مرجعیت رسانه‌های کشور در معرض خطر قرار گرفته است
مرجعیت رسانه‌های کشور در معرض خطر قرار گرفته است
نشست خبری “مرتضی کارآموزیان” رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

تیرنگ نیوز:

نشست خبری “مرتضی کارآموزیان” رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

مرتضی کارآموزیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران که با حضور جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و  حق‌شناس رئیس بسیج رسانه مازندران در  سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد اظهار کرد: بزرگترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا را در مهرماه سال گذشته پشت سر گذاشته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور افزود: با ناعدالتی در آگهی ‌ها مواجه هستیم و باید اصحاب رسانه نیز همچون سایر صنوف دارای یک نظام مستقل باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد: سعی کردیم در دوره جدید سازمان بسیج رسانه را به‌صورت علمی محور اداره کنیم و در این راستا ۲۲۰ نیروی متخصص آموزش رسانه شناسایی شده است.

این مسئول ادامه داد: متأسفانه مرجعیت رسانه‌های کشور در معرض خطر قرار گرفته و اعتماد مردم به این رسانه‌ها با تلاش رسانه‌های معاند کاهش یافته است.

کارآموزیان بیان کرد: اگر نتوانیم اعتمادسازی را برگردانیم مخاطبان رسانه‌های ما مشتری رسانه‌های بیگانه خواهند شد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۲۱ هزار اثر برای دبیرخانه جشنواره ابوذر ارسال شده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور، اظهار کرد: مشکل ما تولید محتوا نیست بلکه مفهوم‌سازی کلان روایت‌ها است.

این مسئول اعلام کرد: با راه‌اندازی قرارگاه رسانه‌ای در حال اجرای طرح جهاد تبیین، جهاد خدمت و جهاد امید آفرینی است.

کارآموزیان گفت: اردوهای راهیان پیشرفت از ابتدای امسال آغاز شده است که به بیان پیشرفت‌های مغفول‌مانده کشور در حوزه‌های مختلف می‌پردازد و راویان پیشرفت همچون دیده‌بان رسانه‌ای عمل می‌کنند.

وی تاکید کرد:  در این اردوها جدا از انتشار پیشرفت‌ها با حضور مدیران کل مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی نیز مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: لیگ رسانه‌ای امید در کشور از سوی بسیج رسانه راه‌اندازی خواهد شد که در این لیگ در یک رقابت ۲۴ ساعته با موضوعی که از قبل اعلام شده است اصحاب رسانه تولید محتوا می‌کنند و آثار  بسته به میزان اثرگذاری به مرحله استانی و ملی راه می‌یابند.

 

  • منبع خبر : بلاغ_ خزرنما