«موتورلانس» عیدانه اورژانس مازندران برای مسافران نوروزی
«موتورلانس» عیدانه اورژانس مازندران برای مسافران نوروزی
سرعت خدماتدهی در جاده پرترافیک مازندران بویژه در غرب این دیار دغدغه ای است که همواره اورژانس با آن دست و پنجه نرم می‌کند و اکنون با تخصیص چهار دستگاه «موتورلانس» به این مجموعه دغدغه های از این دست در استان رخت بر بست .

تیرنگ نیوز: سرعت خدماتدهی در جاده پرترافیک مازندران بویژه در غرب این دیار دغدغه ای است که همواره اورژانس با آن دست و پنجه نرم می‌کند و اکنون با تخصیص چهار دستگاه «موتورلانس» به این مجموعه دغدغه های از این دست در استان رخت بر بست .

سرعت در خدماتدهی رمز اصلی و حیاتی خدماتدهی اورژانس به شمار می رود مساله ای که همواره زیربار ترافیک مسیرهای منتهی به محل حادثه دردسرساز بوده است موضوعی که در مازندران بیشتر خودنمایی می کند .

چراکه این استان سالانه میزبان میلیون ها نفر مسافر از اقصی نقاط کشور است و حضور این میزان مسافر و تردد خودرویی بالتبع تبعات و چالش هایی به همراه دارد که بروز حوادث نخستین مورد از این دست می باشد .

بنا به اطلاعات ارائه شده از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران ماهانه ۱۱ تا ۱۲ هزار ماموریت انجام می دهد که حوادث جاده ای بخش قابل توجهی از ماموریت های این نهاد را به خود اختصاص داده است .در حال حاضر موتورلانس، استانداردترین وسیله حمل و نقل اورژانسی به شمار می رود که در چنین شرایطی می تواند بر سرعت خدماتدهی بی‌افزاید .

به همین منظور سازمان اورژانس کشور با در نظر گرفتن شرایط ویژه و خاص مازندران چه از نظر فراوانی حضور مسافران و همچنین پرترافیک بودن جاده ها موتورلانس در اختیار اورژانس مازندران قرار داد .

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران گفت: با تخصیص اعتبار سازمان اورژانس کشور چهار دستگاه موتورلانس خریداری شد و به مازندران اختصاص داده شد.

رضا حبیبی افزود: برای خرید هر یک از این موتورلانس ها چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شد تا این امکانات و تجهیزات به ناوگان اورژانس مازندران اضافه شود .

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای حضور مسافران در غرب مازندران این موتورآمبولانس ها در این مناطق مستقر شده است .

رییس اورژانس مازندران محمودآباد ، فریدونکنار ، عباس آباد و بابلسر را چهار شهرستانی نام برد که موتورلانس های جدید در آنها مستقر شده است.

وی گفت: استقرار این موتورلانس ها در سرعت ارائه خدمات اورژانس به مصدومان حوادث بویژه حوادث جاده ای بسیار تاثیرگذار است و نقش حیاتی دارد.

بنا به گفته حبیبی پیش از این نیز ۶ دستگاه موتورلانس به ناوگان اورژانس مازندران اضافه شد که محل استقرار و حوزه فعالیت آنها ساری ، آمل و قائمشهر است .

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۹۸ پایگاه جاده ای ، شهری و هوایی دارد که حدود ۱۵۰ دستگاه آمبولانس در این پایگاه ها مشغول به خدمات هستند.

براساس اعلام و پیش بینی های مسوولان ارشد مازندران در ایام نوروز پیش رو ۲۲ نفر میلیون نفر شب اقامت در استان داشته باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا