شهرداری ساری برای تسهیل‌گری حضور دانش‌آموزان در مدارس نقش آفرینی خواهد کرد
شهرداری ساری برای تسهیل‌گری حضور دانش‌آموزان در مدارس نقش آفرینی خواهد کرد
با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس شهرداری ساری در کنار فضاسازی مناسب سطح شهر، اقدامات و تمهیدات لازم را در راستای اجرای طرح استقبال از مهر ماه در دستور کار خود قرار داده است

تیرنگ نیوز: با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس شهرداری ساری در کنار فضاسازی مناسب سطح شهر، اقدامات و تمهیدات لازم را در راستای اجرای طرح استقبال از مهر ماه در دستور کار خود قرار داده است

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، در آستانه سال تحصیلی جدید و فصل پاییز، بنا به تاکید جواد طالبی شهردار ساری جلسه‌ای با حضور علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری، علیرضا سعیدی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری، میثم فرخی شهردار بافت کهن و تاریخیی، احسان مرادی فر رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی،سجاد اسدی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ، معاونان خدمات شهری شهرداری‌های مناطق و کارشناسان مسئول دوایر مختلف با موضوع تسهیل‌گری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس و همچنین اتخاذ تمهیدات برای شروع بارندگی‌ها در فصل پاییز در شهرداری ساری برگزار شد.

علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری ساری به اهمیت دستور کار جلسه بنا به تاکیدات شهردار ساری مبنی بر تشکیل ستاد در راستای موضوعات مطروحه پرداخت و گفت: با توجه به نزدیکی بازگشایی مدارس، ضرورت دارد تا اقدامات گسترده‌ای برای آماده‌سازی شهر در راستای مدیریت مناسب این ایام در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

وی خدمات‌رسانی در حوزه آموزش و تعلیم و تربیت را از وظایف شهرداری دانست و افزود: شهرداری بر خود وظیفه می‌داند تا در کنار آموزش و پرورش شرایط حضور دانش‌آموزان را در مدارس تسهیل کند.

حمیدی ادامه داد: شهرداری با تمامی امکانات فضای شهری و معابر منتهی به مدارس به ویژه مدارس مناطق کم برخوردار را به صورت  ویژه نظافت و پاک‌سازی کند.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری گفت: از آنجایی که حضور دانش‌آموزان در مدارس باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه می‌شود باید تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با رنگ‌آمیزی دیوارها شور و هیجان بازگشایی مدارس را افزایش دهیم.

وی همچنین به در پیش بودن فصل پاییز و آغاز بارندگی‌های فصلی اشاره کرد و خواستاراقدامات پیشگیرانه برای بروز هرگونه مخاطره در سطح شهر شد.

حمیدی تاکید کرد:  لازم است که نیروهای خدمات شهری شهرداری‌های مناطق  با حفظ آمادگی نسبت به تجهیز و تکمیل لوازم مورد نیاز جهت ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن به شهروندان در این فصل اقدام نمایند.

وی ابراز امیدواری نمود با اقدامات لازم بتوانیم رضایتمندی شهروندان و دانش‌آموزان را در آستانه بازگشایی مدارس را فراهم نماییم.

سجاد اسدی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری ساری با اعلام آمادگی کامل این سازمان برای بازگشایی مدارس گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری برای آغاز فصل تحصیلی انجام  شده است.

وی افزود: سازمان تاکسیرانی با فعال نمودن تمامی تاکسی‌های سطح شهر در روز اول مهر و افزایش فعالیت روزانه رانندگان تاکسی سعی خواهد نمود در جهت ایجاد و امنیت خاطر دانش‌آموزان اقدامات لازم را صورت دهد.

اسدی ادامه داد: ایمن سازی معابر پرخطر جلوی مدارس با خط‌کشی عابر پیاده و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در مسیر مدارسی که در خیابان‌های اصلی واقع شده را از دیگر برنامه‌هایی در دست اقدام این سازمان برشمرد.

رنگ‌آمیزی دیوار مدارس، نصب بنرهای آموزشی و خیر مقدم به دانش‌آموزان، پیاده‌رو‌سازی و بهسازی خیابان‌های منتهی به مدارس، هماهنگی با پلیس راهور در خصوص جابجایی دانش‌آموزان با ناوگان شهری، روان سازی ترافیک در روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس، نصب علائم راهنمایی و رانندگی در مسیرهای تردد دانش‌آموزان، بازسازی و بهسازی حمل و نقل عمومی، ساماندهی و یا حذف پسماند در پیرامون مدارس، ایمن ‌سازی معابر پرخطر وخط کشی عابر پیاده از جمله موضوعات مطروحه در این نشست بود که مقرر شد با سرعت و جدیت توسط کمیته‌های فنی و خدماتی شهرداری ساری انجام شود.

دیگر حاضران در این جلسه نیز نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات مطروحه بیان کردند و مقرر شد در ذیل کمیته‌های مربوطه اقدامات لازم صورت گیرد

  • منبع خبر : روابط عمومی