معمای میارکلا! / محمودی: همه مسئولان را پای کار می آوریم
معمای میارکلا! / محمودی: همه مسئولان را پای کار می آوریم
در حالی که در بسیاری از استان های کشور، مسکن مهر سال هاست به پایان رسیده و حتی برای بسیاری از ساکنین آن به خاطره تبدیل شده و چه بسا برخی از مالکان آن به جاهای بهتر ک بزرگتر نقل مکان کرده اند، اما شهروندان ساروی همچنان در آرزوی تکمیل پروژه با امکانات حداقلی هستند

تیرنگ نیوز- مجید ساجدی فر: مسکن مهر ساری، جاده ساری- تاکام، انتقال میدان بار و کارخانه شیر و … از جمله پروژه هایی هستند که تا خاطرمان می آید ور دست اقدام است.

سال های متمادی از پشت هم می گذرند و هر سال دریغ از پارسال! واقعا حکمت این همه پروژه های نیمه کاره با قدمت چندین ساله، آن هم در مرکز استان چیست؟

یکی از این پروژه هایی که در طول دهه اخیر پر حاشیه بوده مسکن مهر ساری است که تا همین اواخر گفته می شد به امان خود رها شده و معلوم نیست سرانجام آن چه می شود!

در حالی که در بسیاری از استان های کشور، مسکن مهر سال هاست به پایان رسیده و حتی برای بسیاری از ساکنین آن به خاطره تبدیل شده و چه بسا برخی از مالکان آن به جاهای بهتر و بزرگتر نقل مکان کرده اند، اما شهروندان ساروی همچنان در آرزوی تکمیل پروژه با امکانات حداقلی هستند تا پس از سال ها رنگ و روی آسایش را ببینید. زهی خیال باطل!

ما در بخش شهروند خبرنگار تیرنگ، هرچند وقت با پیامک هایی از مخاطبان مواجه می شویم که خواهان پرداختن و پیگیری پروژه مسکن مهر ساری هستند. مسکن مهر ساری که به مسکن مهر میارکلا شهره است در جاده ساری-جویبار واقع شده و متاسفانه بعد از گذشت ۱۲ سال از شروع پروژه، همچنان تحویل مالکین نشده و گویا قرار نیست حالا حالاها چنین اتفاقی رخ دهد.

رفتار برخی مسئولان و عملکرد آن ها در مواجهه با این پروژه، در حالت هایی مثل “حالا چه عجله ای است” ، “بالاخره که تکمیل می شود” ، “هیچ پروژه ای روی زمین نمی مونه”، “ای بابا تازه ۱۲ سال گذشته” و… حالاتی از این دست است.

در حالی که عدم تکمیل این پروژه بدون داشتن امکانات حداقلی با معابر خاکی و فاقد روشنایی، عدم ساماندهی زباله در ورودی شهرک و پیرامون بلوک ها، آسفالت نیمه کاره خیابان ها   و … وجهه زشتی به این منطقه داده که حتی غیر قابل تحمل است.

ساکنان این شهرک در گفت و گو با تیرنگ از  بی تفاوتی و سهل انگاری مسئولان مربوطه در قبال پیگیری های متعدد آن ها گلایه کرده اند و می گویند جوابی جز سکوت و امروز و فردا نشنیدیم.

اهالی مسکن مهر ساری می گویند آسفالت شهرک که قرار بود توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شود نیمه کاره رها شده و معلوم نیست تکلیف آن چه می شود. سهم ما در این سال ها، رفت و آمدهای دشوار با گرد و خاک و گل و لای بوده است. ضمن اینکه، عدم توجه به بهداشت محیط موجب انتشار آلودگی به رودخانه و محیط می شود.

عمده ترین مسائلی که از سوی ساکنین مطرح می شود آسفالت، چراغ معابر بلوار و میدان ها، دیوار ورودی و نمای ورودی، مجتمع تجاری،‌‌ پکیچ فاضلاب، مجتمع آموزشی و ورزشی، مسجد نیمه کاره و… است.

به تازگی که فرماندار ساری به بازدید پروژه مسکن مهر میارکلا رفته فرصت را مغتنم شمرده و در تماسی تلفنی به سراغ محمودی مدیر عامل مسکن مهر استان  رفتیم تا در جریان آخرین وضعیت و تازه ترین اقدامات این پروژه قرار گیریم.

حسین محمودی درباره اظهارات ساکنین و مسائل مطرح شده، گفت: قبول دارم کارهای عقب مانده و نیمه تمام زیادی از قبل داریم و مشکلات و مسائل مردم به حق است اما باید بپذیریم تاکنون اقدامات و خدمات بسیاری انجام شد و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ما خودمان بارها نظرات، خواسته ها و پیشنهادات مردم را به مسئولین و رسانه ها انعکاس داده ایم و می دهیم، افزود: امروز شاهد بازدید حضوری گروهی از مسئولان مرکز استان از این پروژه  بوده ایم، مجددا مسائل و موارد مختلف، مطرح شده و به نظرم نتایج مثبت و مناسبی نیز در پی داشت.

مدیر عامل مسکن مهر مازندران تصریح کرد: در این بازدید، معاون عمرانی فرماندار، بخشدار مرکزی، نماینده اداره کل تعاون، نماینده مسکن راه و شهرسازی و… فرماندار ساری را همراهی می کردند. این بازدید که ۳ ساعت به طول انجامید مسئولان مربوطه با مردم رودررو، تنگاتنگ و صمیمانه گفت و گو کردند و قول داده شد تا در کوتاه‌ترین ممکن، مسائل ‌ گرفتاری های ساکنین این شهرک مرتفع گردد.

محمودی ادامه داد: با تصمیم آقای فرماندار، مقرر شد جلسه ای با حضور تمام مسئولان مرتبط استان، مسائل و مشکلات مسکن مهر ساری، به طور جد بررسی و برای رفع آن ها اقداماتی عاجل صورت گیرد.

وی درباره مشکل آسفالت و نیمه کاره رها شدن آن گفت: تاکنون یک لاین کامل آن آسفالت شد یعنی ۵۰ درصد و پیگیر هستیم تا باقیمانده آن هم به زودی انجام شود. ما هم قبول داریم بلوار ها و دور میدان ها هیچ چراغی ندارن، پکیج فاضلاب ۲ و ۳ باید نصب شوند، همچنین برای رفع مشکلات فاضلاب باید اقداماتی عاجل و درخور صورت پذیرد.

مدیرعامل مسکن مهر مازندران افزود: دوربرگردان مسکن مهر، تاکنون خطرات جانی و تلفات بسیاری به همراه داشته و برای ما مهمترین مسئله، رفع این معضل است.

محمودی تصریح کرد: بهره بانکی ۹۶۰ واحد مسکن مهر از بانک تجارت که ۱۲ درصد بود با همت آقای کریمی دادستان مرکز استان به ۷ درصد کاهش یافت. 40 درصد پروژه مسجد باقی مانده که امیدواریم خیران محترم نیز به کمک ما آیند. البته پروژه ساخت آن با مسکن و شهرسازی است و ما از طریق آقای فرماندار پیگیر شدیم تا از بنیاد برکت حضرت امام تسهیلات لازم به این پروژه ارائه شود.

وی ادامه داد: در شهرک چیزی به نام مجتمع بهداشتی و خدمات درمانی نداریم و چنین مسائلی زیبنده نیست. برای رفع آن مقرر شد،  ما اهالی هزار متر زمین رایگان را به این منظور در نظر بگیریم تا فرماندار ساری از طریق بنیاد مستضعفان و آقای فتاح پیگیر ماجرا شود تا این مساله نیز مرتفع گردد.

مدیر عامل مسکن مهر مازندران در پایان گفت؛ بقیه موارد و مسائل در حال پیگیری است و ما امیدواریم در ادامه شاهد اتفاقاتی شایسته و درخور مرکز استان مازندران باشیم.