عزم جزم دولت برای انتقال میدان میوه و تره بار
عزم جزم دولت برای انتقال میدان میوه و تره بار
چند روز بعد از انتشار گزارش یک وعده سر خرمن دیگر؟! بنا به اخباری که در رسانه‌ها منتشر شد، بازدید و اولتیماتوم‌های فرماندار ساری شدت یافت و نوبخت فرماندار ساری دفتر کار خود را به محل این پروژه انتقال داده است. اقدامات فرماندار ساری در انتقال دفتر کار به محل پروژه و برگزاری جلسات متعدد نشان می‌دهد که نوبخت و دولت عزم خود را جزم کردند تا پروژه سر وقت به بهره برداری برسد و اگر بتوانند این روند را ادامه دهند احتمالا می‌توانند مراحل بعدی را هم در موعد مقرر انجام دهند.

تیرنگ نیوز: بیستم دی ماه بود که روزنامه تیرنگ در راستای رسالت خبری که دارد و بنا به درخواست مخاطبان، در گزارشی مفصل برای چندمین بار به موضوع انتقال میدان میوه و تره بار ساری به مکان جدید پرداخت. در آن گزارش که با عنوان یک وعده سر خرمن دیگر؟! منتشر شد گفتیم که احتمالا با مدیریت دستوری جناب استاندار و متولیان امر همان طور که در ماجرای تاکسی هوایی وعده استاندار در تاریخ مقرر محقق شد و دقیقا پروژه در همان تاریخ افتتاح شد _اما هنوز نه کسی تاکسی هوایی دیده نه درباره‌اش شنیده_ پروژه انتقال میوه و تره‌بار مرکز مازندران نیز در همان تاریخ افتتاح می‌شود اما اینکه چه زمانی به بهره برداری واقعی خواهد رسید خدا می داند؛ آنچه که روشن بوده این است که احتمالا این بار نیز وعده سر خرمن دیگری داده شد.

روزنامه تیرنگ در راستای رسالت خبری خود و درخواست مردم مظلوم شهرستان ساری بارها به این موضوع اشاره کرد . یک بار در مطلبی با عنوان « یک پروژه و صد اما و اگر! » گفتیم که  اساسا نیمه کاره بودن پروژه میدان بار ساری مثل قانون پایستگی انرژی، همواره ثابت و باقی است این پروژه در گذر زمان نه به بهره برداری می رسد و نه به فراموشی سپرده می‌شود بلکه از دولتی به دولت دیگر منتقل می گردد!، دفعه دیگر در مطلبی با عنوان « ماجراهای فرماندار و میدان بار» به این موضوع پرداختیم و بار دیگر در مطلبی با عنوان «اولتیماتوم‌های آبکی آقای فرماندار» در دولت قبل و زمانی که رضایی فرماندار ساری بود؛ گفتیم که این سهل انگاری‌ها و محقق نشدن وعده‌ها و اولتیماتوم‌های آبکی موجب خدشه دار شدن وجهه آقای فرماندار نزد رسانه‌ها و افکار عمومی خواهد شد.

چند روز بعد از انتشار گزارش یک وعده سر خرمن دیگر؟!  بنا به اخباری که در رسانه‌ها منتشر شد، بازدید و اولتیماتوم‌های فرماندار ساری شدت یافت و نوبخت فرماندار ساری دفتر کار خود را به محل این پروژه انتقال داده است. اقدامات فرماندار ساری در انتقال دفتر کار به محل پروژه و برگزاری جلسات متعدد نشان می دهد که نوبخت و دولت عزم خود را جزم کردند تا پروژه سر وقت به بهره برداری برسد و اگر بتوانند این روند را ادامه دهند احتمالا می‌توانند مراحل بعدی را هم در موعد مقرر انجام دهند. پروژه‌‌ای که از زمان کلنگ زنی آن تا امروز که به افتتاح نزدیک شده است تقریبا به آرزوی محال تبدیل شده بود.

بارها گفته شد که دلیل افتتاح نشدن این پروژه تورم و مشکلات اقتصادی بوده که برای سامان دادن به این وضعیت پیمانکار خلعیت و کار به پیمانکار جدید واگذار شد. در همین رابطه  نوبخت فرماندار ساری با بیان اینکه میدان میوه و تره باری ساری به قلک برخی از آقایان تبدیل شده است، گفت: اسناد و مدارک آن نیز موجود است و در دستگاه امنیتی و شورای تامین بررسی شد و در صورتی که این طرح در دهه فجر امسال افتتاح نشود، ورود پیدا خواهیم کرد تا نحوه پول‌های پرداختی به مشاور و پیمانکار و حتی ساعت ورود و خروج و مدت زمانی که قرار بود طرح به اتمام برسد مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مردم بدانند که نظام اسلامی در حوزه عمرانی و اقتصادی و مسایلی که مربوط به عرصه اجتماعی است با کسانی که قصد ایجاد اخلال در نظام اقتصادی را دارند و باعث نارضایتی عمومی مردم می شوند، تعارف ندارد و به طور جدی برخورد می کند.

وی ادامه داد: مردم بدانند ما با کسی تعارف نداریم و همه چیز مبتنی بر قانون است که این هم خواسته رهبری و هم خواسته مردم است. میدان میوه و تره بار جدید ساری با میانگین پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی، ۱۵۵ غرفه دارد و تنها کار محوطه سازی آن باقی مانده است.

فرماندار ساری گفت: بخش زیادی از کار انجام شده و پیمانکار این طرح نیز در شورای تامین قول داده است تا در دهه فجر تکمیل شود و پس از آن نیز موضوع انتقال آن براساس برنامه زمان بندی انجام خواهد شد و میدان میوه و تره باری ساری به عنوان یکی از طرح‌های خوب ملی و استانی، در واقع یک پایگاه خوب اقتصادی در سطح استان نیز است.

وارد بهمن ماه شده‌ایم و تقریبا چند روز بیشتر تا افتتاح پروژه فاصله نداریم اما مسئله‌ای که در این بین وجود دارد ‌اولتیماتوم‌های مسئولان دولت در استان و شهرستان است که نشان می دهد با اولتیماتوم‌های دولت قبل تفاوت فاحشی دارد و نوبخت و تیم مدیریتی دولت اگر این روند در برخورد با کارشکنی‌های احتمالی پس از افتتاح پروژه را ادامه دهند انتقال آن براساس برنامه زمان بندی خواهد بود.