ناجیان غریق، سفیران شنا و سواحل هستند
ناجیان غریق، سفیران شنا و سواحل هستند
رییس شورای اسلامی شهر سرخ‌رود گفت: سال گذشته تنها یک غریق تبعه افغان داشتیم و این نشان از تلاش شما بزرگواران است

 

تیرنگ، فاطمه نبی‌زاده:
دکتر صابر اکبرزاده رئیس شورای شهر سرخ‌رود، در همایش ناجیان غریق که در مجتمع رفاهی چاکسر سرخ‌رود با حضور مسئولان شهری برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه‌ای که ناجیان فداکار دارند برای حفظ جان مسافران و گردشگران دارند برایمان بسیار ازشمند است.
وی تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر سرخ‌رود در تلاش است تا ساحلی امن برای گردشگران و همشهریان عزیز فراهم باشد.
رییس شورای اسلامی شهر سرخ‌رود افزود: سال گذشته تنها یک غریق تبعه افغان داشتیم و این نشان از تلاش شما بزرگواران است.
اکبرزاده خاطرنشان کرد: با یک شرکت دانش بنیان صحبت شد تا بروزترین امکانات ناجیان غریق فراهم باشد و اگر دغدغه‌ای باشد حتما پیگیری و فراهم خواهیم کرد.
وی در پایان یادآور شد: این همایش سپاس برای شما عزیزانی است که در گرما و رطوبت تلاش می‌کنید برای نجات مردم ومسافران که از سرتاسر ایران به شهرما سفر می‌کنند
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ پروژه ساحلی توسط شهرداری در ساحل سرخ‌رود در حال اجرا است.

✓ امام جمعه سرخ رود: کارشما ناجیان غریق شمارا بهشتی خواهد کرد

حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده امام جمعه سرخ‌رود در این همایش گفت: ناجیان به عنوان ناجی در سواحل کاری نیک انجام می‌دهند، عمل خوبی که شما انجام می دهید قطعا با پاداش خداوند همراه است وشمارا بهشتی خواهد کرد.

وی افزود: خداوند در قرآن به شما هدیه داده، به خاطر کار خیری که انجام می‌دهید که موجب نجات جان یک بشر می شوید به کسی حیات دیگر می دهید خداوند برای شما جبران خواهد کرد.
امام جمعه سرخ‌رود عنوان داشت: در روایاتی در قرآن، خداوند فرمودند اگر کار خیری انجام شود و موجب نجات انسان دیگر، خدا به اندازه ۹ هزار سال عبادت تلقی می کند کار خیر شما قطعا شما را بهشتی خواهد کرد.

✓آداب پهلوانی در خون ناجیان غریق جریان دارد

مهندس محسن کبود فیروزجایی شهردار سرخ‌رود نیز در این مراسم از تلاش ناجیان در سواحل تشکر کرد و اظهار داشت: پایین آمدن آمار غرقی در مازندران نسبت به دو سال گذشته نشان از تلاش ناجیان غریق در سواحل است ما قدردان ناجیان سواحل هستیم چراکه در شما دو شیفت و در گرما تلاش می کنید و همچون پهلوانان هستید.

وی یادآور شد: آب منبع انرژی و مایه حیات است و امید داریم به شما انرژی دهد برای ادامه روند کار؛ در تابستان امسال بحث فرهنگ استفاده از سواحل و دریا باید ترویج یابد؛ بروز شدن فرهنگ استفاده از سواحل یکی از مهمترین دغدغه‌های ما است تا آگاه سازی برای گردشگران مسافران و مردم مازندران انجام شود.

شهردار سرخ‌رود در پایان خاطرنشان کرد: بستر لازم برای استفاده از سواحل باید آماده سازی شود؛ شما نمایندگان شهر سرخ‌رود هستید که امنیت و آرامش را به گردشگران و مسافران انتقال خواهید داد.