مشارکت اوقاف مازندران در طرح ملی مسکن
مشارکت اوقاف مازندران در طرح ملی مسکن
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اعلام اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در طرح ملی مسکن مشارکت کرده است، یادآور شد: ۴۲ ملک به اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران معرفی شده است اما در سه شهرستان آمل، گلوگاه و میاندورود فقط زمین‌ها پذیرفته و واگذار شد

تیرنگ، الهام دهقان:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اعلام اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در طرح ملی مسکن مشارکت کرده است، یادآور شد: ۴۲ ملک به اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران معرفی شده است اما در سه شهرستان آمل، گلوگاه و میاندورود فقط زمین‌ها پذیرفته و واگذار شد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در نشست خبری با بیان اینکه از جمله سرمایه گذاری و طرح‌های اقتصادی در موقوفات مازندران زراعت چوب است و در همین راستا ‌امسال ۳۸هکتار کاشت درختان زودثمر انجام شده است، گفت: کاشت درختان مرکبات و وجود ۵۳ باغ مرکبات موقوفه در این استان وجود دارد که امسال از محل فروش محصول این باغات ۱۲۰ میلیارد ریال درآمدزایی شده است.
این مسئول با بیان اینکه ۴۵۴ پروژه عمرانی در بقاع و اماکن مذهبی و متبرکه استان در دست اجرا است، اظهار کرد: حدود ۶۰۰ امامزاده و مسجد شاخص در استان وجود دارد از این تعداد ۳۰۰ امامزاده شاخص بوده که ایام نوروز و رمضان میزبان برنامه‌های فرهنگی هستند.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در مساجد و امامزادگان شاخص ادامه داد: با همراهی اوقاف و سازمان تبلیغات اقدام به اعزام مبلغان و روحانیان شده است.
این مسئول با بیان اینکه امسال در اجرای نیت‌ واقفان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، اظهار کرد: در ترویج فرهنگ و موقوفات و این سنت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دارای وظایفی هستیم که رسانه‌ها همواره بازوی توانمند ما در اطلاع‌رسانی و ترویج این فرهنگ هستند.
حجت الاسلام حیدری جناسمی با بیان اینکه پس از راه‌اندازی چایخانه امام رضا علیه‌السلام این چایخانه‌ها در اکثر امامزادگان مازندران همراه با افطاری ساده راه‌اندازی شده است، ادامه داد: اجرای برنامه‌ها و محافل قرآنی با حضور  قاریان برجسته از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران طرح شمیم خدمت را از دیگر برنامه‌های فرهنگی اوقاف بیان کرد و گفت: این طرح در امامزاده عباس ساری و امامزاده ابراهیم آمل و برخی بقاع شاخص استان اجرا شده است
وی در خصوص تامین اقلام معیشتی محرومان این نهاد گفت که با اجرای طرح «قرار یار دوازدهم» ۱۰هزار سبد معیشتی برای ساکنان محروم حاشیه بقاع متبرکه توزیع شده است.
مدیرکل اوقاف مازندران همچنین ادامه داد: ۱۰۲ نوعروس تهیه جهیزیه برای آنها انجام شده است.

این مسئول از سرمایه گذاری در اماکن متبرکه استان با هدف پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و افزود: ۳۲هکتار به ارزش ۱۲۳میلیارد تومان برای ایجاد مرکز اقامتی تفریحی با هدف توسعه گردشگری مذهبی در استان سرمایه گذاری شده است.

به گفته حیدری جناسمی، در مازندران ۱۴هزار و ۷۹۳ موقوفه ثبت شده که ۱۳هزار و ۸۷۳ موقوفه استان متصرفی و ۹۲۰ موقوفه غیر متصرفی است.