مقابله با خام‌فروشی با تولید ۸۶۰ قلم کالای دانش بنیان در مازندران
مقابله با خام‌فروشی با تولید ۸۶۰ قلم کالای دانش بنیان در مازندران
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران گفت: تولیدات شرکت‌های دانش بنیان در مازندران در راستای تحقق شعار سال، حمایت از شرکت‌های فناور و مقابله با خام فروشی در بخش مختلف اقتصادی از ۵۸۸ قلم کالا در ابتدای امسال اکنون به ۸۶۰ قلم رسیده است.

حسن خیریانپور ، تعداد شرکت‌های دانش بنیان مازندران را ۱۴۰ واحد اعلام کرد و افزود: این رقم در ابتدای سال جاری ۹۹ واحد بود.

به گزارش خبرنگار روزنامه تیرنگ به نقل ایرنا، وی با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعداد شرکت‌های دانش بنیان مازندران تا پایان سال جاری باید به ۲ برابر افزایش یابد، ادامه داد: توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان و همراهی دستگاه‌های اجرایی با این شرکت‌ها مهم ترین محور و برنامه توسعه اقتصادی مازندران در ماه های پیش روی سال جاری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران از پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد و تصریح کرد: میزان تولیدات واحدهای فناور استان با حمایت‌های مالی اکنون به شرایط خوبی رسیده، اما حمایت های از این دست با تصویب پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر به نخبگان علمی ادامه خواهد یافت.

خیریانپور اضافه کرد: رونق فعالیت شرکت های دانش بنیان‌ برای اشتغال آفرینی و تنوع دادن به تولیدات نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی بویژه بانک ها در ارائه تسهیلات است.

معاون استاندار مازندران با اعلام این که تا پایان سال جاری ایجاد حدود ۵۰ هزار شغل پایدار جدید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری برای استان هدفگذاری شده و تعهد محسوب می شود، تاکید کرد : طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده حدود ۳۰ درصد از مشاغل پایدار جدید باید با حمایت از شرکت های دانش بنیان محقق شود.

وی خواستار ورود جدی شرکت های دانش بنیان به بخش کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه مازندران شد و افزود : برای ماه پایانی سال جاری برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به بخش کشاورزی برنامه داریم و در همین راستا هم تسهیلاتی برای افزایش تولید در بخش کشاورزی با محوریت نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

خیریانپور با تاکید بر این نکته که استانداری برای راه‌اندازی مراکز رشد و فناوری در تمامی شهرستان های استان آمادگی دارد، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای رونق و رشد اقتصادی هشت درصدی در استان پای کار بیایند و در گام نخست باید تمامی زیرساخت ها برای ورود آسان دانش بنیان ها به اقتصاد مازندران فراهم شود.

طبق آمارهای رسمی در استان مازندران ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد. سهم صنعت از مجموع اشتغال های موجود در مازندران ۳۰ درصد است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا