صعود چشمگیر تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی
صعود چشمگیر تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی
  جدیدترین رده بندی بهترین های تکواندو جهان در اوزان المپیکی با صعود قابل توجه نمایندگان کشورمان همراه بود.

تیرنگ نیوز: جدیدترین رده بندی بهترین های تکواندو جهان در اوزان المپیکی با صعود قابل توجه نمایندگان کشورمان همراه بود.

سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ ماه دسامبر را منتشر کرد که جایگاه تکواندوکاران کشورمان با تغییرات چشمگیری همراه شد. در رنکینگ ماه دسامبر، امتیازات تورنمنت های بین المللی و البته رقابت‌های جهانی مکزیک ۲۰۲۲ لحاظ شده که جایگاه نمایندگان ایران در جدول صعود داشته است.

در وزن ۵۸- کیلوگرم گروه آقایان، حسین لطفی با عملکرد خوب خود در رقابت های قهرمانی جهان در مکزیک، با کسب ۷۴٫۷۴ امتیاز و ۳۰ پله صعود تا رده ۵۰ بالا آمد. در همین وزن مهدی حاجی موسائی با ۱۱۸٫۳۲ امتیاز و ۳ پله سقوط در جایگاه ۲۶ ایستاد و آرمین هادی پور با ۱۰۲٫۸۹ امتیاز در رده ۳۲ قرار گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، رضا کلهر بعد از کسب مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان سال ۲۰۲۲ در مکزیک، با ۷۰٫۴ امتیاز و ۱۰۵ پله صعود در جایگاه ۵۸ ایستاد. متین رضایی دیگر ملی پوش ایران نیز با صعود ۲۲۴ پله ای در جایگاه ۱۳۲ ایستاد. این در حالیست که امتیازات این ۲ تکواندوکار برای کسب ۲ طلای جهان و آسیا در رده رده نوجوانان ابتدای سال ۲۰۲۳ ثبت خواهد شد که تاثیر زیادی در جایگاه آن ها خواهد داشت. در همین وزن سروش احمدی که مدتی است در رویدادی شرکت نکرده است با ۹۷٫۶۵ به رتبه سی و ششم رفت.

امیرمحمد بخشی نیز  با کسب ۸۳٫۰۸ امتیاز در جایگاه چهل و پنجم، محمد مهدی عمادی با ۵۶٫۵۰ رتبه ۷۲ و فرزان عاشورزاده با ۵۶٫۱۹ خانه ۷۵ را به خود اختصاص دادند.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری دارنده مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان مکزیک، با ۴۵ رتبه صعود و کسب ۸۵٫۳۶ امتیاز به رده ۳۹ رفت. میرهاشم حسینی با کسب ۹۴٫۷۰ امتیاز با ۵ پله سقوط در رده ۳۳ جای گرفت و دانیال بزرگی با ۶۴٫۹۰ امتیاز و ۸ پله صعود به رده ۵۶ رسید.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، سجاد مردانی بعد از کسب مدال برنز جهان، با ۱۷۰٫۲۸ امتیاز و  یک پله  صعود نسبت به ماه گذشته به رتبه چهاردهم رسید؛ علی احمدی با ۶۸٫۴۰ امتیاز در رده چهل و پنجم، علیرضا نادعلیان با کسب ۶۰٫۷۰ امتیاز در جایگاه ۴۸  و علی نجفی نیز با کسب ۴۷٫۷۰ امتیاز در جایگاه ۵۷ قرار گرفتند.

ابوالفضل عباسی ملی پوش ایران در رقابت های جهانی مکزیک با عملکرد خوب خود با کسب ۲۸٫۳۷ امتیازدر رده ۸۰ ایستاد. او نیز مانند کلهر و رضایی منتظر است تا امتیازاتش در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان صوفیه و قهرمانی آسیا هوشیمینه محاسبه شود.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده سقوط ۳ پله ای داشت و با ۱۵۷٫۰۲ امتیاز به رده ۱۵ رفت. غزل سلطانی با کسب ۹۳٫۹۶ امتیاز و یک پله صعود در جایگاه ۳۵ قرار گرفت. در همین وزن سعیده نصیری با ۷۲٫۰۴ امتیاز در رده ۵۱ ایستاد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، ناهید کیانی با کسب ۱۶۹٫۸۶ امتیاز و یک پله  صعود نسبت به ماه گذشته در رده یازدهم جای گرفت. زهرا شیدایی  با ۸۸٫۱۴ امتیاز در رتبه ۴۴ ایستاد؛ نسترن ولی زاده نیز با کسب ۷۲٫۷۰ امتیاز در جایگاه ۵۱ قرار گرفت.

ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم با ۸۳٫۸۴ و ۸ پله سقوط در رده ۳۵ وزن خود قرار گرفته است؛ سیده نرگس میرنواللهی نیز با کسب ۸۲٫۴۱ امتیاز و ۹ پله صعود به جایگاه ۳۷ رفت و کوثر اساسه  با ۶۷٫۳۷ امتیاز در رتبه ۵۰ ایستاد.

زینب اسماعیلی نیز با ۱۱ پله صعود و ۴۵٫۲۴ امتیاز به رده ۶۷ رسید.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۹۳٫۳۰ امتیاز و ۵ پله صعود در رتبه ۳۱ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۵۳٫۴۹ امتیاز به رده چهل و هفتم رنکینگ المپیکی رفت.

  • منبع خبر : دریای ورزش