لزوم شناسایی استعداد دانش‌آموزان در هدایت تحصیلی
لزوم شناسایی استعداد دانش‌آموزان در هدایت تحصیلی
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه‌ با محوریت ارائه گزارشی از وضعیت هدایت تحصیلی سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ و بررسی عملکرد هدایت تحصیلی شهرستان‌ها و مناطق استان مازندران بر لزوم شناسایی استعداد دانش‌آموزان با توجه به استاندارد‌های جهانی در هدایت تحصیلی تاکید کرد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه‌ با محوریت ارائه گزارشی از وضعیت هدایت تحصیلی سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ و بررسی عملکرد هدایت تحصیلی شهرستان‌ها و مناطق استان مازندران بر لزوم شناسایی استعداد دانش‌آموزان با توجه به استاندارد‌های جهانی در هدایت تحصیلی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علیرضا سعدی‌پور در این جلسه‌ که با حضور دهقان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان و روسای اداره فنی و حرفه‌ای و متوسطه اول و دوم نظری اداره‌کل برگزار شد، پس از دریافت گزارش‌ها با اشاره به افزایش دو درصدی سهم رشته فنی و حرفه‌ای و کاردانش خاطر نشان کرد: کاهش سهم رشته نظری در استان مازندران نشان‌دهنده توجه به آموزش‌های مهارت‌محور و اشتغال‌زا متناسب با نیاز جامعه در هدایت تحصیلی دانش ‌آموزان است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان افزود: در سال تحصیلی جاری ۴۲.۸۹ دانش‌آموزان ما به رشته‌های فنی حرفه ای و کار و دانش هدایت شدند که با توجه به قرار داد ۴۴ درصدی نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشتیم و ۵۷.۱۱ دانش‌آموزان ما به رشته نظری رفتند که از این آمار ۱۰.۸۵ به رشته ریاضی ۲۲.۵۱ به رشته تجربی ۲۳.۲۸ به رشته علوم انسانی و ۰.۴۷ به رشته معارف اسلامی هدایت شدند.

سعدی‌پور هدایت تحصیلی را تصمیمی موثر بر زندگی فردی دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: افرادی که هدایت تحصیلی‌شان مبتنی بر استعداد و نیاز جامعه صورت می‌گیرد علاوه بر اینکه عملکرد تحصیلی بهتری خواهند داشت بلکه در بازار کار و فعالیت‌های اقتصادی هم موفق خواهند بود.

وی در راستای افزایش پذیرش دانش‌آموزان در رشته‌های هنرستان و رسیدن به استانداردهای آموزشی تاکید کرد: در شهرستانها و مناطق مدارسی وجود دارد که بلا استفاده است و ما با استفاده از ظرفیت خالی مدارس می‌توانیم زمینه اشتغال فرزندانمان را فراهم کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به واگذاری دبیرخانه کشوری ارتقای شایستگی‌های معلمان در کمک به شناسایی استعداد و هویت دانش‌آموزان به استان مازندران، گفت: استعدادیابی دانش‌آموزان و به فعلیت درآوردن توانایی‌های بالقوه آنان در مدرسه بسیار حائز اهمیت است از این‌رو شایسته است با توجه استقرار دبیرخانه کشوری ارتقاء شایستگی‌های معلمان در کمک به شناسایی استعداد و هویت دانش‌آموزان در مازندران برنامه‌ای عملیاتی برای شناسایی استعداد دانش‌آموزان با توجه به استاندار جهانی طراحی شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی