدس با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: اگر بخواهیم نبردی کامل از نظر قانونی، انسانی، اخلاقی و دینی را بیابیم بهتر از نبرد با صهیونیست‌ها نمی یابیم.

دبیرکل حزب الله لبنان روز(جمعه) به مناسبت تکریم شهدای راه قدس با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: اگر بخواهیم نبردی کامل از نظر قانونی، انسانی، اخلاقی و دینی را بیابیم بهتر از نبرد با صهیونیست‌ها نمی یابیم.

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله در میان خیل عظیم حامیان ملت مظلوم فلسطین که این روزها در باریکه غزه زیر بمباران بی‌امان رژیم صهیونیستی شهید می‌شوند، اضافه کرد: درود به ملت اسطوره‌ای فلسطین و ساکنان غزه که در جهان نظیر و مانندی ندارند. زبان از سخن درباره عظمت، پایداری و صبر مردم غزه و ساکنان کرانه باختری ناتوان است.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی اضافه کرد: این عملیات بزرگ و گسترده با تصمیم و اجرای ۱۰۰ درصد فلسطینی بود و اصحاب آن را به خاطر محرمانه بودن از دید همه و حتی دید محور مقاومت مخفی کردند.

عنصر غافلگیری، موفقیت طوفان الاقصی را تضمین کرد

دبیرکل حزبه الله لبنان با بیان اینکه این مخفی بودن و محرمانه بودن، هیچ کس را در داخل و خارج محور مقاومت ناراحت نکرد، گفت: محرمانگی مطلق عملیات طوفان الاقصی، پیروزی و موفقیت آن را از طریق عامل غافلگیری تضمین کرد.

وی ادامه داد: این یک عملیات شجاعانه، قهرمانانه و بزرگ بود که به یک زلزله بزرگ امنیتی، نظامی، سیاسی و روانی منجر شد و آثار خود را بر حال و آینده این رژیم باقی خواهد گذاشت.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در آینده هرکاری کند نمی تواند از آثار و پیامدهای این عملیات بزرگ بکاهد.

طوفان الاقصی پوشالی بودن رژیم اسرائیل را ثابت کرد

نصرالله با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی ثابت کرد که رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت سست تر است، تصریح کرد: سرعت آمریکا برای پشتیبانی و حمایت از این رژیم، میزان ضعف، سستی و پوشالی بودن صهیونیست ها را ثابت کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان به کنایه اظهار داشت: کجا رفت آن ارتش شکست ناپذیر؟ چه شد آن همه افتخار به سلاح ها و مهمات؟ آمریکا از روز نخست اجازه بازکردن انبارهای سلاح های راهبردی در سرزمین های اشغالی را صادر کرد. اسرائیل از آمریکا خواست که جدیدترین سلاح ها و مهمات را در اختیارش بگذارد. مگر این عملیات چه بود و چه کرد؟

وی با بیان اینکه این عملیات یک مرحله تاریخی را در سرنوشت ملت فلسطین و مردم و ملت های منطقه آغاز کرد، گفت: گزینه دیگری وجود نداشت و ندارد؛ گزینه دیگر انتظار مرگ است و این عملیات یک اقدام موفق بود که در زمان و مکان صحیح انجام شد.

صهیونیست‌ها از اشتباهاتشان درس نمی‌گیرند

نصرالله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از تجربه های خود به ویژه در مواجهه با گروه های مقاومت در لبنان و فلسطین عبرت نمی گیرند، تاکید کرد: بزرگ ترین اشتباهات رژیم صهیونیستی در گذشته و حال این است که اهداف بزرگی را اعلام می کنند که انجام آن غیرممکن است.

وی اضافه کرد: این بار نیز اعلام کردند که می خواهند حماس را از بین ببرند؛ یک انسان عاقل چنین سخنی می گوید؟ اما پس از اینکه از توهم خارج شدند گفتند که می خواهند اسیران صهیونیست را آزاد کنند.

پاسخ اسرائیل در غزه نشان از حماقت دارد

نصرالله اظهار داشت: امروز آنچه در غزه و فلسطین درجریان است، نشانه حماقت و نادانی مسئولان این رژیم است. امروز در مقابل چشم همه جهان، زنان و کودکان را قتل عام و منازل و محله ها را ویران می کنند. آیا کشتار زنان و کودکان نیاز به این همه سلاح، جنگنده و مهمات دارد؟ همان کاری که در جنگ ۳۳ روزه کردند. بدون اینکه به نتیجه ای دست یابد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: هر ارتشی که چند جنگنده و چند موشک داشته باشد می تواند همین کار را انجام دهد ولی هیچ دستاورد میدانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه رژیم اسرائیل عملیات زمینی بزرگی را در غزه اعلام نمی کند زیرا می ترسد و عاجز و ناتوان است، گفت: ما همه قهرمانی های مجاهدان فلسطین را مشاهده کردیم. دشمن چگونه می تواند در چنین سرزمینی و با چنین ملتی مبارزه کند؟

عیان شدن ماهیت وحشی صهیونیست‌ها

نصرالله اضافه کرد: تصاویر جنایت هایی که از غزه دیده می شود، به صهیونیست ها می گوید که پیروزی در غزه برای ملت فلسطین و شکست نصیب دشمن است.

