شناسایی ۳۰۲ داروخانه متخلف در مازندران
شناسایی ۳۰۲ داروخانه متخلف در مازندران

تیرنگ نیوز: حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ، گفت: از آغاز طرح نظارت ویژه بر داروخانه‌ها و مراکز عرضه تجهیزات بهداشتی که همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان اجرا شده، تاکنون ۳۰۲ واحد متخلف شناسایی و برای آن‌ها پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار میلیارد ریال تشکیل شده است. […]

تیرنگ نیوز: حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ، گفت: از آغاز طرح نظارت ویژه بر داروخانه‌ها و مراکز عرضه تجهیزات بهداشتی که همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان اجرا شده، تاکنون ۳۰۲ واحد متخلف شناسایی و برای آن‌ها پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار میلیارد ریال تشکیل شده است.
او افزود: در این طرح که با حضور کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه کالای بهداشتی مورد رصد قرار می‌گیرند.
قوانلو گفت: عمده تخلف‌های کشف شده شامل گرانفروشی، احتکار، عدم درج قیمت، تقلب، امتناع از عرضه اعلام بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: در طی این مدت تعداد ۱۰۷ داروخانه و مراکز عرضه تجهیزات بهداشتی متخلف نیز پلمپ شده اند.

او گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا و لزوم تعطیلی واحد‌های صنفی متاسفانه شاهد فعالیت برخی از واحد‌های فاقد مجوز بوده که فقط تاکنون ۳۱۶ واحد عرضه قلیان در این مدت پلمپ شده است.