مازندران به میدان می‌آید
مازندران به میدان می‌آید
مازندرانی‌ها بر این باورند که باید همدیگر را برای مشارکت هرچه بیشتر تشویق کنند و با شرکت در مناظره‌ها و سخنرانی‌ها فرد متدین، اصلح و درست را انتخاب کنند.

 

تیرنگ:
مازندرانی‌ها این بار چنان پای کار خواهند آمد که نه تنها در سرنوشت خود و آینده استانشان مؤثر باشند بلکه مشتی محکم بر دهان تمامی دشمنان کشور نیز بزنند چراکه باور دارند انتخابات با انتخاب اصلح، درست و شایسته معنا خواهد گرفت.
هم استانی‌ها می‌خواهند با رأی خود به دشمنان این نظام بگویند شما برای لغزش ما از هیچ فتنه‌ای دست بر نداشتید ولی ما برای پیروزی و قدرتمند شدن کشورمان پای صندوقهای رأی پرشور حاضر خواهیم شد و رأی خود را در صندوق‌ها خواهیم انداخت و همیشه پای انقلاب و آرمان‌ها وعهد خود با شهدا خواهیم ایستاد.
مازندرانی‌ها بر این باورند که باید همدیگر را برای مشارکت هرچه بیشتر تشویق کنند و با شرکت در مناظره‌ها و سخنرانی‌ها فرد متدین، اصلح و درست را انتخاب کنند.
هم استانی‌ها بارها و در فتنه‌ها نشان دادند پای کار نظام و انقلاب هستند و همانند دیروز که جلوی خمپاره‌ها و حملات دشمن ایستادند و از جان خود مایه گذاشتند، امروز در نبرد دیگری حاضر خواهند شد.

✓۲ میلیون و ۴۸۷هزار نفر واجد شرایط رای در استان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رییس ستاد انتخابات مازندران گفت: در استان مازندران، ۲ میلیون و ۴۸۷هزار و ۲۴۴ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۱۱ اسفند هستند.

قاسم عزیزاده گرجی افزود: از این تعداد رای دهنده استان مازندران، ۱۱۲ هزار و ۹۳۲ نفر رای اولی هستند و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری نخستین حضور آنها در عرصه انتخابات و برای رای دادن است.

وی ادامه داد: جمعیت رای اولی‌ها در این استان شامل ۵۷ هزار و ۶۱۴ نفر مردم و ۵۵ هزار و ۳۱۸ نفر بانو است.

سرپرست معاونت سیاسی وامنیتی استانداری مازندران گفت: با توجه اینکه تا ۷۲ ساعت مانده به زمان برگزاری انتخابات داوطلبان می توانند انصراف خود را اعلام کنند، تاکنون ۱۳۲ داوطلب انصراف داده اند و ۳۷۰ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی مانده اند.

وی افزود: در حال حاضر تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب و پرشور انتخابات در مازندران فراهم است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اعلام اینکه سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رای در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان تعیین شده است، افزود: حوزهای انتخابیه ۹ گانه مازندران شامل «ساری و میاندورود»، «قائمشهر، ‌سوادکوه، سوادکوه شمالی، ‌سیمرغ و جویبار»، «نکا، گلوگاه و بهشهر»، «تنکابن، ‌رامسر و عباس‌آباد»، «نور و محمودآباد»، «نوشهر، چالوس و کلاردشت»، «بابل»، «آمل» و «بابلسر و فریدونکنار» است که بیشترین شعب اخذ رای مربوط به بابل، ‌ساری و آمل است.

این مسئول با بیان اینکه از این تعداد شعب اخذ رای ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت و ۶۴۱ شعبه سیار در ۱۱ اسفند روز برگزاری انتخابات مستقر هستند، خاطرنشان کرد: از مجموع شعب اخذ رای در مازندران یک هزار و ۴۶۸ شعبه شهری و یک هزار و ۷۴۲ شعبه در روستاهای استان برپا می‌شوند.

عزیززاده گرجی تعداد عوامل اجرایی و نظارتی که در انتخابات حضور دارند را بیش از ۲۷ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل کاربر شعب، بازرس، نماینده فرماندار، ‌نماینده بخشدار، ناظران شورای نگهبان و نیروهای خدماتی و رانندگان هستند.

به گفته عزیززاده گرجی در ۱۱ اسفند ماه امسال ۳۶۷ نفر در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای در مازندران به رقابت می‌پردازند تا بتوانند ۱۲ کرسی بهارستان را به مدت ۴ سال از آن خود کنند. همچنین مازندران در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۵ نامزد دارد تا ۴ نفر به انتخاب مردم راهی مجلس خبرگان شوند.