وی ادامه داد: آنچه در غزه درجریان است نشان دهنده ماهیت وحشی رژیم صهیونیستی است که در این منطقه انجام داده اند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: زنان و کودکان غزه، نقاب را از چهره رسانه های بین المللی و عربی در فریفتن ملت ها در موضوع عادی سازی روابط با صهیونیست ها برداشت.

آمریکا مسئول و اسرائیل ابزار جنگ در غزه است

وی با بیان اینکه آمریکا مسئول کامل جنگ جاری در غزه و رژیم اسرائیل فقط ابزار اجرای آن است، افزود: این ایالات متحده است که از محکوم شدن رژیم صهیونیستی در شورای امنیت و برقراری آتش بس جلوگیری می کند. آمریکا امروز مدیر این جنگ است و باید هزینه آن را بپردازد.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی نبرد انسانیت با توحشی است که آمریکا، انگلیس و اسرائیل نماینده آن هستند.

وی ادامه داد: عراقی ها و یمنی ها وارد این نبرد شدند و موشک ها و پهپادهایی فرستاند و شاید برخی خواستار ورود حزب الله به این جنگ هستند ولی ما از هشتم اکتبر وارد این معرکه شده ایم.

نصرالله اظهار داشت: مقاومت اسلامی در لبنان از دومین روز عملیات طوفان الاقصی وارد نبرد شده است و تا قبل از آن مانند همه از هیچ چیزی خبر نداشتیم.

وی گفت: آنچه در جبهه ما وجود دارد بسیار مهم است. شاید برخی عملیات ها در مرز را کم و ناکافی می دانند ولی در صورتی که به این عملیات ها نگاه کنیم بسیار مهم هستند.

جبهه لبنان بخش بزرگی از نیروهای اسرائیل را درگیر کرد

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه در اولین روز عملیات طوفان الاقصی، دشمن انتقال نیروهایش را از مرزهای لبنان به سوی غزه آغاز کرد، افزود: عملیات مقاومت لبنان، دشمن را مجبور کرد نیروهایش را در مرز لبنان نگه دارد و شمار آن ها را افزایش دهد.

وی تشریح کرد: جبهه لبنان بخش بزرگی از نیروهایی را که قرار بود به سوی غزه بروند کاهش داد و دشمن این نیروها را به مرزهای لبنان آورد. جبهه لبنان توانست یک سوم ارتش اسرائیل و بخش بزرگی از نیروهای ویژه آن را جذب کند.

سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت تکریم شهدای راه قدس در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی از ترس نتایج این سخنرانی در آماده‌باش کامل قرار دارد و شبکه‌های صهیونیستی اعلام داشتند تمام خاورمیانه نفس‌های خود را برای شنیدن این سخنان در سینه حبس کرده‌اند، لحظاتی پیش آغاز شد.

شبکه المیادین به نقل از شبکه‌های صهیونیستی گزارش داده است که تمام خاورمیانه نفس‌های خود را پیش از سخنرانی نصرالله در سینه حبس کرده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین از آماده‌باش کامل ارتش این رژیم پیش از سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان خبر دادند.

ترس رسانه‌های صهیونیستی از سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان ساعاتی پس از آن بیان می‌شود که این گروه آمار کشته‌های و زخمی های رژیم صهیونیستی در جنگ طوفان الاقصی از روز هشتم اکتبر (یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی) را منتشر کرد. براساس این بیانیه، ۱۲۰ نظامی اسرائیلی در مرز لبنان در درگیری با حزب‌الله کشته و زخمی شدند.

روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم نیز روز سه‌شنبه در تحلیلی نسبت به سخنرانی نصرالله نوشته بود: دبیر کل حزب الله لبنان هفته گذشته از رهبران مقاومت فلسطین خواست که توجه جدی به لحظه ای که تصمیم به اظهارنظر رسانه ای برای جهان عرب می‌کند، داشته باشند که لحظه ای تعیین کننده برای جواب دادن به پرسش‌های حماس و جهاد اسلامی خواهد بود و به طور مشخص حزب الله چه زمانی به نبرد ملحق خواهد شد؟

رهبران حماس این سیگنال را به مفهوم این می‌دانند که حزب الله برنامه و اقدام مشخص دارد، اما جزئیات آنرا فاش نمی‌کند؛ به ویژه نصرالله در دیدار هفته گذشته خود با «زیاد النخاله» و «صالح العاروری» اعلام کرد: «با شما در قلب نبرد و در هر شرایطی هستیم».