مجلس تمام ‌قد از سازمان بیمه‌ سلامت حمایت می‌کند
مجلس تمام ‌قد از سازمان بیمه‌ سلامت حمایت می‌کند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس تمام‌ قد از برنامه‌ها و طرح‌های سازمان بیمه‌ سلامت حمایت می‌کند.

تیرنگ نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس تمام‌ قد از برنامه‌ها و طرح‌های سازمان بیمه‌ سلامت حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران،علی اصغر باقرزاده گفت: امروز متولیان حوزه‌ بهداشت و درمان علاوه بر مسئولیت سلامت جامعه وظیفه‌ی امنیت کشور را نیز به عهده‌دارند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نقش سازمان بیمه سلامت در برقراری امنیت اجتماعی نقشی غیرقابل‌ انکار است افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم در حوزه‌ی معیشت، تأمین هزینه‌های سلامت خانوار است.

وی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت در سال‌های اخیر پیشرفت‌ها و اقدامات چشمگیری را از خود به نمایش گذاشته است، از این‌رو به جرات می‌توان گفت امروز توقعات دولت و مجلس از این سازمان بیمه‌گر با سال‌های پیش‌از این قابل قیاس نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دولت و مجلس حساب ویژه‌ای بر روی سازمان بیمه سلامت ایران باز کرده‌اند، زحمات مجموعه‌ سازمان شایسته تقدیر است، زیرا جایگاه بیمه‌ سلامت در ارائه خدمات درمانی به جمعیت ۴۵ میلیونی تحت پوشش بسیار حائز اهمیت است.

باقرزاده افزود: از مدیران و سیاست‌گذاران سازمان بیمه‌ سلامت ایران انتظار داریم که خدمات آنان به بیمه‌شدگان مستمر و تداوم داشته باشند.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی به‌ ویژه کمیسیون بهداشت تمام‌ قد از برنامه‌ها و طرح‌های سازمان بیمه‌ سلامت حمایت می‌کند، تا با این کار بتواند بخشی از مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان را مرتفع نماید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: برای سال آینده اعتبار ۱۲ هزارمیلیاردی برای صندوق بیماران صعب‌العلاج، خاص و نادر پیشنهاد شده است که تلاش داریم این مبلغ را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: باید بر نحوه‌ اجرای صحیح طرح‌های حمایتی سازمان بیمه‌ سلامت نظارت‌های میدانی و مستمر صورت گیرد، تا مردم طعم شیرین این خدمات را بچشند.  باقرزاده اذعان داشت: در بحث دارو یار نیز متولیان امر باید دقت و نظارت بیشتری نمایند تا این زنجیره باعث ایجاد مشکل برای بیماران نشود.

وی در ادامه مدیریت صحیح در توزیع منابع و مدیریت صحیح در اقتصاد سلامت را دو اصل مهم در سازمان‌های بیمه‌گر خواند و افزود: باید با سیاست و مدیریت از منابع موجود به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت توجه ویژه‌ای به سازمان بیمه‌ سلامت دارد چون اعتقاد داریم موضوعات مرتبط به‌ سلامت جامعه بسیار مهم و حائز اهمیت است، چون ارائه‌ خدمات مناسب موجب رضایتمندی و اعتماد مردم به‌ نظام خواهد شد.

باقر زاده گفت: با ریل‌گذاری‌های صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت قطعاً در سال آینده شاهد افزایش اعتبارات حوزه‌ سلامت خواهیم بود و زمینه‌ ارائه‌ خدمات هر چه بیشتر به مراجعین مراکز بهداشتی و درمانی را فراهم خواهیم کرد.