0
تیرنگ از گمانه های بی اساس و انتشار برخی اسامی مدیریتی در مازندران گزارش می دهد؛

من درآوردی و باری به هرجهت! / انصافا خودتان خنده تان نمی گیرد؟

  • کد خبر : 12334
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
من درآوردی و باری به هرجهت! / انصافا خودتان خنده تان نمی گیرد؟
همزمان با تغییرات کشوری و انتصابات جدید دولت آیت الله رئیسی در پست های کلان و حوزه های مختلف، حواشی و گمانه های تغییرات و انتصابات استانی نیز ادامه دارد و هر روز شاهد انتشار اسامی و لیست های متعددی از سوی برخی جریانات و رسانه های استان برای کرسی های مدیریتی مازندران هستیم و دیده می شود هر گروهی سعی می کند، خود و اطرافیان و همفکران خود را در این اسامی و لیست ها قرار دهد

تیرنگ نیوز- سرویس سیاسی: همزمان با تغییرات کشوری و انتصابات جدید دولت آیت الله رئیسی در پست های کلان و حوزه های مختلف، حواشی و گمانه های تغییرات و انتصابات استانی نیز ادامه دارد و روزی نیست که نام و رزومه فرد یا افرادی به عنوان مدیر و مسئول جدید منتشر نگردد.

شاید گمانه ها و شنیده های مربوطه در استان مازندران به دلیل تعدد تشکیل ستادهای مختلف مردمی در حمایت از آقای رئیسی هنگام انتخابات و احتمال مطرح شدن برخی سهم خواهی ها بیشتر از استان های دیگر باشد و آن گونه که پیداست برخی می خواهند خواسته یا ناخواسته با انداختن تیر در تاریکی و همراه کردن برخی رسانه های نه چندان مطرح و تاثیرگذار، دولت را با فشار رسانه های مواجه سازند یا در کار انجام شده قرار دهند تا شاید به هدف و مقصود خود برسند.

غافل از آنکه، شخص رئیس جمهور بارها -به ویژه در مراسم تنفیذ خود- اعلام نموده است دولت در انتخاب وزیران و مدیران، اسیر فشارها و تحت تاثیر سفارشات مختلف قرار نخواهد گرفت و مدیریت اجرایی دولت، متفاوت از مدیریت انتخاباتی خواهد بود بنابراین مسئولیت ها به شایستگان واگذار خواهد شد اما همچنان مشاهده می شود روال لیست دهی و انتشار اسامی برخی افراد ستادی و انتخاباتی برای سمت های گوناگون دیده می شود و حتی به جهت انتخاب آن ها به دولت اصرار می شود.

حقیقت آن است انتشار اسامی و لیست های احتمالی مدیران و مسئولان محلی در برخی استان ها از جمله مازندران رسمیت ندارد و این دسته از حامیان آقای رئیسی که سعی در القای گزینه های مدنظر خود در استان ها به دولت را دارند احتمالا بیشتر به دنبال منفعت گروهی و حزبی خود هستند تا تحقق وعده ها و برنامه های دولت.

واقعا عجیب است که برخی جریان های همسو با دولت جدید، در عین تاکید بر انقلابی بودن و دم زدن از خدمت صادقانه به مردم، سعی در احقاق سهم خود از کرسی های مدیریتی استان دارند.

از اینرو هر روز شاهد انتشار اسامی و لیست های متعددی از سوی برخی جریانات و رسانه های استان برای کرسی های مدیریتی مازندران هستیم و دیده می شود هر گروهی سعی می کند، خود و اطرافیان و همفکران خود را در این اسامی و لیست ها قرار دهد تا شاید چرخ گردون، مطابق میل آن ها چرخیده و ایام به کام آن ها گردد.

البته در این میان کسانی و رسانه هایی هستند که دلسوزانه و با توجه به وضعیت استان،  اسامی و لیست هایی را پیشنهاد می دهند که این حس مسئولیت و دغدغه آن ها جای تشکر دارد اما باید بپذیریم که برخی اسامی، آنقدر عجیب، سطحی، یکجانبه نگرانه و دور از واقعیت است که مخاطب بین طنز بودن یا واقعی بودن ماجرا گیر می کنند و دلش می خواهد سرش را به دیوار بزند یا …!

برخی افرادی که نه کارنامه قوی دارند، نه سابقه درخشانی! و نه قدرت چانه زنی و لابی گری لازم! به یکباره گزینه های استانداری و مدیرکلی و رئیس ادارات و دستگاه های مهم معرفی شدند! هدف از انتشار چنین لیست هایی اگر سهم خواهی های فردی و گروهی نیست، پس چیست! دلیل این همه فشار و اصرار برای بکارگیری آن ها در حالی که می شود از تجربه و دانش بسیاری از مدیران با سابقه و نمایندگان ادوار استان برخوردار شد، چیست!

بی تردید چنین تحرکات برخی جریانات و رسانه های همسو با آنها درست نبوده و نیست. آن هم در شرایط دشوار کشور که نیازمند بکارگیری نیروهایی سرد و گرم چشیده هستیم. اینک و در این برهه حساس، زمان مناسبی برای پرداختن به دغدغه‌های جریانی و گروهی و مسئولیت گرفتن تحت هر شرایط عنوانی نیست.

ما معتقدیم آقای رئیسی می تواند با استفاده از مدیران و مسئولان دلسوز، متخصص و کارآمد موجب به قدرت رسیدن یک دولت اصولگرای حداکثری با پشتیبانی صددرصدی همه احزاب و تشکل‌های عضو این جریان شود و با بهره مندی از این همدلی و همراهی و برخورداری از همه ظرفیت ها، اقدامات مهم و موثری را به انجام برساند..

امیدواریم دولت سیزدهم در مازندران با بهره مندی از ترکیب نیروهای ملی مازندران، نخبگان استان، و جوانان مومن و انقلابی بتواند به انتخاب بهترین نفرات و موثرترین نیروها دست یزند و تحولی بزرگ را در استان منجر شود تا مازندران بتواند نفسی تازه کند و قدری از وضعیت موجود فاصله بگیرد.

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=12334

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.