عینک جدید برای نابینایان ساخته شد
عینک جدید برای نابینایان ساخته شد
یکی از دلایل اصلی نابینایی، دژنراسیون ماکولار مرتبط با سن است که  سب می شود بینایی فرد سالمند مبهم شود یا از بین برود. در همین راستا عینک «آرگس» Arges برای کمک به این وضعیت ساخته شده اند.

تیرنگ نیوز: یکی از دلایل اصلی نابینایی، دژنراسیون ماکولار مرتبط با سن است که  سب می شود بینایی فرد سالمند مبهم شود یا از بین برود. در همین راستا عینک «آرگس» Arges برای کمک به این وضعیت ساخته شده اند.

این عینک که به طور رسمی در ژانویه ۲۰۲۳ میلادی و در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی CESرونمایی می شود توسط استارت آپ کره ای  Cellicoساخته شده اند.

گجت مذکور در حقیقت یک دوربین کوچک ۴K است که از هرچه جلوی کاربر باشد، تصویربرداری می کند. ویدئویی که دوربین به طور زنده ثبت می کند به وسیله یک نمایشگر موج با وضوح ۱۰۸۰ پیکسل در عینک نمایش داده می شود. به طور دقیق تر این ویدئو در یک نمایشگر دایره شکل در یک طرف از میدان دید کاربر نمایش داده می شود.

کاربران با کمک اپلیکیشن موبایل که به این عینک متصل است، می توانند به طور دقیق منطقه ای از میدان دید که آسیب دیده را تعیین و علاوه بر آن مشخص کنند دوربین فیلمبرداری در چه نقطه ای از میدان دید نمایش داده می شود. علاوه بر آن کاربران با دستور صوتی می توانند روی ویدئو زوم کنند.

ویژگی های دیگر گجت شامل یک ورقه PDLC روی لنز است که به طور الکترونیکی تصاویر پرنور را تیره تر می کند. جنس بدنه ابزار نیز از فلز تیتانیوم است. طبق اطلاعات موجود وزن عینک ۹۴ گرم است./ شیوا سعیدی قوی اندام

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر