عالیشان : مهمترین دغدغه ما مباحث فرهنگی برای ورزشکاران است
عالیشان : مهمترین دغدغه ما مباحث فرهنگی برای ورزشکاران است
سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در بازدید از اماکن ورزشی شهرستان تنکابن، با حضور در دفتر بسیج ورزشکاران با رئیس بسیج ورزشکاران تنکابن دیدار کرد.

تیرنگ نیوز: سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در بازدید از اماکن ورزشی شهرستان تنکابن، با حضور در دفتر بسیج ورزشکاران با رئیس بسیج ورزشکاران تنکابن دیدار کرد.

در ادامه بازدیدها از اماکن ورزشی شهرستان تنکابن، عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران با شمس، مسئول بسیج ورزشکاران تنکابن دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص الگو سازی فرهنگی ورزشکاران، فعالیت های جهادی ورزشکاران و برنامه جامعه ورزش در خصوص رزمایش‌های مختلف و همچنین برنامه ریزی جهت برگزاری یادواره شهدای ورزشکار بحث و تبادل نظر شد.

مسئول بسیج ورزشکاران تنکابن ضمن ابراز خرسندی از حضور یک بسیجی جهادی در رأس ورزش استان مازندران، توجه به امور فرهنگی را تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه ورزش مهم‌ترین نکته‎ای که باید مورد توجه ورزشکاران قرار گیرد، آراسته بودن به اخلاق حسنه و پهلوانی است که با آموزش مربیان و دادن به عنوان الگوهای نزدیک به ورزشکاران در تربیت قلمداد می‌شوند که موجب تسریع فرهنگ در جامعه می‌شوند. شمس افزود: انجام کار اساسی و اجرایی برای پیشبرد اهداف فرهنگی از جمله ترویج معنویت، امری حائز اهمیت است که با بهره گیری از همه ظرفیت های بسیج در ورزش قابلیت اجرایی پیدا می کند.

سرپرست ورزش و جوانان مازندران ،جوانان را شاخه اصلی دستگاه ورزش و جوانان ذکر کرد و از اجرای برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی در دستگاه ورزش و جوانان خبر داد و گفت: مهم‌ترین دغدغه ما کارهای فرهنگی برای ورزشکاران است و در این راه بسیج ورزشکاران بازوی توانمند اداره کل برای این مهم است.

عالیشان، دو دستگاه ورزش و جوانان و سپاه را مکمل های هم در میزبانی ،اجرا و برگزاری مسابقات ،برنامه فرهنگی و ورزشی در استان برشمرد و از حمایت ها و پیگیری های فرمانده سپاه و بسیج ورزشکاران در برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزش استان تقدیر کرد و گفت :خانواده ورزش و جوانان بعنوان یکی از یگان های همیشه در صحنه در خدمت سپاه و احاد مردم است .

وی با بیان اینکه، ما امروز شدیدا به کارهای فرهنگی نیازمندیم، افزود: بسیج ورزشکار به عنوان بازوی توانمند فرهنگی محسوب می‌شود که در حوزه ورزشی نیز وارد عمل شده است تا با شناساندن فرهنگ بسیجی در میان ورزشکاران، این جامعه را در جهت تحقق آرمان‎های اسلامی حرکت دهد. در پایان این جلسه، لوح و تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از طرف بسیج ورزشکاران تنکابن به سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران اهدا شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی پایگاه خبری ورزش و جوانان مازندران