موج بیداری
موج بیداری
یکی از توصیه های حاج قاسم به محور مقاومت و جهان اسلام زنده نگه داشتن روز جهانی قدس به عنوان یک روز تاریخی، استکبارستیزانه و فراموش نشدنی بود تا با حضور گسترده مردم صهیونیست بداند که دنیای اسلام بیدار است. امروز بر ما واجب است تا روز قدس را زنده نگه داریم.

 

تیرنگ:
آرمان مقدس امام پس از ارتحال ایشان با پرچمداری و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی ) روز به روز بالنده‌تر و قدرتمندتر به پیش می‌رود و توانایی‌های امت اسلامی برای تحقق آن هر روز پدیدارتر می‌شود.
امروز نقش رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) و سرداران شهیدی همچون حاج قاسم سلیمانی در قدرتمند نمودن ظرفیت‌های امت اسلامی برای تحقق آرمان آزادی قدس شریف و رهایی مردم فلسطین از یوغ رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی و خنثی سازی فتنه بزرگ داعش و تروریسم تکفیری بر کسی پوشیده نیست، حاج قاسم همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و در مسیر آزادی قبله نخست مسلمین و دفاع از مظلومان؛ آغازگر راه و مکتبی بود که حتی پس از شهادت و ترور ناجوانمردانه‌اش مسیرش همچنان در جبهه مقاومت ادامه دارد و به حق او را شهید قدس نامیده‌اند.
یکی از توصیه های حاج قاسم به محور مقاومت و جهان اسلام زنده نگه داشتن روز جهانی قدس به عنوان یک روز تاریخی، استکبارستیزانه و فراموش نشدنی بود تا با حضور گسترده مردم صهیونیست بداند که دنیای اسلام بیدار است. امروز بر ما واجب است تا روز قدس را زنده نگه داریم.
* روز قدس حركت بزرگ دنياى اسلام در مقابل استکبار جهانی
رضا محمدی شهروند ساروی در گفت‌وگو با تیرنگ روز قدس را حركت بزرگ دنياى اسلام در مقابل استکبار جهانی خواند و گفت: تظاهرات ملت‌های مسلمان در این روز مقدس، هر سال پرشورتر و گسترده تر می شود و از شرق تا غرب جهان اسلام حتی در قلب اروپا امتداد دارد.
وی روز قدس را روز آزمايش بزرگ ملت‌هاى مسلمان و همه آزادیخواهان جهان عنوان کرد و افزود: گستردگی سال به سال روز قدس و زنده‌تر شدن آن در دنياى امروز، نشان از به حق بودن مظلومیت فلسطین و مطالبه عمومی مسلمانان است و ضروری است اتحاد و همدلی اسلامی، همچنین فشارها روى رژیم صهیونستی افزایش یابد.
محمدی با انتقاد ازعادی ‌سازى روابط برخی کشورهای اسلامی با رژيم صهيونيستى گفت: روى خوش به اين رژيم و زیربار رفتن برخى دولت‌هاى منطقه جهت برقراری ارتباط با اسرائیل، بخاطر خشنودی کدخدا، افزایش خطر براى ملت‌ها و دولت‌ها را در پی خواهد داشت.
*آزادسازی قدس شریف آرمانی برخاسته از دل آزادگان جهان
قوچی شهروند قائمشهری در گفت‌وگو با تیرنگ آزادسازی قدس شریف را آرمانی مردمی و برخاسته از دل آزادگان جهان دانست و گفت: اگر نبود پیشگامی جمهوری اسلامی و همدلی و همراهی همه ملت‌های اسلامی با مردم فلسطین، شاید اکنون کشوری به نام فلسطین هم در نقشه جغرافیا وجود نداشت و رژیم صهیونیستی امروز چشم طمع به دیگر اراضی اسلامی همجوار داشت.
وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب در بهمن 57 نیز توجه به موضوع فلسطین مورد غفلت قرار نگرفت و در نخستین روزهای پس از پیروزی و استقرار کامل نظام جمهوری اسلامی نیز در صدر اصول سیاست‌های خارجی کشور نشست، ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس، مردم ایران با الگو گرفتن از جوانان فلسطینی با اتکا به قدرت اراده در برابر ارتش صدام و حزب بعث که خود را قدرتمندترین نظامی منطقه می‌دانست، ایستادند، نام طریق القدس را برای عملیات‌های نظامی خود برگزیدند و شعار راه قدس از کربلا می‌گذرد سر دادند.
قوچی با اشاره به اینکه مشارکت یکدست و پرشور همه ملت‌های اسلامی، ناخواسته فشاری مضاعف بر دولت‌هاى استكبارى، خواهد بود و از این جهت نیز مسأله قدس بسیار مهم است، افزود: بی شک مبارزان فلسطينى نياز به حمايت برادران مسلمان خود و مجامع بین المللی دارند
* زنان روحیه مقاومت و ایستادگی را به نسل‌های بعد آموزش می دهند
زهرا عزیزی که عضو کادر درمان است در گفت و گو با تیرنگ با اظهار اینکه زنان روحیه مقاومت و ایستادگی را به فرزندانشان و نسل‌های بعد آموزش می دهند، گفت: زنان ایرانی، لبنانی و فلسطینی مصداق بارز این موضوع هستند. به عنوان مثال، یکی از عوامل مهم پایداری و تداوم مقاومت فلسطینیان زنان هستند و باور بسیاری بر این است که تا زنان جامعه در صحنه هستند، مقاومت ادامه خواهد داشت. چرا که زنان مربی افکار جامعه و خط و مشی دهنده تفکرات و باورهای سربازان جبهه ها از دوران طفولیت شان هستند.
وی روز قدس را روز حمایت از کیان اسلام و مسلمین دانست و گفت: هر ساله شاهدیم حضور زنان در همه کشورهای اسلامی به ویژه ایران در راهپیمایی روز قدس گسترده و ستودنی است و امیدوارم این نقش در آینده پر رنگ و پر رنگ تر گردد تا زمینه آزادی و نجات قدس شریف فراهم گردد.

*روز جهانی قدس روز تجدید بیعت است
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: باتوجه به ایام پیش رو همه مردم عزیز را به راهپیمایی بزرگ روز قدس دعوت می‌کنیم.
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی افزود: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، ۲۲ بهمن و به‌خصوص انتخابات ۱۱ اسفند گذشته یک سند روشن از وفاداری مردم نسبت به آرمان شهیدان و سرسپردگی مردم به امام زمان (عج)و ارواح شهیدان است و امیدوارم در سال جدید نیز شاهد این توفیقات و رحمت و برکات باشیم.
نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: در مقاطعی حوادثی به وجود می‌آید که نیاز به تجدید بیعت است، مثلاً روز قدس، راهپیمایی‌ها و امثال اینها که می‌تواند تقویت بیعت باشد و باید با مشارکت پرشور در این مراسم‌ها با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کنیم.
شایان ذکر است آیین روز قدس همزمان با سراسر کشور و جهان در مناطق مختلف استان مازندران نیز برگزار می‌شود و مردم ولایتمدار استان در این مراسم بار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.