عضویت ایران در سازمان شانگهای عامل جذب سرمایه ‌گذاری کشورهای عضو در بنادر شمالی است/ کاهش هزینه‌، افزایش حمل‌و‌نقل دریایی، جاذبه ترانزیتی و تجاری؛ اثرات همکاری با اعضای اصلی
عضویت ایران در سازمان شانگهای عامل جذب سرمایه ‌گذاری کشورهای عضو در بنادر شمالی است/ کاهش هزینه‌، افزایش حمل‌و‌نقل دریایی، جاذبه ترانزیتی و تجاری؛ اثرات همکاری با اعضای اصلی
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، گفت: این عضویت عاملی برای جذب سرمایه‌گذاران کشورهای عضو در بنادر شمالی کشور خواهد بود.

تیرنگ نیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، گفت: این عضویت عاملی برای جذب سرمایه‌گذاران کشورهای عضو در بنادر شمالی کشور خواهد بود.

محمدتقی انزان پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با اینکه بنادر و حمل و نقل دریایی ایران با محوریت بنادر شمالی چه نقشی می تواند در راستای تحقق اهداف سازمان شانگهای در حوزه دریایی و بندری داشته باشد؟ اظهار داشت: عضویت در سازمان همکاری شانگهای علاوه بر تحکیم ارتباطات اقتصادی و مبادلات تجاری بین اعضا و افزایش حمل و نقل دریایی در بنادر شمالی کشور و به ویژه بنادر نوشهر و فریدونکنار می تواند در حوزه گردشگری هم اثرات سازنده ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه کاهش هزینه‌، افزایش حمل‌و‌نقل دریایی، جاذبه ترانزیتی و تجاری؛ اثرات همکاری با ۹ عضو اصلی شانگهای است، افزود: از مهمترین مزایای اقتصادی عضویت در سازمان همکاری شانگهای، ایجاد مناطق آزاد تجاری بین کشورهای عضو است؛ شاید بتوان این امر را به عنوان یک عامل اثر گذار در ایجاد مناطق آزاد جدید در شمال کشور در نظر گرفت.

ایجاد امنیت بالای اقتصادی در بنادر شمالی با عضویت در سازمان همکاری شانگهای

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه عضویت در سازمان همکاری شانگهای زمینه ساز و تقویت کننده فضای سرمایه گذاری و همچنین حضور سرمایه گذاران کشورها با امنیت بالای اقتصادی در بنادر شمالی کشور و به ویژه بنادر مازندران است، گفت: روسیه و آسیای میانه بازارهای جدید صادراتی، وارداتی و ترانزیتی ایران خواهند بود و در حال حاضر بیشتر فعالیت های بنادر مازندران در حوزه صادرات و واردات است و از نظر ترانزیتی فعالیت زیادی صورت نپذیرفته است.

انزان پور درباره ظرفیت بنادر کشور و به ویژه  بنادر شمالی در راستای حمل و نقل ترکیبی با کشورهای حاشیه خزر، کشورهای حوزه CIS و اوراسیا، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عبور کالاهای ترانزیتی از طریق زمینی هزینه بیشتری نسبت به حمل و نقل دریایی دارد، بنابراین با ایجاد زیر ساخت های بندری در بندر نوشهر ، می توان به سمت حمل و نقل دریایی رفت.

لزوم توجه ویژه به رویکرد افزایش فعالیت های ترانزیتی

وی افزود: با رویکرد افزایش فعالیت های ترانزیتی، سهم حمل و نقل کانتینری به مراتب بیشتر از گذشته خواهد بود، به گونه ای که بندر نوشهر که هم اکنون ظرفیت ۴۰۰ TEU  را با احداث سایت اختصاصی کانتینری دارا است و اینگونه امکان افزایش ظرفیت جهت تسهیل و گسترش حمل و نقل کانتینری فراهم می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران همچنین در پاسخ به اینکه پیوستن ایران به سازمان شانگهای چه مزایایی برای توسعه بنادر شمالی کشور و حمل و نقل دریایی ایران به همراه دارد؟ عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین مبادلات تجاری ایران با کشورهای چین و روسیه صورت می گیرد و با عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای امکان تجارت دریایی با روسیه تقویت خواهد شد و همچنین می توان مبادلات تجاری با چین را با تمرکز بر فعال سازی فعالیت در کریدور چین-قزاقستان-ایران که هزینه حمل و نقل کمتری را با خود به همراه دارد، افزایش داد.

انزان پور افزود: به این ترتیب کالا از طریق مسیر دریایی ایران-قزاقستان و مسیر ریلی قزاقستان به چین جابجا می شود و در حوزه ترانزیت هم مسیر خوبی خواهد بود که می تواند در افزایش حمل و نقل دریایی بنادر مازندران اثرات شگرفی را ایجاد کند./روابط عمومی