مساله سر بی پولی است!/ رنگرز: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است
مساله سر بی پولی است!/ رنگرز: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است
قرار بود مسئولان شرکت پیمانکار، زمین چمن ورزشگاه شهید وطنی را تا پنج ماه دیگر آماده بهره‌برداری کنند. اما امروز و با گذشت نزدیک به پنج ماه نه تنها کار به اتمام نرسیده بلکه پیمانکار تغییر چمن ورزشگاه شهید وطنی بیش از 10 روز است به دلیل عدم پرداخت بودجه، کار را متوقف کرده و ... این آغازی بر ماجراهایی تازه شد.

تیرنگ نیوز- سرویس ورزش: وضعیت نابسامان و افتضاح زمین بازی نساجی که منجر به خانه بدوشی و محرومیت چندین ماهه تنها نماینده شمالی فوتبال کشور از حق میزبانی شد، مطمئنا به زیان این تیم و تکدر خاطر هواداران این باشگاه مردمی است.

ماجرایی که گویا قرار نیست حداقل در سالجاری بسامان برسد و شوکی مثبت برای ادامه کار نساجی باشد. متاسفانه همچنان خبرهای ناخوش از این باشگاه به گوش می رسد و چندی است که توقف پروژه چمن طبیعی زمین نساجی توسط پیمانکار سرخط خبرهای استان دست به دست می چرخد.

روز دوشنبه 18 مرداد ماه 1400 بود که با حضور مسئولان ورزش استان مازندران، عملیات جمع‌آوری و تعویض چمن مصنوعی استادیوم شهید وطنی به چمن طبیعی آغاز شد و قرار بود مسئولان شرکت پیمانکار، زمین چمن ورزشگاه شهید وطنی را تا پنج ماه دیگر آماده بهره‌برداری کنند.

اما امروز و با گذشت نزدیک به پنج ماه نه تنها کار به اتمام نرسیده بلکه پیمانکار تغییر چمن ورزشگاه شهید وطنی بیش از 10 روز است به دلیل عدم پرداخت بودجه، کار را متوقف کرده و … این آغازی بر ماجراهایی تازه شد.

در ادامه تازه ترین واکشن های برخی مسئولان مربوطه مازندران را حول محور این موضوع در جلسه بررسی زیرساخت‌های ورزشگاه شهید وطنی می آوریم.

رنگرز: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

حسن رنگرز به تازگی در این جلسه اظهار داشت: «احداث چمن طبیعی بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در حالی که با اعتبارات اندک اقدام به مرمت چمن مصنوعی کردیم.

وی افزود: با نظر سازمان لیگ، ورزشگاه شهدای ساری به عنوان ورزشگاه جایگزین تیم نساجی انتخاب معرفی شده است اما به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب و شرایط جوی، کادر فنی مراتب نگرانی خود را در این زمینه اعلام کردند.

وی گفت: تمام تلاش استان به رغم محدودیت‌های اعتباری بر آن است که زیرساخت‌های مناسب برای تیم پرطرفدار و محبوب نساجی فراهم کنیم و از این رو، استاندار مازندران نیز تاکید کرده‌اند که نگرانی‌ها در این بخش برطرف شود.

رنگرز با اشاره به وجود ۸۲ پروژه نیمه کاره در استان تکمیل آن را مستلزم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم، گفت: ۲۵۰ سالن ورزشی در استان وجود دارد اما بین اعتبارات مورد نیاز و اعتبارات تخصیص اختلاف زیادی وجود دارد و با این حال طی سه سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های تخصصی باشگاه نساجی هزینه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران یادآور شد: از محل حذف یک سری امور ضرور برای بازسازی استادیوم‌های مورد نظر از جمله نساجی اقدام کردیم و طی سه سال گذشته سکوی ضلع غربی احداث شد و منتظر ایجاد راه دسترسی برای ساخت سکوی ضلع شرقی هستیم.

وی گفت: در حال حاضر ۱۵ میلیارد تومان در استادیوم وطنی به پیمانکاران بدهکار هستیم./ به نقل از مهر».

غلامی راد: نسبت به نساجی و طرفدارانش حساس هستیم

مفید غلامی راد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیز در نشست بررسی زیرساخت‌های ورزشگاه شهید وطنی تیم نساجی با اظهار اینکه نسبت به این تیم و طرفدارانش حساس هستیم، افزود: «در هر حال حق با هوادار تیم است و انتظار دارند بسترهای لازم برای برگزاری هرچه بهترین مسابقات تیم نساجی فراهم کنند.

وی با عنوان اینکه نساجی تیم مردمی و پرهوادار و دارای ریشه مردمی است، گفت: عموم فوتبال دوست دارند از مازندران تیم نساجی و دیگر تیم‌ها در لیگ برتر حضور اثرگذاری داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اشاره به مکان یابی نامناسب شهدای ساری گفت: مکان یابی این ورزشگاه خوب نبوده است و ورزشگاه وطنی، هفت تیر بابل، نور، نوشهر، ورزشگاه چالوس مجموعه اماکن ورزشی است گرچه با استانداردهای روز فوتبالی فاصله دارند.

وی گفت: طی یکسال اخیر مباحثی در خصوص چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی مطرح است و در سفر نوبخت معاون برنامه ریزی دولت قبل، اعتباری برای آن درنظر گرفته شده است.

غلامی راد گفت: به رغم همه مشکلات و کمبود اعتبار پشت تیم نساجی ایستادیم و تأمین اعتبار برای ورزشگاه شهید وطنی و شهدای ساری صورت گرفته و کارها در دست انجام است و مشکل اعتباری برای بازسازی آن نداریم/ مهر».

حرف آخر

البته مسئولان باشگاه نساجی به دنبال ترمیم چمن ورزشگاه شهدای ساری هستند که این اتفاق هم با توجه به شروع نشدن این کار بعید به نظر می‌رسد. با این حال امیدواریم هرچه زودتر مسائل این تیم مردمی به عنوان تنها نماینده شمالی فوتبال برتر مرتفع گردد و مجدد شاهد نتایج مطلوب این تیم (با توجه به اعتبارات و امکانات) باشیم.

واقعا چرا نباید در مازندرانی که در آن میخ، بتن سیمانی و تیربرق هم سبز می شوند یک زمین چمن مناسب نداشته باشیم!