مراسم سالروز شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت روز جهانی مقاومت
مراسم سالروز شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت روز جهانی مقاومت
مراسم سالروز شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت روز جهانی مقاومت در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

تیرنگ نیوز: مراسم سالروز شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت روز جهانی مقاومت در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سردار محمد امام قلی از فرماندهان سپاه قدس در  این مراسم ، گرامیداشت شهدا را به معنی دنبال کردن راه شهدا دانست و اظهار کرد: دنبال کردن راه شهدا، حفظ نظام و پیروزی از ولایت فقیه است.

وی خانواده های شهدا را میدان دار اصلی راه شهدا دانست و افزود: امروز خانواده های شهدا  الگوی جامعه در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی هستند.

سردار امام قلی با اشاره به تشکیل داعش، این گروه را مدل پیشرفته وهابیت و تکفیری ها دانست که هیچ اعتقادی به اسلام ندارند و مشرک واقعی هستند و علیه انسانیت جنگیدند.

این سردار سپاه قدس، با بیان اینکه شهید سلیمانی تربیت شده دفاع مقدس و امام و رهبری است، اظهار کرد: سردار سلیمانی یک مکتب و یک راه بود و راه سردار سلیمانی پیروی از ولایت بود. در واقع حاج قاسم دیده بان ولایت در میدان نبرد بود و سوریه و عراق را در جنگ با داعش تنها نگذاشت.

وی استقامت را تنها را پیروزی بر دشمنان دانست و اضافه کرد: مشکلات اقتصادی پایدار نیست و امروز جمهوری اسلامی در عراق و سوریه و فلسطین و یمن و افغانستان عزیز شده و دنیا به درخواست آمریکا علیه ایران پاسخ نداده است لذا باید با استقامت از این فرصت طلایی که ثمره جانفشانی هزاران هزار سرباز مطیع ولایت در خارج از مرزهاست، استفاده کنیم تا به اهداف بلند انقلاب برسیم.

🔷 دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد:  سردار سلیمانی دارای ویژگی هایی بود که مردان الهی دارند .

دکتر موسوی ادامه داد : شخصیت ، رفتار و گفتار سردار سلیمانی نشان از شخصیت والای ایشان دارد و از انسان های تاثیر گذار در جامعه هستند.

وی برگزاری این سبک مراسمات رو پاسداشت مفاهیم منش و سجایای اخلاقی که این سردار بزرگ در خود داشت دانست و تاکید کرد که همه ما باید تلاش کنیم تا این ویژگی ها را در خود حفظ کنیم و در جامعه گسترش دهیم چون این ویژگی ها هستند که در جامعه تاثیر گذاری بالایی دارند.

🔷 حجت الاسلام دکتر حسینی کارنامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار دلها شهید سلیمانی، در هم آمیختگی حماسه و عرفان را مهمترین ویژگی شهید سلیمانی دانست و اظهار کرد: بودند کسانی که مبارز بودند و شجاعت داشتند ولی اگر جدای از این شخصیت ها با معنویت و مردم داری همراه  نباشد برای اسطوره ماندن در قلبهای مردم کافی نخواهد بود

وی افزود: شهید سلیمانی سالها با دلبستگی به خداوند، ائمه اطهار و اهل بیت نماز شب خواند و با عبای مقام معظم رهبری سال ها زنده داری می کرد و دینداری و مردم داری اش را با اخلاص، عرفان و معنویت در هم آمیخت و در نهایت به آرزوی دیرینه اش که شهادت در راه خدا بود رسید.

  • منبع خبر : روابط عمومی