عملیاتی شدن استعلامات دوسویه آب و برق در مازندران
عملیاتی شدن استعلامات دوسویه آب و برق در مازندران
سامانه استعلامات دو سویه آب و برق با هدف هوشمندسازی انشعاب‌های برق مصارف کشاورزی در استان راه‌اندازی می‌شود

تیرنگ نیوز: سامانه استعلامات دو سویه آب و برق با هدف هوشمندسازی انشعاب‌های برق مصارف کشاورزی در استان راه‌اندازی می‌شود

جلسه بررسی راه‌اندازی سامانه استعلامات دوسویه آب و برق به ریاست معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران و حضور مدیران منابع آب شهرستان‌ها در محل این شرکت برگزار شد.

مهدی عمادی مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص این سامانه گفت: وب سرویس دوسویه آب و برق در بستر ساماب راه اندازی شده و در حال حاضر اطلاعات  ۱۱ هزار مشترک تطبیق داده شده و در سامانه ساماب وجود دارد و تطبیق اطلاعات سایر مشترکان کشاورزی هم در دست بررسی است.

وی افزود: با همکاری اداره توزیع نیروی برق استان با ارسال پیامک به مشترکین منابع آبی برقدار درخصوص مراجعه به منابع آب شهرستان ها به منظور تعیین وضعیت کد اشتراک ساماب اطلاع رسانی لازم صورت می‌گیرد.

مرتضی نبی‌زاده معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه انجام استعلامات دو سویه آب و برق طبق ابلاغیه وزارت نیرو و  یکی از نیازهای مهم در راستای تحقق اهداف سازمانی شرکت می باشد بر به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود به منظور عملیاتی شدن این سامانه تا پایان سال جاری تاکید کرد.

در پایان این جلسه مدیران منابع آب شهرستان‌های استان به ارائه نظرات وپیشنهادهای خود در خصوص عملیاتی شدن هرچه بهتر این سامانه در بستر برنامه ساماب پرداختند.

جلوگیری از اضافه برداشت منابع (آب و برق)، برنامه‌ریزی دقیق کنترل میزان مصارف جهت برنامه‌ریزی های آتی، تسریع در وصول حقوق دولتی و الکترونیکی شدن فرآیند اخذ پروانه بهره‌برداری و برقدار نمودن آنها از جمله اهداف راه اندازی این سامانه است.

  • منبع خبر : روابط عمومی