مشتركان در ايام نوروز نكات ايمني گاز را رعایت كنند
مشتركان در ايام نوروز نكات ايمني گاز را رعایت كنند
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران بر رعایت نکات ایمنی منازل در ایام عید و مسافرت‌های نوروزی تاکيد کرد .

تیرنگ نیوز: مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران بر رعایت نکات ایمنی منازل در ایام عید و مسافرت‌های نوروزی تاکيد کرد .

“قاسم مایلی رستمی” با تبريك فرا رسيدن سال نو، از مردم خواست با رعایت نکات ایمنی وسایل گازسوز در ایام نوروز، امنیت و آسایش را برای خانواده ‌های خود تأمین کنند.

وی گفت: در صورت ترك منزل برای مدت طولانی علاوه بر بستن شیرهای مصرف داخلی شیر اصلی گاز را نیز ببندند و در زمان مراجعه مجدد به منزل اول از بسته بودن كلیه شیرهای مصرف داخلی مطمئن و سپس نسبت به باز كردن مجدد شیر اصلی اقدام نمایند.

مایلی رستمی با بیان اینکه چنانچه برای مدت طولانی قصد استفاده از وسیله گازسوزی را نداشته باشید حتما شیر مصرف آن را به حالت بسته نگه دارند، تصریح داشت: اگر به بعضی از شیرهای مصرف در حال حاضر هیچگونه وسیله گازسوز وصل نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرند لازم است با درپوش مسدود شوند تا چنانچه شیر مصرف نشتی داشته باشد گاز از لوله خارج نشده باشد و حادثه ای بوجود نیاید.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران عنوان کرد: در صورت نشت گاز و استشمام بوی آن قبل از هركاری باید دقت كرد در آن محل هیچگونه آتش كبریت، فندك و امثال آن روشن نشود و همچنین كلیدها و وسایل برقی قطع یا وصل نگردند و به همان حال روشن یا خاموش كه هستند باقی بمانند زیرا شعله یا جرقه حاصله از هر یك از عوامل فوق ممكن است باعث انفجار گاز پخش شده شود.

وی افزود: در چنین مواردی ضمن حفظ خونسردی، در ابتدا افراد خانواده را از محل آلوده به گاز خارج كنید، به سرعت شیر اصلی گاز را ببندید ، در صورتی كه كنتور برق در فضای آلوده به گاز قرار نداشته باشد برق را از فیوز اصلی قطع كنید ، در و پنجره ها را باز كنید، با تكان دادن حوله پنبه ای به جریان خروج هوای آلوده به گاز تسریع نمایید (توجه داشته باشید برای خروج هوای آلوده هرگز از پنكه، هواكش و سایر دستگاههای برقی استفاده نكنید) تا مطمئن نشده اید كه گاز به طور كامل تخلیه شده به تفرات اجازه ورود به منزل ندهید.

مایلی رستمی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر كشیك ستاد این شركت در مركز استان، كشیك نوروزی كلیه ادارات گاز شهرستانها در این مدت برقرار است و ماموران پست امداد ادارات تابعه با تلفن 194 آماده خدمت رسانی به مشتركین گاز طبیعی هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی