ضرورت رسوخ نخبگان در ورزش
ضرورت رسوخ نخبگان در ورزش
عضو ارشد بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری با اشاره به لزوم جذب نیروهای جوان در بدنه مدیریت ورزش تاکید کرد: حضور مدیران جوان و با انگیزه که از برکات بیانیه گام دوم انقلاب رهبری معظم هستند زمینه ساز توسعه و پویایی ورزش خواهند شد و موجبات پیشرفت حداکثری را در دل ورزش فراهم می کند.

تیرنگ نیوز- سرویس ورزش: روزبه مفیدیان عضو ارشد پژوهشکده نانو شمال کشور صبح امروز با پوریا شفیعی سرپرست هیئت اسکواش شهرستان ساری دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات ورزش اسکواش بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار که در دفتر خانه اسکواش مازندران برگزار شد، نسیم کاظمی نایب رئیس و امیر زیاری دبیر هیئت نیز حضور داشتند و به بیان مختصری از فعالیت های انجام گرفته پیرامون رشته اسکواش پرداختند.

پوریا شفیعی که از جوانان خوش آتیه ورزش ساری بشمار می رود و عضو کادرفنی تیم فوتسال شهروند ساری نیز می باشد در این دیدار به موانع و محدودیت های ورزش اسکواش اشاره کرد و افزود: متاسفانه در ورزش های سالنی و بخصوص اسکواش که یک ورزش نوپا است، نبودِ رسانه و نداشتن بازتاب های خبری در این خصوص یکی از معضلات اساسی پیش روی ماست و امیدواریم با مدیریت صحیح و نگاه متوازن مسئولان به ورزش بتوانیم زمینه ساز رشد و ارتقای اسکواش در ساری به عنوان مرکز استان مازندران باشیم.

وی که دانش آموخته کارشناس ارشد فیزیک هسته ای بوده و از تحصیل کرده های ورزشی است با اشاره به ظرفیت ها و جذابیت های ورزش اسكواش در بین رده های مختلف سنی یاد آور شد: برگزاری رقابت های اسکواش در سطوح استانی و ملی فرصت بسیار مغتنمی برای شناسایی استعدادهای این ورزش فراهم می كند.

شفیعی در ادامه افزود: با وجود هزینه بالای تجهیزات ورزش اسکواش این هیئت تمامی امکانات را بصورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار می دهد تا دوستداران این ورزش مفرح در اوقات فراغت به آموزش و فراگیری آن بپردازند و از جذابیت های ورزش اسکواش بهره مند شوند و به التبع به سلامت جامعه نیز کمک کنند.

شفیعی همچنین از تلاش های مجدانه مجید جعفری رییس هیئت اسکواش استان مازندران و مسئول کمیته اسکواش ساحلی جمهوری اسلامی ایران در ارتقای عملی ورزش اسکواش تقدیر و خاطرنشان ساخت: اعتماد مدیران بالادستی به جوانان سبب رویش بذر امید و همچنین باروری نهال انگیزه و شناخت خواهد شد و شایسته است از نگاه جوان محور و تجربه جعفری در عرصه ورزش استان مازندران به نحو احسن استفاده شود.

روزبه مفیدیان نخبه جوان مازندران نیز در این دیدار با تاکید بر رسوخ نخبگان به بدنه ورزش کشور و نیاز به تزریق روحیه علمی و تخصصی در ساختار مدیریتی ورزش استان مازندران تصریح کرد: استان مازندران و علی الخصوص شهرستان ساری با دارا بودن سالن مجزا از نقاط پُر توان و مستعد برای ورزش اسكواش است و حضور دانشگاه های فاخر و متعدد و همچنین ظرفیت های دانشجویان ساروی می توان در كنار اقدام هایی نظیر اجرای طرح های استعدادیابی اسكواش در سطح مدارس و دانشگاه ها و گسترش همگانی این ورزش، مسابقه ها و دوره های آموزشی ملی و بین المللی، رشته اسكواش را در کنار والیبال و هندبال به سطوح بالای ورزش استان رساند.

عضو ارشد بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری با اشاره به لزوم جذب نیروهای جوان در بدنه مدیریت ورزش تاکید کرد: حضور مدیران جوان و با انگیزه که از برکات بیانیه گام دوم انقلاب رهبری معظم هستند زمینه ساز توسعه و پویایی ورزش خواهند شد و موجبات پیشرفت حداکثری را در دل ورزش فراهم می کند.

ایشان روحیه خودباوری و کار جهادی را خواستگاه واقعی جوانان ورزشی توصیف و تاکید کردند: حضور شفیعی ها و جوانان خوش فکر در ورزش سبب اقبال شدیدتر نوجوانان بسوی ورزش خواهد شد و ما این شکل از مدیریت ها را به وفور نیازمندیم تا ذهنیت خانواده ها به ورزش برآیند مثبت تری داشته باشد و اگر اذهان عمومی با ندانم کاری عده ای در سال های گذشته خدشه دار شده باید روی نقاط قوت طرح های جوانان کار کرد تا به جایگاه قدرتمند و پرصلابتش بازگردد.

سرکار خانم کاظمی نائب رئیس هیئت نیز با اشاره به حضور بانوان و دختران با انگیزه در ورزش اسکواش تاکید کرد: ظرفیت های لوجستیکی و امکانات گسترده ورزش اسکواش از قبیل توپ و راکت و همینطور سالن اختصاصی در طول هفته برای استفاده جوانان و بانوان فراهم است و با توجه به امنیت بالا و مفرح بودن این ورزش دختران نوجوان بسیاری به این رشته گرایش دارند و در سطح شهر ساری استقبال خوبی از رشته ورزشی اسکواش صورت گرفته است و این مهم دست یاری مدیران و کمک مادی و معنوی ایشان را برای گسترش و ارتقای ورزش مازندران بیش از پیش می طلبد.

همچنین در این جلسه امیر زیاری دبیر هیئت اسکواش شهرستان ساری نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات اهالی اسکواش پرداخت و با اشاره به ظرفیت های بالقوه ورزش اسکواش و همینطور نگاه ویژه جوانان به ورزش های سالنی تصریح کرد: امروزه با توجه به شرایط پاندمی ویروس کرونا و با بهره گیری از دانش مربیان و اعضای فعال اسکواش می توانیم کلاس های آموزشی مختلفی بصورت آنلاین در فضای مجازی برگزار کنیم و به معرفی هر چه بیشتر ورزش اسکواش بپردازیم و این گونه جامعه اسکواش کشور را در کنار هم داشته باشیم و به منظور بهره برداری های مطلوب در آینده از آنها استفاده کنیم.